Novo pri bobu V.

Ketidu

Fizikalc
23. feb 2009
225
31
28
Štajerska
Po moje se nekaj dogaja pri BOBu.

Meni pri prestopu meje s Hrvaško ni priklopilo na drugega operaterja in to na dveh različnih telefonih. Z ženo sva oba imela omogočen samo klic v sili, po ponovnem zagonu telefona pa sta se normalno povezala.
Malo je nerodno, ker sva nekaj ur bila oba nedosegljiva.
Mogoče je to po tvojem.
Drugim pa nam je obakrat normalno preklopilo (1.8. in 15.8.), ko smo prečkali mejo. In to prej kot pri uporabniku, ki je pri Telemachu.
 

pino

Pripravnik
20. jan 2008
235
21
18
Smrkc imaš prav sem vzel telefon v Ljubljano in glej čudo, tam me vsi dobijo in jaz vse dobim. Sedaj je pa problem ahm to razložit fantom in dekletom na bob info. Pri njih je zanič telefon in pika. Eh bomo pač kartico nekje drugje vzeli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
pokliči jih še enkrat in jim to povej, da gre težavo na bazni in bojo v tehniki pogledal
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.605
94
48
Probaj nastavit telefon na način samo 2G in sprobaj klice...

Pred leti je na eni bazni pri A1 bila težava, da so bili vsi uporabniki na njej, ko je bilo treba iz 4G preklopit ob klicu na 3G nedosegljivi...

Drugače pa naredi kot pravi smrkc in povej jim kodo bazne postaje, npr. LJ033, kjer si povezan...
 

pino

Pripravnik
20. jan 2008
235
21
18
Ja hvala za oggovore. Sem klical jim razložil, prečekirali mojo lokacijo kjer sem doma pravijo, da je dober signal in pokriva vse tudi 4G. Rekli so da bodo predali naprej tehniku in da me bo klical. Zaenkrat še nič.

Čakam, da dobim od hćere, ki je v Ljubljani, še telefon, da probam še od gastropoda na prestavim ma 2G in 3G. Pa da vidimo, kako bo s tem.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.749
210
63
imam zanimivo zadevo z BOB-om

ko sem hotel prenesti se eno stevilko na BOB, so mi javili da to ni mogoce, ker da imam neporavnane obveznosti do njih iz leta 2018. gre za nekaj eur-ov.

nikoli od njih nisem prejel kakrsnokoli obvestilo ali opomin o neplacilu tega enega racuna. zdaj pa bi rad razjasnil to zadevo, ker ocitno lahko pri A1 terjajo za racune za vec let nazaj.

ko sem pri konkurencnem ponudniku enkrat reklamiral racun, ker so mi isto storitev 2x zaracunali, je bil edini odgovor, da sem zamudil 15 dnevni rok za reklamacijo ...

je kdo na forumu, ki dela na BOB-u?
 

pino

Pripravnik
20. jan 2008
235
21
18
Smrkc se ne grem več z bobom zafrkavat. V enem tednu nobenegaa odziva. Ko jih napizdim mi pa pošljejo mail
pozdravljeni,
svetujemo vam,da lte/4g vklopite le za prenos podatkov in testirate delovanje.
če se ponovi nam prosim sporočite vsaj tri primere:
telefonska številka, ki vas je klicala
točen datum in čas
naslov kje ste se nahajali (kraj,ulica in hišna številka)
model telefona
omrežni način
opis težave
do napak ne bi smelo prihajati saj so vse storitve omogočene

Vse to je že bilo narejeno iz moje strani od njih pa en teden ne mu ne bu, samo da bodo obvestili tehnika.
No, pa saj se ne bom več z njimi bodel.
že naročil pri drugemu operaterju kartico.
Sem pripravljen za sodelovanje ampaj tak aroganten način, naj si nekam vtaknejo,
Na srečo so še drugi operaterji.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.605
94
48
Tam, ko sem jaz omenjal napako na bazni postaji, so bile napake pri vseh ponudnikih vezanih na A1 na tisti lokaciji. Pri 4G načinu smo bili nedosegljivi 2x A1 in 1x HoT na tisti lokaciji...
 

choperist

Pripravnik
16. maj 2013
66
1
8
No pa še moja težava. V soboto sem bil v Italiji in kljub vklopljenem podatkovnem gostovanju mi le to ni delovalo. Telefon sm parkrat ugasnim in prižgal in nič bolje. No ko sem prišel čez mejo v Avstrijo pa mi je delovalo. Tudi prejšnič v Avstriji vse OK. Je še kdo imel tako težavo?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Nisi bil na partnerskem omrežju. zaženi ročno iskanje omrežja in odkljukaj partnerskega.
 

choperist

Pripravnik
16. maj 2013
66
1
8
Sem mislil da to naredi samodejno saj se pri drugih operaterjih nisem srečal s tako težavo. Poskusim prihodnič ampak ni mi pa všeč to.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sem mislil da to naredi samodejno saj se pri drugih operaterjih nisem srečal s tako težavo. Poskusim prihodnič ampak ni mi pa všeč to.


Preveri, ce imas pravilno vpisane nastavitve. V domacem omrezju ponavadi deluje tudi, ce niso vpisane... v roamingu pa morajo biti pravilno vpisane ...

 

frog55

Fizikalc
23. apr 2010
284
87
28
No pa še moja težava. V soboto sem bil v Italiji in kljub vklopljenem podatkovnem gostovanju mi le to ni delovalo. Telefon sm parkrat ugasnim in prižgal in nič bolje. No ko sem prišel čez mejo v Avstrijo pa mi je delovalo. Tudi prejšnič v Avstriji vse OK. Je še kdo imel tako težavo?
Isto pri ženi ko je še bila na BOB-u. V Avstriji, Madžarski, Hrvaški nornalno delali mobilni podatki v gostovanju. V Nemčiji pa nikakor in v 2 primerih enako. Ni pomagalo samodejno ali ročno izbiranje pravega operaterja pravtako ni pomagal izklop telefona. Enostavno mobilni niso delali na nobenem operaterju.
BOB je še vedno edini operater pri katerem moraš ročno popravit nastavitve da ti delajo podatki v tujini tega ne pozna niti BOB Avstrija.