Novinarske laži

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Ok prirejen, ne piše pa da je ponarejen, niti nikjer niso rekli, da je izjava da je glupo plačat davek prirejena, kakor tudi ne drazlaga kako bodo nadzorniki delal. Je kolaž različnih posnetkov.
A je Vizjak te besede, dejansko izrekel ali ne? Zanikal tega ni. Kakor koli nima veze od kje je posnetek, če je majstr res tako funkcioniral in govoril naj takoj spakira kufere pa v Brežice na drevo pa jokat.
Pol bi bil ti zadovoljen, če nekdo piše o teb prirejeno? Npr, na RTV napišejo samo da si ti sexsal, ne napišejo pa poglavitne informacije in sicer, da si ti sexsal s psom. A je teb to vredu priredba?
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Evo, z roke v roko, ali roka roko umije. Ti meni, jaz tebi. Demokracija in nepristranskost medijev po komunistično.



Tajkunovi mediji se ponujajo političnim strankam: Mi imamo medije, vi nam dajte denar​

https://demokracija.si/fokus/tajkun...strankam-mi-imamo-medije-vi-nam-dajte-denar/#


Kolaboracija medijsko-smetarskega tajkuna Martina Odlazka oziroma njegovih medijev in tranzicijske levice. (foto: Montaža Demokracija)
Piše: Domen Mezeg (Nova24tv)
Media24 ima veliko revij, preko 40 različnih tiskanih medijev, med njimi tudi dnevni časopis Svet24, splet je močan, pa tudi za tri radijske postaje tržimo. Dosežemo mlade in stare, po mestih in vaseh, izobražene in ne, dame in gospode …” se v Odlazkovemu imperiju ponujajo političnim strankam.
Spomnimo: Omrežje Martina Odlazka se že dlje časa temeljito pripravlja na zagon medijskega imperija, s katerim namerava levici pomagati priti na oblast na prihodnjih parlamentarnih volitvah, s tem pa si bo kupil imuniteto pred pregonom ter nadaljnje državno financiranje svojih medijev. Februarja letos so Odlazkove hčerinske družbe namreč vzele kredit na banki v vrednosti 5 milijonov evrov za projekt Vevče, kjer se ureja in gradi radiotelevizija. Tam bo poslovna stolpnica, centralizirana bo celotna medijska produkcija.
Kot smo že razkrili, naj bi imel vsak izmed Odlazkovih medijev le še kakšnega posameznega lokalnega novinarja, vse drugo pa bo centralizirano v Vevčah. Stranka, na katero naj bi Odlazek stavil, je po zanesljivih informacijah SD, katere predsednica je evropska poslanka Tanja Fajon. To je po navedbah vira mogoče sklepati iz tega, ker je svetovalec predsednice stranke SD postal nihče drug kot Leo Oblak. Kot smo izvedeli, jo Oblak trenira in pripravlja, vse skupaj pa je usklajeno z Odlazkom. Vodenje superuredništva pa naj bi prevzel dosedanji direktor STA Bojan Veselinovič.
To so ljudje, ki sodelujejo pri ugrabitvi države: Martin Odlazek, Tanja Fajon, Leo Oblak, Bojan Veselinovič in Damir Črnčec (foto: Fotomontaža / Matic Štojs Lomovšek)

Tovrstno medijsko “bildanje” političnih obrazov s strani bogatih omrežij pa znova razgalja šibkost slovenske demokracije, pravilnejši izraz za omenjeno zlorabo medijske moči pa bi bil mediokracija. Politike si namreč z močjo medijev izbirajo tisti, ki na volitvah ne nastopajo, si pa nato poberejo zasluge v obliki poslov in drugih finančnih bonitet. Raziskovalni novinar Bojan Požar pa je tokrat razkril še en ključni element v teh medijsko-političnih igricah. Gre za Simono Škafar, ki očitno opravlja vlogo veznega člena in pomaga pri stikih med Odlazkovimi mediji in tranzicijsko levico.

