Novi Peugeot 208 - izkušnje

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Zdravo. Moja najdrazja si zeli kupiti nov avtomobil. Trenutno ima Opel Corso 1.4 iz leta 2008 s cca 110.000 km. Letos se je zacela vozit v sluzbo v LJ (iz Postojne). Ker jih hodi vec, grejo po trije ali stirje hkrati (car pooling
smirk-1.gif
) - torej ni ravno nujno ali je bencin ali dizel.

Malce ogledujeva avtomobile in na oko ji je prisel (Poleg Citroena C3) novi Peugeot 208, in sicer Style oziroma Allure oprema. Ali bencin 1.2 oziroma 1.6 diesel. Zanima me, ce ima kdo kaksne izkusnje s tem avtomobilom ali s servisi, kako je z vzdrzljivostjo. Sam nikoli se nisem imel Peugeoja ali kateregakoli francoza, ce smo pri tem
cool-1.gif


Pomembno je, da se lahko stirje normalo v avto usedejo. V 208 sem se usedel (visok sem 186) in za seboj lahko presenetljivo dobro sedim. Boljse kot v novi 308
smile-1.gif
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Citat:
Uporabnik maurice pravi:
A Corsa ji pa ni všeč?
Sedj pride nova Corsa.

Vem, da pride nova Corsa. Vendar je imela prej staro corso (C ali kako je ze), potem je leta 2008 kupila to Corso, ki je skoraj nespremenjena v proizvodnji od 2006, tako da se je nekako odlocila, da ne bi kupila se ene Corse, ker toliko novejsa tudi ni. Podvozje je enako kot pri tej, tistih nekaj sprememb na volanu in sprednji maski pa tudi ni dovolj, da bi upravicil nakup nove.
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
@one: Hvala za obsiren odgovor in ker si si vzel cas zanj
smile-1.gif
208 envy je verjetno se stari tip? Ne ta nov, ki je sedaj v prodaji? Verjetno tudi 3cilinderc ni dosti manj potraten kot prej.

Povprecno naredi na teden okrog 450km, od tega je zdaj. Verjetno bi bila res najbolj smiselna izbira kaksnega bencinskega turbo motorja (ki ga peugeot 208 nima) ali pa turbodizelskega (tistega s 93 "konji"). Sedaj ima realno porabo med 5.8 in 6 litrov (od 450 je cca 300 km avtoceste). Prej, ko se je jugala po mestu, je imela okrog 7,5
smile-1.gif


Sam jo sicer prepricujem, da preveri obe verziji, ona pa je bencinca (ravno zaradi navora) menda ze skoraj odpisala. Tudi zato, ker potem dobim vedno servirano, da "Sej dolzina avtomobila nima nobene zveze s porabo. Poglej tvojega, porabi 5 litrov pa ni majhen avto" (skratka - zensko pojmovanje). In tukaj sploh ni vazno, da ji razlozim, da sama dolzina res nima taksne zveze, ima pa zvezo masa vozila...in nato dobim servirano: "Ja, tvoj avto tehta tono in pol, moja corsa pa cca tono, pa ima visjo porabo" ...
hysterical-1.gif


Res bomo morali na testno voznjo.

Ce ima se kdo kaksen info - odprt za predloge
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik Earnhardt pravi:
Verjetno bi bila res najbolj smiselna izbira kaksnega bencinskega turbo motorja (ki ga peugeot 208 nima)

THP je pa kaj?
smile-1.gif
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Če prav razumem se bodo 3 oz.4 vozli iz po v lj in nazaj. Kupi nekaj večjega in varčnega. P 308 ali c4.Bi pa vzela kar bi prišlo v ožji izbor na testno vožnjo. 1.2 navaden se mi zdi prešvoh za na avtocesto posebaj če boste 3-4 v avtomobilu.
S čim se pa vozijo drugi?
 

one

Zelenc'
17. nov 2014
17
1
3
Ni zakaj
smile-1.gif
Na leto torej naredi tvoja s corso torej nekje dobrih 21.000 kilometrov. Načeloma bi to še naj ne bi bila kilometrina za dizla ampak moji starši naredijo manj kilometrov pa nimajo nobenih težav z dizli.
 

one

Zelenc'
17. nov 2014
17
1
3
Aja,thp motor(156) je na voljo le za izvedbo xy-prestižnejša 208-mica.
 
