Novo pri bobu V.

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Kdaj? Lahko to potrdiš? Kako? Glede na to da je zgoraj Jest prilepil da se ne da. Ali je to potem možno samo bob/bob?
Ravnokar sprobano. Z naročniške bob številke napolnjena predplačniška bob številka za 1€, preko spletnega vmesnika na moj.bob.si. Lahko pač kateremukoli lastniku bob številke daš 1€ pa ti on/-a napolni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Sky

Sky

Pripravnik
28. sep 2021
60
-49
8
Zakaj, če imam tebe in tebi podobne. Zato obstajajo taki forumi. Jaz bi to iskal celo večnost če bi sploh našel. Hvala. :nazdravje:
 
  • Všeč mi je
Reactions: godfather

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.940
-1.486
63
Da ne odpiram nove teme, a je normalno, da ko nekoga kličeš ali nekdo tebe, ne dela internet istočasno na telefonu? Recimo, med pogovorom, bi rad preveril google maps ali nekaj preveril na neki spletni strani.
 

Primozb

Majstr
17. jun 2018
20.112
308
83
Da ne odpiram nove teme, a je normalno, da ko nekoga kličeš ali nekdo tebe, ne dela internet istočasno na telefonu? Recimo, med pogovorom, bi rad preveril google maps ali nekaj preveril na neki spletni strani.
To je normalno, če nisi na wifiju.. lahko pa klices prek kake app ( WhatsApp, Viber..) in bo internet delal
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Imam enake izkusnje na bobu, ce sem na 4g signalu. Zaradi volte bi pricakoval, da lahko hkrati uporabljam voice in data. Ampak temu ni tako.

Ce pa sem na podrocju 5g, deluje oboje hkrati.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Tudi na bobu je meni normalno delal internet med klicem (tako na 4g, kot na 5g), seveda po tem, ko sem si vklopil volte.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Primozb

Primozb

Majstr
17. jun 2018
20.112
308
83
za Xiaomi telefon...

Step 1: Dial * # * # 86583 # * # *. Once you are done, there will be a message ” VoLTE Carrier check was disabled ” appear on the screen, thus activating Volte on your Xiaomi phone
Step 2: Now go to Settings> SIM cards and mobile networks.
Step 3: Here you will have to activate the option Use VoLTE.
If your Xiaomi phone has dual SIMs, go to Settings> SIM cards and mobile networks> SIM1 / SIM2
After that, you can now start enjoying high-definition calls through 4G, LTE, or WiFi networks.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Eh se posipam s pepelom. Sedaj sem naredil namenski test: med klicem sem preizkusil prenos podatkov (beri: brskanje po alterju). Najprej na 5G, potem sem se premaknil v notranjost bajte, kjer se ikona signala spremeni v 4G. Alter sem lahko cekiral v obeh omrezjih, sicer se je zadeva sprva malo obotavljala, ampak potem je steklo. VoLTE imam vklopljen, WiFi je bil izklopljen. Telefon je Realme GT 2 Pro.
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.940
-1.486
63
Meni vseeno ne deluje volte. A je treba sporočiti operaterju, da aktivira?
Screenshot_2023-09-24-12-15-18-066_com.android.phone.jpg
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Ja potem je v tem problem. Poklici call center in bodo uredili. V statusni vrstici se ti mora pojaviti ikona volte, tam zraven crtic za signal, stopnje napolnjenosti baterije in ostale navlake.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Primozb in aljoman

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.940
-1.486
63
So me v nedeljo klicali iz Bobovega klicnega centra nazaj (ker se mi ni dalo čakati na liniji) in mi je operater aktiviral volte. Restartal sem telefon in zadeva deluje bp. Boljša je kakovost klica in da lahko med klicem pogledam na splet.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Primozb

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
No ja, lansko leto je bila aprila (50% off za dve leti, brez vezave), tako da pri njih casovnih okvirov akcij ne mores ravno napovedovati. Se klasike a-la crni petek in decembrske / novoletne akcije so za razliko od konkurence precej manj verjetne.