novo ime domene in dns-i

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
imel sem domeno XXX.SI. Sedaj sem XXX.si ukinil, in ustvaril novo domeno YYY.si. Domeno se zakupil pri "Firma A", gostovanje pa pri "Firmi B". V Firmi B nadzorni plošči sem samo spremenil ime "gostujoče domene" iz xxx.si v yyy.si.

Zadeva ne špila, ker mi niso jasni te dns strežniki, katere je treba še nastavit.

Domena je aktivirana, dobil sem tud že iz arnesa potrdilo da je vse ok...

če bi mi kdo po ljudsko lahko to razložil kje in kako naštimam te dns strežnike. jest pa to že cel teden rihtam pa mi ni nič jasno...
 
Nazadnje urejeno:

DCD

Pripravnik
1. sep 2007
94
0
6
Po ljudsko ti ne morem razložiti, ker nisi povedal kaj je yyy.si
Drugače pa traja tudi do 24 ur, da začne zadeva delovati
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
mah... sej pravim, da že 1 teden to prčkam....

zdej sm ugotovil, da imam public_Html čist prazen - tuki bi mogla bit web page, a ne? a je možno, ko sem zbrisal xxx.si, se je tud vsa ta vsebina zbrisala??? ker drugače ne vem, kako bi lahko izginila...
 

DCD

Pripravnik
1. sep 2007
94
0
6
Ja, če zbrišeš v kontrolni plošči domeno se pobriše tudi vsa vsebina.
Daj mi na ZS ime domene in pogledam kaj pa kako.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Če si nastavil A record na isti IP kot si imel na prejšni domeni, je v bistvu vse narejeno, če rabiš samo za www. Če imaš pa še maile pa moraš nastaviti še MX records. Kako se pa DNSji refreshajo po svetu (odvisno od nastavljenega TTL) pa lahko preveriš tukaj: http://www.whatsmydns.net/
 

MaverickT

Majstr
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
2.624
1
425
83
www.weekendwarrior.si
Ko registriraš moreš vpisati dns strežnike (ali pa jih popraviš kasneje preko nadzorne plošče).

Dejva zadevo rešit imensko oz bolj plastično (stvari so izkrivljene a vendar):

Domeno alter.si sem registriral pri podjetju domenca.com. Tam imam vmesnik za nastavljanje DNS strežnikov.
Gostovanje spletne strani imam pri TretjiSvet.com. Tam imam vmesnik za konfiguracijo spletne strani, baze, uporabnikov in nenazadnje tudi DNS nastavitev.

Ko sem odprl račun pri TretjiSvet.com sem dobil informacijo, katere DNS strežnike morem navesti, ko bom registriral domeno oz za nastavitve na vmesniku podjetja Domenca d.o.o, kjer sem domeno registiral. V tem primeru bi v vmesniku domence vpisal dns strežnika ns1.tretjisvet.com in ns2.tretjisvet.com.

Na strežniku Tretjisvet.com pa morem pod DNS nastavitvami nastavit, da bo na tem računu lavfala spletna stran alter.si. Običjano imajo ponudniki spletnih storitev itak napol wizarde, ki ti vseskupej znajo sami od sebe zgenerirat.

To je cel mambo-jambo. Vse jasno?
smile-1.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
Citat:
Uporabnik DCD pravi:
Ja, če zbrišeš v kontrolni plošči domeno se pobriše tudi vsa vsebina.
Daj mi na ZS ime domene in pogledam kaj pa kako.

no, sej... zdej sm pa naredu pizd.arijo... strani pa valda nisem imel spravljene na računalniku....
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
Citat:
Uporabnik MaverickT pravi:
Ko registriraš moreš vpisati dns strežnike (ali pa jih popraviš kasneje preko nadzorne plošče).

Dejva zadevo rešit imensko oz bolj plastično (stvari so izkrivljene a vendar):

Domeno alter.si sem registriral pri podjetju domenca.com. Tam imam vmesnik za nastavljanje DNS strežnikov.
Gostovanje spletne strani imam pri TretjiSvet.com. Tam imam vmesnik za konfiguracijo spletne strani, baze, uporabnikov in nenazadnje tudi DNS nastavitev.

Ko sem odprl račun pri TretjiSvet.com sem dobil informacijo, katere DNS strežnike morem navesti, ko bom registriral domeno oz za nastavitve na vmesniku podjetja Domenca d.o.o, kjer sem domeno registiral. V tem primeru bi v vmesniku domence vpisal dns strežnika ns1.tretjisvet.com in ns2.tretjisvet.com.

Na strežniku Tretjisvet.com pa morem pod DNS nastavitvami nastavit, da bo na tem računu lavfala spletna stran alter.si. Običjano imajo ponudniki spletnih storitev itak napol wizarde, ki ti vseskupej znajo sami od sebe zgenerirat.

To je cel mambo-jambo. Vse jasno?
smile-1.gif

bom šel še 16ič step by step... sicer mi je zdej par stvari bolj jasnih.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Citat:
Uporabnik DCD pravi:
Ja, če zbrišeš v kontrolni plošči domeno se pobriše tudi vsa vsebina.
Daj mi na ZS ime domene in pogledam kaj pa kako.

no, sej... zdej sm pa naredu pizd.arijo... strani pa valda nisem imel spravljene na računalniku....

Kontaktiraj ponudnika, kjer gostujes spletno stran. Moral bi gotovo imeti se kaksen backup stanja pred izbrisom ...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
se še fajtam. zdej morem najprej stran dobit nazaj, potem bo pa šlo.

pa sej sm sam zajeba.l, ker sm mislu, da je treba dns pri gostitelju urejat, ne pri domeni.... tuki sem zafrknil. ostalo mi je nekako jasno, ker si mi tko po ljudsko - imensko razložil...
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Ne vem sicer, kakšna je količina podatkov na strani, ampak včasih lahko vsaj del strani dobiš nazaj preko Google-a, sploh če je šlo za manjšo stran.

Google začasno shranjuje kopije strani lokalno in se da včasih pogledat "posnetek strani". Smo že nekaj takih zadev dobili nazaj, ko lastniki strani niso imeli backupov, pa so jim vsebino izbrisali po vdoru. Je pa dolgotrajno in bo verjetno lažje dat 30€ in dobit backup nazaj
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
uf, a ti se tud na to spoznaš? nisem vedel...

ja, sej zdej se mi zdi, da mi mogl stimat, sam še stran dobim nazaj, pa bo!
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Zdaj vem koga najeti, če bom imel kaka dela okoli spomeniško zaščitenih bajt :>