Novi mali avto do 15k

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.584
9.295
113
Bus rabi vse skp od doma do sihta 45 minut, avto 13 minut, kolo 30 minut (ona), razni avanti ni postaj blizu, taksi 10 eur. Ko delas cele dneve ti je tista dodatna ura na dan za spanje ali familijo pomembna.

Sem pa ugotovil, da Yaris Sol (tretja oprema po vrsti), nima ne avtomatske klime, ne sredinskega naslona, ne parking senzorjev, ne led zarometov, smart ključa itd… cena je pa cez 16k ce si se barvo izberes. Tako, da ni nek value for money tole.
Ko delaš cele dneve...tu je problem.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.464
5.933
113
pri taščici
Nekaj bolj "pametnega" tole okoli crne strehe. Tako na avtih, kot hisah.
Ynos; ce rdecega dobiš hitreje kot tistega s crno streho, vzemi rdecega, pa daj streho v crno nalepko.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.286
3.689
113
davorinm.wordpress.com
Vsekakor ima vsak svoje prioritete, ampak odpovedat se avtomatski klimi... no no no no
A bi se raje odpovedal avtomatiku ali avtomatski klimi?

Srednja oprema + avtomatik = 15.190 EUR (brez avt. klime)
Polna oprema + ročni = 15.620 (brez avtomatika)
Polna oprema + avtomatik = 16.640 EUR (Če dobim vsaj 1,5k popusta bi mogoče šlo, drugače ne, pridemo v sfero vozil, kjer je spet druga konkurenca)
 
I

Izbrisan uporabnik 474

V nobenem primeru ne bi vzel avtomobila brez avtomatske klime. V tvojem primeru pa se bi za khurchevih 1500€ stegnil, da bi imel oboje. Navsezadnje kupuješ avto (po tvoje) za 10 let, treseš se pa za eno mesečno plačo...
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Pol pa ne vem, kaj se sekiraš. Reči vzeli bomo to pa to, ti izberi barvo, jaz bom opremo. Če ti kaj ni prav, izvoli, kupi sama...
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.962
9.026
113
EU
Avtomatska klima v avtu, proti ročni ni nekaj groznega za dramo delat
V Avensisu nastavim temperaturo, žena ponastavi svojo stran in vozi.
V Hondi Jazz je tako imenovana ročna. V začetku poletja pritisnem gumb "vklop, in ko mine poletje še enkrat pritisnem za izklop.
Torej, je manj dela z "ročno " :cool:
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.286
3.689
113
davorinm.wordpress.com
Povprašaj pri Avto Jarc iz Maribora, je novi Suzuki prodajalec, mogoče je dobil kakšen avto po ugodnejši ceni.
Ni videti na spletni strani, da ima Suzuki, prav tako telefonski odzivnik ne omogoča, da izbereš Suzuki.

 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.720
-1.007
113
145 km SZ od Opatije
Saj zato pa sem najprej napisal, da se lažje odpovem avtomatski klimi, kot menjalniku. Imel sem tako ročno, kot tudi (zadnja dva avta) avtomatsko klimo, pa res je avtomatska boljša zame, ampak je tud ročna hladila, kar je bil namen.
Kar pa se avtomatike tiče, sem se pa ustrelil v koleno, ker sem šel na ročnega (iz prej avtomatika, 11 let uporabe).

Ampak tukaj ni nekega generalnega pravila, marsikdo ne bi šel nikoli na avtomatiko (in nič narobe, če misli, da je tako bolje).

Vsak zase bi moral vedet, kaj so njegove prioritete. 1500€ ni veliko denarja, ampak pol si res lahko že v naslednjem segmentu in spet pred dilemo. Ki se na tak način nikoli ne konča.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ne razumem tega z segmenti. Išče se mali mestni jajček z čimveč opreme. Suzuki z full opremo in avtomatskim menjalnikom je 16.5k€. Kaj ima pol naslednji segment? Malo večji pa spet z žalost opremo, kjer se boš ponovno moral stegnit par k€, da prideš na neki minimum udobja?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Davidoff in sad

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.436
3.509
113
Ni videti na spletni strani, da ima Suzuki, prav tako telefonski odzivnik ne omogoča, da izbereš Suzuki.

Pokliči na Seat.
Ptujska cesta.
Avte že ima pa tablo tudi.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.720
-1.007
113
145 km SZ od Opatije
Čist simpl: daš 15k za avto, pa te prepričajo, da daš še 2k zraven. Pol je to že 17k, na koncu 18k. Ampak si še vedno v segmentu majhnih avtomobilov. Daš 20k, pa si segment višje.
Če pa gledaš mali segment je pa bedarija dat 17k za tak avto. Se pa išče mali segment, to je res.
Tebi je zadeva jasna in veš, kaj in kako bi naredil, meni tudi. Sam namreč sploh nikoli ne bi šel na Alter spraševat, kaj naj kupim, saj zase VEM, kaj lahko in kaj želim - na koncu je ponavadi omejitev keš. Ampak s treznim razmislekom lahko prihraniš pri določeni opremi, ki je dejansko ne potrebuješ (oz. jo in ima enak učinek, kot ona dražja, samo imaš malo več dela z nastavitvami).
Brez električnih šip ter centralnega zaklepanja ter ročne klime bo avto še zmer varen, BREZ klime in brez ABS in AB pač ne ...
Seveda so ES in (D)CZ del opreme vsakega danes prodajnega vozila, ampak zgolj za razlago.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.403
1.358
113
ynos: lepo prosim, poslusaj me: pred nakupom moras avto s cvtjem probat. nujno, to nikakor ni podobno dsgju.

nato pa bos zal videl, da testnega cvtja nikjer nimajo. sam sem tako po nakljucju nasel testno hondo jazz cvt.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ynos