Novo pri Telemachu II.

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne prepričuj me za šaomija, ga imamo in bo kmalu letel v koš! Sem v drugi temi pisal o tem - telefon se rabi za delo in mora delovat 99,9% - šaomi žal ne.

Saj zdaj je gnusmaS v igri, ampak bom moral skorjice požret - pa sploh ne vem zakaj mi je tak antipatičen.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kaka fora je to, da ima A32 5G tako slabo resolucijo zaslona, al imate napako v opisu?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Vzami čisto svežega A52s 5g. Boš zadovoljen:)
1. ni zame
2. verjetno po modelih 22A in 32A vidiš da iščemo nižji cenovni rang.
3. če bi že skočli višje pa je edino Apfl kandidat, ampak bi morali kače iz žepa spustit, za dovolj velik ekran.

Doma imamo 3 Xiaomi Mi9 telefone, vsi 3 so starejši kot 2 leti in vsi 3 delujejo odlično od prvega dne. Jaz se ne dotaknem veš ostalih drekov od telefonov ;)
Šaomi me enostavno ne prepriča X3 NFC pač ni to to - preveč denarja za slabo muziko. Kot tebi služi, služijo meni 4X Huawei/Honor in če se nebi šli to glupo vojno z guglom, sploh nebi razmišljal o Samsungu.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.601
94
48
Meni deluje Xiaomi čisto solidno, če odštejem težave s 4G zaradi EEA roma...

Samsung? Tetin novi Samsung pri nas na terasi sploh ni več zaznal Wifija z malo šibkejšim signalom. Omenjen Wifi se da na Xiaomiju skorajnormalno uporabljat, čeprav je slabši signal...
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.601
94
48
Lahko poveš kaj več in katere težave se pojavljajo na 4G, ter na kakšen način temu prispeva EEA rom?

Hvala

Pri že samo 3 črticah od 5, sploh če so ovire med telefonom in bazno postajo začne z muko odpirat strani, pri 2 črticah pa večinoma sploh ne odpre več nič...

EEA ROM ? Dobil sem razlago, da naj bile na tem ROM-u neke omejitve glede oddajnih moči, zaradi nekih evropskih direktiv - never heard before o tem...

Tudi na tujih forumih je že pisalo o tem, kar sem zdaj napisal (da z EEA ROM-om dela 4G slabše in podobne stvari...)
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Saj zato sprašujem. Moja ima Xiaomi Redmi Note 10 Pro, predvidevam da tudi EEA rom (kupljen na banggood), v Telemach omrežju.
Glede podatkov pri kakih črticah še ni jamrala, se pa dogaja, da če ima aktiven VoLTE, kar na enkrat postane slab zvok in tudi dokaj hitro, ob slabšem signalu, klic prekine. Dalo mi je misliti, če niso te težave z VoLTE povezane s 4G problemom, katerega ti omenjaš.

Ampak, potem bi menjava na Global ROM verjetno problem rešila?
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.601
94
48
Saj zato sprašujem. Moja ima Xiaomi Redmi Note 10 Pro, predvidevam da tudi EEA rom (kupljen na banggood), v Telemach omrežju.
Glede podatkov pri kakih črticah še ni jamrala, se pa dogaja, da če ima aktiven VoLTE, kar na enkrat postane slab zvok in tudi dokaj hitro, ob slabšem signalu, klic prekine. Dalo mi je misliti, če niso te težave z VoLTE povezane s 4G problemom, katerega ti omenjaš.

Ampak, potem bi menjava na Global ROM verjetno problem rešila?

Pri meni, takoj ko so ovire začne javkat... Najprej upload, potem se pa nehajo strani odpirat... (ugotovljeno na omrežjih A1, Telekom(preko roaminga) in T-2...)...

Naj bi rešilo ja, ampak menjava ni enostavna...
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Meni pa je enostavna. Bom probal, ko dobim telefon. Samo da vem, kaj bi naj bilo. S to informacijo si mi veliko pomagal, hvala.
Pa kot vidim, so potem tudi posodobitve hitrejše.
 

Alioth

Pripravnik
8. avg 2007
469
7
18
Saj zato sprašujem. Moja ima Xiaomi Redmi Note 10 Pro, predvidevam da tudi EEA rom (kupljen na banggood), v Telemach omrežju.
Glede podatkov pri kakih črticah še ni jamrala, se pa dogaja, da če ima aktiven VoLTE, kar na enkrat postane slab zvok in tudi dokaj hitro, ob slabšem signalu, klic prekine. Dalo mi je misliti, če niso te težave z VoLTE povezane s 4G problemom, katerega ti omenjaš.

Ampak, potem bi menjava na Global ROM verjetno problem rešila?
Ko smo že pri Note 10 Pro in VoLTE. Ali tudi pri tebi zgrešenih klicev prek VoLTE ne pokaže kot zgrešene, v spisku niso obarvani rdeče kot neodgovorjeni, ampak so označeni kot "sprejeti na drugi napravi", na ikoni pa ne pokaže značke. Pri izklopljenem VoLTE tega ni.