Novo pri bobu V.

lithium

Pripravnik
18. avg 2007
578
5
18
Na različnih številkah ali ima klicani narejeno preusmeritev?

Večinoma na isti lokaciji, malo izven Vojnika. Signal pa skoraj poln. Preusmeritve nima narejene.

Še eno anomalijo opažam v tem A1/bob omrežju; telefon se čez čas sam povezuje na zelo oddaljeno bazno. Recimo si v Celju v pisarni, povezan pa je na bazno postajo na Stolpnik-u, oddaljeno 12km. Svašta ?!
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.393
4.387
113
49
Na sončni strani ALP
Večinoma na isti lokaciji, malo izven Vojnika. Signal pa skoraj poln. Preusmeritve nima narejene.

Še eno anomalijo opažam v tem A1/bob omrežju; telefon se čez čas sam povezuje na zelo oddaljeno bazno. Recimo si v Celju v pisarni, povezan pa je na bazno postajo na Stolpnik-u, oddaljeno 12km. Svašta ?!

Imaš morda nastavljeno povezovajne na 4G in v bližini deluje samo 3G in se zato povezuje na oddaljene 4G bazne postaje?
 

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
453
28
28
Sodišinci
Imaš morda nastavljeno povezovajne na 4G in v bližini deluje samo 3G in se zato povezuje na oddaljene 4G bazne postaje?

Ko sem še imel A1 sem tudi jaz to opazil. Med vožnjo je bil velikokrat povezan na zelo oddaljeno bazno čeprav sta bili dve ali tri bližje. Večkrat sem opazil tudi da je preklapljalo med 3G in 4G če tudi je bil signal LTE dober.
 

lithium

Pripravnik
18. avg 2007
578
5
18
Imaš morda nastavljeno povezovajne na 4G in v bližini deluje samo 3G in se zato povezuje na oddaljene 4G bazne postaje?

Nope, skače med LTE 1800 v mestu in zelo oddaljeno bazno na 3G (Stolpnik).
Podobno opažam na drugi lokaciji, dve LTE bazni precej bližje, po določenem času se poveže na LTE 1800, ki je oddaljena 6 km, signal pa -107dBm ?!
Narediš en klic, po klicu skoči na LTE 800 z mnogo boljšim signalom, po nekaj časa pa nazaj na tisto zelo oddaljeno.

A mogoče to forsirajo vse na LTE1800, ne glede na to, kako daleč je bazna?!
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
A te kode veljajo tudi za obstoječe uporabnike? Kaj je treba naredit da jih lahko koristiš?

Hvala!



Ce si obstojec uproabnik, das svojo kodo prijatelju, ki sklene NOVO narocnisko razmerje na naročniškem paketu bob 5ka, hit bob ali drzni bob in oba dobita 30% popusta eno leto ...

Če kode nisi prejel ali pa si jo izgubil, pošlji SMS s ključno besedo »koda« na 4333 in prejel jo boš v povratnem sporočilu
 
  • Všeč mi je
Reactions: kuvanasarma