Novo pri A1

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Včasih so dobili denar od roaminga, sedaj ga od LTE domačih internet paketov. Vsak avto bo imel čez 5 let svojo SIM kartico. Da ne govorim ostale naprave bodo imele SIM.

Zakaj ima A1 dve blagovni znamki: bob in A1. Da lahko z A1 blagovno znamko navije ceno dokler so uporabniki pripravljeni plačati. Z dvigom denarja samo financiraš operaterju ostale projekte, ki niso primarno vezani na mobilno telefonijo. Sedaj boš dodatno financiral nov oddelek v A1 namenjen pametnih rešitvam v domovih.

Najboljše za operaterje je podražiti 2x na leto: januar/februar in avgust/september. Dražijo stare pakete, ki zaradi tega niso več kul. Po podražitvi pa zgolj slučajno izdaš nove pakete, ki so cenejši in imajo več zakupljenih količin. S tem si 2x zmagovalec: tisti, ki nočejo zamenjati paket bodo vsako leto plačevali več, tisti, ki menjajo pakete pa plačajo strošek zamenjave paketa (po možnosti še prekinitev vezave). Tukaj ni kriv noben roaming, ampak preračunljivost operaterjev. Pa zaradi tega, ker uporabniki vedno padejo na to poceni foro.
 
  • Všeč mi je
Reactions: CLIO15

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
Mikrohard

To ni nič novega pač stalna praksa boba al pa A1...

Jaz mam 50% popusta za 2 leti.. poteče mi drugo leto marca al aprila... 13 € je zame ugodno pri velikem operaterju pa da maš vse to.. kar ponuja paket ;)
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
Mikrohard

Kakor komu... če pa bom umrl zaradi 1€ pol bolje da nimam naročnine.. Je dražji ampak samo za polovico.. ;)


Sedaj itak ne bom občutil ker mam že lep cajt e-račun...itn..

To je moje mnenje ;)
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Nizkocenovc je z razlogom nizkocenovec. Določenemu delu populacije ustreza, tako kot kupovanje hrane dvomljive kakovosti v diskontarjih. Nekaterim ne ustreza.
Me pa zanima, koliko večjih firm (ne enozaposlenih s.p.) uporablja nizkocenovnike kot primarnega mobilnega operaterja? Kako v tem primeru nabavkjajo telefone, recimo kaj bolj premium za VIP?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Lord_Raiden

erikson

Guru
25. avg 2007
21.466
5.458
113
Klicala sestro, sistem jo je povezal z neznanim moškim

"V A1 smo v četrtek, 1. 8. 2018, zabeležili prijave par posameznikov, ki so imeli težave pri odhodnih klicih v gostovanju ali pri odhodnem mednarodnem klicu, kjer so namesto klicane osebe dobili tretjo osebo. Tehnična napaka je bila na manjšem delu mednarodnih povezav in je bila takoj odpravljena," so nam pojasnili v A1.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Isto se je zgodilo meni ta teden na hrvaskem, ko sem klical v slovenijo mamo in se je oglasil kar nek moski...
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Mislim da se to zgodi ko ljudje nimajo predklicnih stevilk v imeniku. To se meni v Italiji zgodi ce vracam klice kar iz pogovorov prejetih v Sloveniji. Ce klicem iz imenika kjer imam vse stevilke z predklicno se to nikoli ne zgodi. Glede tega so win telefoni doktorji napram androidu. V win obkljukas opcijo pomoc za klice v tujini in se napacen klic ne more zgoditi. Nevem zakaj razvijalci androida niso sposobni narediti te opcije.
 

jesenican

Pripravnik
1. dec 2017
60
3
8
Je že kaj znanega v zvezi razprodaje starejših modelov telefonov pri A1? Ponavadi se to dogaja avgusta?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Mislim da se to zgodi ko ljudje nimajo predklicnih stevilk v imeniku. To se meni v Italiji zgodi ce vracam klice kar iz pogovorov prejetih v Sloveniji. Ce klicem iz imenika kjer imam vse stevilke z predklicno se to nikoli ne zgodi. Glede tega so win telefoni doktorji napram androidu. V win obkljukas opcijo pomoc za klice v tujini in se napacen klic ne more zgoditi. Nevem zakaj razvijalci androida niso sposobni narediti te opcije.
Hrvati nimajo enakih omrežnih kot jih imamo mi, tako da tole ne pije vode. Poleg tega so njihove (vsaj mobilne) cifre sedemmestne, naše so šestmestne.