Novo pri Telemach Mobilu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Me res zanima kak bodo poskrbeli za izkoriščanje brezplačnega gostovanja pri Telekomu, ko si bo folk ročno na njihovo omrežje dal. Po moje bo pisalo v pogodbi kakšen je največji delež gostovanja, razen če doma recimo nimaš Telemachovega omrežja.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Za mobilni internet pod novimi pogoji ni nič takega navedenega. Pri pogovornih paketih bi to že razumel, za internetne pakete pa je to prijetno presenečenje.

Če ne bodo imeli Telekom LTE roaminga potem je to rešitev (voice je v teh časih džabe, visoke hitrosti v tem primeru bo le na domačem LTE-ju). Če bi bil jaz lastnik podjetja bi Telekomov roaming omogočil le za GSM in UMTS in največjo hitrost omejil na 4 ali 10 Mbit/s.

Mene bolj zanima, če bodo predstavili paket za domači internet (Telemach omrežje only, 10Mbit/s brez omejitve hitrosti prenosa).
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Gostovanje je presenečenje že zaradi konkurence na področju TV/interneta med njima. Ampak OK, nimam nič proti, lahko bi naredili gostovanje tudi v obratni smeri (čeprav bi to bilo Telekomu verjetno izpod časti, ker je njihovo omrežje oh in ah in ima najmanj 101% pokritost
tongue-1.gif
).
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.539
113
kaj pa pogovori med "telemach mobil" in "telemach", kako se to tretira, kot "domače" omrežje, ali "tuje"?
 

pino

Pripravnik
20. jan 2008
235
21
18
Meni se zdi, da Telemach mobil in Telemach glede GSM še nista kompatibilna. Sem za mojo hotel naročiti Telemchov paket MOB 3, pa so mi rekli da to ne gre, ker nisem njihov naročnik. Torej nimam kabla za TV in internet. Sicer mi je en tehnik rekel, da bo povprašal, kako je s tem, ker se mu res zdi neumno, sedaj ko imajo kupljen Tusmobil zakaj to nebi šlo. Pa ni šlo. So me klicali in mi ponujali vse pakete od Tusmobila. Za mojo bi bil ta MOB3 se preveæ (100 minut pogovorov, 100 sms/mms, 80 Mb internet).
Pa smo ostali potem še na starem ponudniku.
 
Nazadnje urejeno:

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Me res zanima kak bodo poskrbeli za izkoriščanje brezplačnega gostovanja pri Telekomu, ko si bo folk ročno na njihovo omrežje dal .

Tako sem jaz naredil. Potem te pa kličejo in po telefonu utrujajo, zakaj tako. Kako se mi to ne splača in kako imam v njihovem omrežju dodatne ultra ugodnosti. Čeprav je bilo vse isto.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.539
113
Ma tole je, IMO, samo začasna rešitev, PR poteza, da pritegnejo še več folka v svojo naročniško bazo, par let tako, "negativna nula", potem pa se lahko začne lupit folk.
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
To je zato, ker imajo ljudje zakoreninjeno misel, da ima tušmobil oz. zdaj telemach mobil slabo pokritost omrežja. Zato častijo gostovanje. In to, da bo prenos podatkov pokrit, je konkretno dobra informacija kakorkol obrneš.
 

roblek007

Pripravnik
19. apr 2009
228
3
18
No, dobre pokritosti pa tudi nima. Kar precej je krajev, tudi turističnih, kjer signala ni.
 
Nazadnje urejeno:

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.342
3.432
113
Ali pa obratno da je Mobitel samo Edge Telemach pa lepo Umts.

Uporabljam pa oba tako da nisem neki Telemach Fan.
 

lightning

Zelenc'
3. avg 2015
19
0
1
Če bodo paketi vključevali gostovanje pri Telekomu, tako za klice kot za internet, pomeni samo eno - Telemach je prepričan, da se bo v kratkem času omrežje še izboljšalo. Sicer na dolgi rok ne bi bilo računice.
 

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
454
28
28
Sodišinci
Citat:
Uporabnik lightning pravi:
Če bodo paketi vključevali gostovanje pri Telekomu, tako za klice kot za internet, pomeni samo eno - Telemach je prepričan, da se bo v kratkem času omrežje še izboljšalo. Sicer na dolgi rok ne bi bilo računice.

Po moje hitrost v Telekomovem omrežju ne bo polna...trenutno smo v Prekmurju še v fazi nadgradnje in je gostovanje v Telekomovem omrežju brezplačno je pa hitrost podatkov max. 0,24 mbit/s čeprav je poln 3G signal....
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Ksz
Pocakajmo do srede in bomo videli. To po moje pomeni ali visje cene al pa upam, da so vseeno dali varovalko, da je denimo samodejni nacin brezplacno. Rocna izbira pa le na belih lisah (ceprav ne vem ce se da to preverjat).
Skratka recimo mesta Telemach podezelje mogoce Telekom.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik jozo pravi:
Citat:
Uporabnik lightning pravi:
Če bodo paketi vključevali gostovanje pri Telekomu, tako za klice kot za internet, pomeni samo eno - Telemach je prepričan, da se bo v kratkem času omrežje še izboljšalo. Sicer na dolgi rok ne bi bilo računice.

Po moje hitrost v Telekomovem omrežju ne bo polna...trenutno smo v Prekmurju še v fazi nadgradnje in je gostovanje v Telekomovem omrežju brezplačno je pa hitrost podatkov max. 0,24 mbit/s čeprav je poln 3G signal....

Sem tudi sam sprobal popoldan - download 0,24 mb/s, upload 'na polno' 3 mb/s.
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
No 240kb/s je že en spodoben ekvivalent edgu, sploh če gre za lepo konstantno hitrost in ne flukcuacije kot so pri kakem edgu v rovtah. Če je alternativa noben signal je to več kot dobrodošlo.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.