Novo pri A1

delter333

Guru
21. maj 2010
1.689
1.423
113
Notranjska
Sem čakala, da bo kaj pametnega od ponudbe na Black friday pri našem A1. Pa je ena žalost - https://www.a1.si/black-friday
Ne znajo ali pa nočejo ponudtiti kaj drugega kot iPhone.

Za razliko pa na hrvaški strani A1 ima celo boljšo ponudbo, dejasnko do -98 %.

Še novih cenovno višjih paketov ne znajo prodajat. Človek se hoče vezat za dve leti, za lep denar oni pa nč. Tudi O.K. sej so še drugi....
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.505
289
83
Obvestila in novosti

Sprememba reguliranih pogojev za EU gostovanje, Posebnih pogojev za izvajanje mobilnih storitev in Posebnih pogojev aktivacije storitev preko SMS sporočil
( 30.11.2018 )

1.1.2019 se v skladu z Uredbo (EU) št. 2017/920 spreminja veleprodajna medoperaterska cena za prenos podatkov v EU gostovanju. Ta se iz 6,00 EUR zniža na 4,50 EUR. Zaradi spremembe maloprodajne cene bomo količine zajete v pravično rabo v EU pri nekaterih tarifah povečali. Hkrati bomo spremenili tudi višino maloprodajnih pribitkov v EU gostovanju, ki bodo od 1. 1. 2019 znašali 5,49 €/GB (z DDV). Zaradi navedenih sprememb in z namenom preprečevanja zlorab se bodo v skladu z EU regulacijo nadgradili tudi Posebni pogoji za izvajanje mobilnih storitev.
Količino pravične rabe prenosa podatkov v EU/EEA gostovanju za svoj paket lahko preverite na tej povezavi.
S 1.1.2019 prav tako spreminjamo Posebne pogoje aktivacije storitev preko SMS sporočil in sicer v delu, kjer je bila urejena starostna omejitev aktivacije storitev preko SMS sporočil.
Če se s spremembami ne strinjate, lahko obstoječi uporabniki, za katere veljajo pravice iz 129. člena ZEKom-1, do 31. 12. 2018 odstopite od naročniške pogodbe. To storite brez odpovednega roka, brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni. Izpolniti pa boste morali pogodbeno dogovorjene obveznosti (kar vključuje tudi vračila sorazmernega dela prejetih ugodnosti) in poravnati morebitne zapadle in neplačane obveznosti. Uporabniki, ki ste med trajanjem naročniškega razmerja kupili tudi mobilni aparat oziroma terminalsko opremo in je še niste v celoti odplačali, lahko ob odstopu pogodbe:
  • obdržite mobilni aparat oziroma terminalsko opremo in odplačate sorazmerni delež celotne vrednosti opreme ali
  • vrnete mobilni aparat oziroma terminalsko opremo v stanju, v kakršnem ste ga prejeli, in plačate uporabnino za čas, ko ste mobilni aparat oziroma terminalsko opremo uporabljali, A1 pa vam vrne kupnino.
Za dodatne informacije in pojasnila v zvezi z najavljeno spremembo smo na voljo na številki 040 40 40 40, www.a1.si in A1 prodajnih mestih.

več tukaj: https://www.a1.si/pomoc-in-informacije/obvestila/-/obvestila/3545494
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.953
9.095
113
39
MB
a to je običajna praksa pri A1, da odpoved fiksnih storitev razvlečejo na kak teden, da še v nov mesec potegnejo :)
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.953
9.095
113
39
MB
Torej ce so mi danes potrdili, pomeni da bom se za januar placal ? :) kaj ze dela
Akos pri nas?
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.390
5.370
113
Če gre za Telekomove kable, potem morajo vsak poseg pisno naročiti, Telekom zavlačuje kolikor pogodbeno sme in na koncu zaračuna.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.023
313
83
Goriska
Se obeta kakšna nova akcija v smislu pripelji prijatleja, kot je bilo pred cca 2 letoma, kjer sva oba dobila popust na naročnino -50%?

Se počasi izteka tole, tako da če ne bo nič gledam konkurenco..
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.023
313
83
Goriska
Tudi jaz, vendar trenutno ce bi menjal bi verjetno sel k bobu, ker ima narocniske pakete.

Je pa tako, da teli nizkocenovniki nimajo prav veliko prenosa podatkov v EU.

Trenutno imam pri A1 tripster+ paket, kateri mi je odlicen drugace, kar se tice prenosa podatkov, in sicer EU 10gb, zelo prav pa mi pride tudi dodaten 1gb za drzave izven EU, za prvo silo dokler ne kupim lokalne sim kartice.

Kolikor sem gledal na trgu pri nas ni konkurencnega paketa ali pac?
 

Tojka

Pripravnik
4. okt 2011
176
6
18
A1 je dal na spletno stran primerjave cen med operaterji. Zgleda bo potrebno enega odpustit, ker je notri kar nekaj napak :valjamse:

Npr. želim najboljši paket in Huawei P20 Lite in so mi po telefonu rekli da stane 36,98 EUR/mes z vključenim TV, piše pa 27,99EUR. V paketu pri Telemachu na NAJVEČ pa bi plačal 29,83eur. Kako je potem to najboljša cena? En je zgleda na A1 dal študentu za preverit cene :bonk:

https://www.a1.si/primerjaj-cene
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Kje pa na tvojem linku piše, da imaš zraven tudi mobilno TV? Kakor jaz najdem je mobilna TV ekstra 7,99€, verjetno tukaj razlika v ceni?
 

Tojka

Pripravnik
4. okt 2011
176
6
18
Kje pa na tvojem linku piše, da imaš zraven tudi mobilno TV? Kakor jaz najdem je mobilna TV ekstra 7,99€, verjetno tukaj razlika v ceni?

Aja pa res pozabili so dati notri mobilno tv. V paketu NAJVEČ na Telemachu je zraven poleg še klicov v EU in prenosa v USA. Zgleda potem ne primerjajo pravilno pakete. Pa še piše NAJNIŽJA SKUPNA CENA.