“Odlazkovi se že pripravljajo na volitve in političnim stranka pošiljajo ponudbe”
Kot je ob tem navedel sam Požar, se “Odlazkovi že pripravljajo na volitve in političnim stranka pošiljajo ponudbe”. Škafarjeva je v svojem sporočilu medijem zapisala: “Leto 2022 je volilno leto. Kar trikrat bomo volivci odšli na volišča. Verjetno ste že v polnem teku oziroma se aktivnosti za novo mandatno obdobje začnejo takoj po volitvah.” Akcija neprestano. Odlazkovi imajo medije, ki jim jih lahko ponudijo na razpolago, da jih uporabijo pri njihovih volilnih kampanjah. In če pravijo, da so mediji moč, je potrebno le prave izbrati.
&
1-206x300.jpg
 
Ne vem, pa me tile ne ganejo. Mal vpraš vaše, baje so bili eni kar seznanjeni z zadevo.
Drugače pa lahk tud vaše pedofilčke na uzde daš.

Kolk je pa tvoj IQ pa dokazuješ na tem forumu, pa verjetno še kje drugje.

Drugače pa:
A je rekel da je plačevanje davkov glupo?
Kak kontekst rabiš?

kaj pa magajna? a je "naš"? svojcajt je bil pr rdečih..pa je bojda mel zanimive reči na diskih... pa vitan je tud bolj zaželen pri levih, saj veš obiski šol, testeiranje fotoaparata

mate tud tam pisano druščino
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.390
5.370
113
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N
13. jul 2011
2.677
625
113
Kako ne razumete? Ko so na prangerju levi, so nevtralni tako, da ne pljunejo nikogar; ko so na prangerju desni pa tako, da pljunejo vsakogar.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Reševanje SAB vojaka Jakiča.

Zanimivo, da sem ravno na popu ujel, da je v postopku. Čudno molčanje ... Pa tako zelo redko gledam, da je velika verjetnost, da niso samo 1x povedali, če sem celo jaz to slišal (OK, priznam, nisem gledal, samo poslušal ob drugem delu).
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
potem je najbrž tudi kakšen članek na naslovnici?

če že to ne pa vsaj malo bolj poglobljeno "raziskovanje" tega primera ki je več kot 5 stavkov? pa jasno, aktualno objavljeno ker je sedaj spet aktualno ne 5 let stare zadeve.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

erikson

Guru
25. avg 2007
21.390
5.370
113
Primer zmedenega članka. Novinarka je zgrožena, ker v Budimpešti ni plačala parkirnine in ji je Orban dal kazen.

 

B81

22. jul 2007
34.427
8.918
113
Primer zmedenega članka. Novinarka je zgrožena, ker v Budimpešti ni plačala parkirnine in ji je Orban dal kazen.

Pa kaj bi tale ..... rada? Kazen za parkiranje tam sem placal leta 1998 in kero tumpasto budalo gre delat clanek iz tega in ga tako zakljuci?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Primer zmedenega članka. Novinarka je zgrožena, ker v Budimpešti ni plačala parkirnine in ji je Orban dal kazen.

Ali si še en primerek funkcionalne nepismenosti? Kje v članku se omenja, da ni plačala parkirnine? :nigladek:
 

B81

22. jul 2007
34.427
8.918
113
Saj ni, kregala se je, da to ni privat, ker je pac na madzarskem in ne v belorusiji ali turciji, kjer bi jo brcnili v rit in napodli v najboljsem primeru.

Strasi, kot da je drugje po evopi vse đabe.

Screenshot_20220130_120737.jpg
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Tudi ti en drek razumeš. :evil: Redarji so prepovedovali snemanje, češ da je stojita na privatnem zemljišču in ni bilo govora o nobenem plačevanju parkirnine. P.S. je pa v ironičnem smislu.
 

B81

22. jul 2007
34.427
8.918
113
Ja kaj pa hodi tja butara, ce jih ne mara, samo isce nekaj, da bi se izzivljala s clankom...