Nazadnje urejeno:

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
ksz

Pri dnevni vožnji Postojna-Lj-Postojna dileme bencin-dizl sploh nebi smelo biti - jasno da dizl. Velikost avtomobila? Mar res ne bi raje kaj iz C segmenta (P308, Golf, i30...)
P208 - meni postavitev merilnikov nad volan ni všeč (slaba preglednost)
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Citat:
Uporabnik Tony_Clifton pravi:
ksz

Pri dnevni vožnji Postojna-Lj-Postojna dileme bencin-dizl sploh nebi smelo biti - jasno da dizl. Velikost avtomobila? Mar res ne bi raje kaj iz C segmenta (P308, Golf, i30...)
P208 - meni postavitev merilnikov nad volan ni všeč (slaba preglednost)

Dilema je le zato, ker se ne pelje gor s tem avtom vsak dan ampak 2-3x tedensko (car pooling)
smile-1.gif

Potem pa pristej se dejstvo, da se bencinec hitreje pozimi ogreje, ima cenejse servise in nizje zavarovanje (ker je cenejsi) in ... dilema je tu
smile-1.gif
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
... me pa prav zanima. Bomo dejansko sli na testno voznjo ta vikend (med tednom ta teden noben nima casa).

Ja, Tony:Clifton: avto visjega segmenta sem ji predlagal. Gledala je Hondo Civic AMPAK ne vidi stevca hitrosti - mogoce si ni vzela casa, da bi si nastavila sedez, ker ga je pustila skoraj v enakem polozaju visine kot jaz. Ne vem, jaz s tem nimam tezav in tudi pred avtomobilom, ki ga imam sedaj, sem imel prejsnjo verzijo Honde Civic in bil res ful zadovoljen. Je pa tako, da je to DRUGI avto. Torej se mi zdi nesmiselno imeti doma avto za 40 in 20k eur.... -> kamorkoli gremo skupaj ali pa na kaksno daljso pot, gremo z vecjim. Torej je manjsi za "commute" ..v sluzbo, trgovino, ... - to je razlog, zakaj se nagibamo za enega manjsega in cenovno ugodnejsega...
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Dizl se ti ne splača, nov je dražji cc 2000€ + dražji kasko, zavarovanje servisi.Delalo se bo pa 15000km/letno?
 

one

Zelenc'
17. nov 2014
17
1
3
Kakšen pa je cenovni razpon do katerega mislita dat za avto? Zelo pohvaljen je tudi 308 z 1.2 thp 130. Imajo na njihovi strani celo primerjavo z ostalimi avtomobobili kjer se izkaže z večjo ekonomičnostjo in večjim navorom.Hyundai i30 je lep avtomobil,a pogled na cenik ti da vedeti,da hyundai in cenovna dostopnost več ne veljata. Dejansko so precej dragi. Drugače pa poročaj kako bo na testni vožnji z 208-res škoda da ne ponujajo (še) 1.2 thp in ne vem kaj tako dolgo čakajo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.408
6.557
113
Tam nekje pri 20.000km letno je meja med dizlom/bencinarjem, po mojih izračunih. V tvojem primeru tako neke dileme sploh ni, oz ne bi smelo biti, edino če ima pač osebno preferenco do dizla.
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Citat:
Uporabnik sandra pravi:
Dizl se ti ne splača, nov je dražji cc 2000€ + dražji kasko, zavarovanje servisi.Delalo se bo pa 15000km/letno?

Ja, okrog 20.000 km verjetno. Sicer se pa z napisanim popolnoma strinjam. Osebno sicer nisem nikoli bil nek ljubitelj dizlov
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.408
6.557
113
Razlike v ceni ne bi smelo biti take? Dotično imam na mizi ponudbo za 308, motor 1.2 bencinar vs 1.6 dizel, pa je razlike nekaj 100 eur, torej nič.
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Citat:
Uporabnik one pravi:
Kakšen pa je cenovni razpon do katerega mislita dat za avto? Zelo pohvaljen je tudi 308 z 1.2 thp 130. Imajo na njihovi strani celo primerjavo z ostalimi avtomobobili kjer se izkaže z večjo ekonomičnostjo in večjim navorom.Hyundai i30 je lep avtomobil,a pogled na cenik ti da vedeti,da hyundai in cenovna dostopnost več ne veljata. Dejansko so precej dragi. Drugače pa poročaj kako bo na testni vožnji z 208-res škoda da ne ponujajo (še) 1.2 thp in ne vem kaj tako dolgo čakajo.

Od 10-20 k eur
smile-1.gif
V resnici se isce najbolj smiselen avtomobil. 308 se mi osebno zelo dopade. Moja boljsa polovica ima pa pri njem tezave videt na merilnike (zdaj, ko so dvodelni). Potem je tu se en problem. Za seboj v 308 dosti slabse sedim (prostor za noge, ...) kot v 208. Podatek je pomemben zato,ker se sedaj v Corsi trije ali stirje v sluzbo cisto spodobno vozijo. Verjel ali ne - to moras poskusit, da verjames - se jaz nisem.

Hyundai? Tega niti gledal ne bom. Pogledali smo tudi Polota, pa se dragi ne dopade in pa - zadnji sedezi so tam zgolj za okras.