Novo pri A1

Kupec

Pripravnik
19. sep 2016
58
2
8
Poskrbi (sam v nastavitvah ali naj ti to nastavi operater oz. ponudnik interneta, ki je najbrž tudi lastnik modema), da bo modem sigurno oddajal (tudi) 2,4 GHz signal, ki je bolj 'prodoren' (a omogoča nižje hitrosti). Lahko samo 2,4 ali hkrati tudi 5 GHz. Ne pa samo 5 GHZ ali nekakšno kombinacijo, ko se WiFi signal oddaja zdaj na eni in zdaj na drugi frekvenci in se zato signal pojavlja in izgublja...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Če hočeš visoke hitrosti, je 5GHz osnova (na voljo bistveno več spektra, manj drugih motilcev in hitrejši standardi ala 802.11ac z razlogom na 2.4GHz niti ne delujejo), seveda pa rabiš tudi ustrezno večje število APjev. Čim imaš malo večji objekt, ne moreš pričakovat, da boš pokrival vse iz ene točke in tudi čudežev od bilokatere opreme ne moreš pričakovat, ker so oddajne moči zakonsko omejene.
Če je point samo da nekaj dela, potem bo tudi 2.4GHz ok, pokritost bo sigurno večja, ker pri isti moči boljše penetrira skozi stene. Seveda so tudi razlike med opremo, ampak to, da stvar "lovi" na drug konec vasi, še ne pomeni boljši WiFi (čeprav se nekomu mogoče zdi super).
 

FireMan

Fizikalc
19. sep 2007
276
43
28
Sem poklical A1 in bodo poslali tehnika. Naj bi ta modem bil špica in Wifi bi moral delovati bistveno bolje.

Pa še eno stvar sem opazil pri TV vmesniku. Pretikanje iz programa na program je groznooooo počasno. Traja več kot 2, mogoče celo 3 sekunde. To je katastrofa.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.502
288
83
Tebi ta modem bi mogu oddajat dva signala en na 2.4 Mhz in drug na 5Mhz....

Tko vsaj pri men deluje od Telekoma modem..
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.015
115
63
okolica mesta
Ne bomo umrli, gre pa se za dražitev storitve. Bo verjetno prej umrl A1, če ne bi računal tega.

Meni so pred kratkim podražili še paket dodatni, zdaj še tole... Čez nekaj mesecev še kaj novega...
Verjetno nisi vsega napisal. Tudi meni je šlo za 2eur gor ker mi je potekla akcija. Za to sem vedel in je bilo za pričakovat. Da bi pa kar tako dražiji pa obvestijo, ampak potem slej ko prej spremenim paket, če je kaj boljšega.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Kaj pa imam še za napisat?
V letošnjem januarju sem se vezal, poleg glavnega paketa imam še dodatni paket, ki se je takoj naslednji mesec po vezavi podražil za 2€. V planu sem imel v kratkem vzeti še en dodaten paket... O morebitnih kasnejših podražitvah ob podpisu pogodbe seveda nisi obveščen, so me pa o njih obvestili, ko je prišlo do njih.

Sedaj se podraži izdaja e-računa. Predvidevam, da izgubim "ugodnost" za oba paketa, da me bo še to koštalo 2 evra, čeprav dobim samo en račun. Se pravi, plačam 4 evre več na mesec, kot v trenutku vezave! Pa rečeva x 24 za čas vezave = 2x "poln tank bencina".

Če skrajšam, dve podražitvi v roku pol leta. Do konca vezave je še leto in pol, me ne bo presenetilo, če vmes pokasiram še kakšno podražitev... Umrl ne bom, otroci ne bodo lačni. Kot pravim, bo verjetno prej A1 umrl kot jaz. Konkurenca je huda.

ZPS je pobiral peticijo, da naj se še operaterji držijo obveznosti v času vezave, če se jih moramo tudi mi. Se pravi nisem osamljeni primer s takšnim razmišljanjem.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
ZPS je pobiral peticijo, da naj se še operaterji držijo obveznosti v času vezave, če se jih moramo tudi mi. Se pravi nisem osamljeni primer s takšnim razmišljanjem.

Teoretično ustanovim ponudnika, cene telefonov v prosti prodaji dam vse x2 normalne cena, ob vezavi pa dam z naskokom najugodnejso ceno.
Kreiram pakete, ki so primerljivi s konkurencu, le da so 20% cenejsi.

Ko zberem dovolj uporabnikom, dvignem cene paketov na 3x ostalih operaterjev. Ce hoces predcasno preknit mores sorazmerno izplacat ugodnost ki si jo dobil :D

me blokira kaj za to? Namrec ta vzvod imajo operaterji s tem, ko lahko te vezejo in potem spreminjajo pogoje.
 

ememko

Fizikalc
11. jun 2009
174
25
28
Teoretično ustanovim ponudnika, cene telefonov v prosti prodaji dam vse x2 normalne cena, ob vezavi pa dam z naskokom najugodnejso ceno.
Kreiram pakete, ki so primerljivi s konkurencu, le da so 20% cenejsi.

Ko zberem dovolj uporabnikom, dvignem cene paketov na 3x ostalih operaterjev. Ce hoces predcasno preknit mores sorazmerno izplacat ugodnost ki si jo dobil :D

me blokira kaj za to? Namrec ta vzvod imajo operaterji s tem, ko lahko te vezejo in potem spreminjajo pogoje.

Teoretično te po moje nič ne blokira, razen da moraš svoje uporabnike o spremembi obvesiti vsaj en mesec pred spremembo.

Edino verjetno bi se našel v zakonu kakšen člen o nepoštenih poslovnih praksah in zavajanju potrošnikov, to bi šlo na sodišče. Zato operaterji povišujejo po 1 eur ali 2 in opravičujejo to z vlaganjem v omrežje (kar tudi drži da se vlaga).

Sam delam za operaterja in bi tudi rad videl da kot je predlagala ZPS da velja cena za 2 leta oz akcijska je toliko časa tolko, potem maš pa pač polno isto ceno do konca 2 letne vezave..
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
Kak uporabnik paketa dodatni? Ima pol vsaka stevilka na voljo svojo vezavo? Se kake druge pomankljivosti?

cena je ekvivalent hot/bob paketom zato razmisljam, ker je pac lazje placat eno poloznico :D
 

aver

Pripravnik
9. jun 2008
434
11
18
Stevilka se prenese na uporabnika osnovnega paketa. Koristijo se enote osnovnega paketa. Ce se ne motim so tudi mobiteli drazji, ce ga vzames na paket dodatni.

Kaj vec pa ne vem.
 

mukwai

Pripravnik
2. jun 2011
108
9
18
Vezava veže lastnika osnovnega računa, lahko pa vzameš napravo na račun paketa dodatni, ki pa ima svojo (dražjo) tarifo.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.465
857
113
A1 ima spet akcijo Pripeljite prijatelja, s katero si oba znižata naročnino za 30%:

P.s.: Kje imamo že tisto temo, kjer je folk pisal te kode za popust?