Novo pri A1

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
Eh, pozabite na novo pri A1. Sami delajo samo še billing, ostalo so pa outsourcali.
Nasploh mi je SiMobil (moj prvi mobilni operater) ostal v dobrem spominu, ko je bil Vodafone so se še tudi nekaj trudili, odkar je pa A1 in Amiš je pa zadeva: "kol'kor denarja, tol'ko muske".
Glede na to, da mi VoLTE na "mojih" telefonih še ne deluje, pričakujem uporaben 5G pri A1 enkrat do 2030.
P.S. Zadnjih nekaj dni opažam, da je število črtic mobilnega signala na mojem telefonu padla za polovico. V kraju, kjer sem občasno bil dosegljiv, je sedaj totalna 0. Izklapljajo bazne?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Eh, pozabite na novo pri A1. Sami delajo samo še billing, ostalo so pa outsourcali.
Nasploh mi je SiMobil (moj prvi mobilni operater) ostal v dobrem spominu, ko je bil Vodafone so se še tudi nekaj trudili, odkar je pa A1 in Amiš je pa zadeva: "kol'kor denarja, tol'ko muske".
Glede na to, da mi VoLTE na "mojih" telefonih še ne deluje, pričakujem uporaben 5G pri A1 enkrat do 2030.
P.S. Zadnjih nekaj dni opažam, da je število črtic mobilnega signala na mojem telefonu padla za polovico. V kraju, kjer sem občasno bil dosegljiv, je sedaj totalna 0. Izklapljajo bazne?
Lahko potrdim, omrežje jim stagnira, ne pa da bi ga posodabljali, tudi širijo ga en drk.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Tudi moja izkušnja je podobna. Sicer s klici še ni problema. Prenos podatkov je pa moji domači lokaciji večkrat neuporaben. Pred časom sem doma mel vedno na 4g in je delalo super. Sedaj pa večkrat dam na wifi, da sploh kam pridem.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
Sam ne vidim nobene prednosti 5G dokler 4G+ dela odlično.

Kar pa se tiče samega omrežja. Sam ne opažam nobenega poslabšanja itn..
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.021
118
63
okolica mesta
Eh, pozabite na novo pri A1. Sami delajo samo še billing, ostalo so pa outsourcali.
Nasploh mi je SiMobil (moj prvi mobilni operater) ostal v dobrem spominu, ko je bil Vodafone so se še tudi nekaj trudili, odkar je pa A1 in Amiš je pa zadeva: "kol'kor denarja, tol'ko muske".
Glede na to, da mi VoLTE na "mojih" telefonih še ne deluje, pričakujem uporaben 5G pri A1 enkrat do 2030.
P.S. Zadnjih nekaj dni opažam, da je število črtic mobilnega signala na mojem telefonu padla za polovico. V kraju, kjer sem občasno bil dosegljiv, je sedaj totalna 0. Izklapljajo bazne?
Nič od tega ne drži. Znanec dela na A1. VoLte meni deluje že cca 1mesec. Moraš imeti aparat ki to podpira. Določeni Samsungi pa to dobijo ko Samsung izda posodobitev sw (čeprav operater to omogoča).
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Nič od tega ne drži. Znanec dela na A1. VoLte meni deluje že cca 1mesec. Moraš imeti aparat ki to podpira. Določeni Samsungi pa to dobijo ko Samsung izda posodobitev sw (čeprav operater to omogoča).
Vse drži! Za velika mesta jim zadeve še kolikor - toliko štimajo, ostalo se samo še vzdržuje stanje. Pa nimam znanca tam, ki bi zagovarjal svojo firmo. ;)
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
Kakor vem imajo samo S in Note serije, nisem pa 100%.
Narobe veš:
https://www.a1.si/volte danes pravi:
Seznam certificiranih VoLTE telefonov

Samsung
Galaxy S20 Ultra 5G, Galaxy S20+, Galaxy S20, Galaxy Note 20 Ultra 5G, Galaxy Note 20, Galaxy A02s, Galaxy A21, Galaxy A32, Galaxy A40, Galaxy A41, Galaxy A50, Galaxy A51, Galaxy A70, Galaxy A71, Galaxy S10 Lite, Galaxy S10e, Galaxy S10, Galaxy S10+, Galaxy S21, Galaxy S21+, Galaxy S21 Ultra

Huawei Mate40 Pro, P30, P30 Pro, nova 5T

Xiaomi Mi Note 10 Lite
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Na HoT SIM-u se mi je pri Xiaomi Redmi Note 9 Pro z novim ROM-om na Android 11 pojavila v mrežnih nastavitvah opcija za možnost uporabe VoLTE... (ampak s strani mojega ponudnika še ni podprto...)