Novi mali avto do 15k

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.298
1.061
113
Zdej pa še zimske gume narociti. Delalo se bo cca 10k letno, pozimi 90% mestne vožnje. Vzdrzljivost ne rabi biti najboljsa. Poraba in glasnost plus suha-mokra cesta.

185/55/16



Kaksna ideja? Dvomim, da bom dal premijo gor za 100+ eur po komadu.
Napako si naredil.... Se pred dvigom avta v salonu bi jim moral celoletne gume dostavit da ti jih menjajo... Letne potem prodat naprej za 75% nove cene....
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
lep nacin za uniciti masino. teli obrati tak garež pridelajo v mašini, da je veselje. ni to 16l masina v kamionu s 500KM, ki se pocuti doma pri teh obratih. in tale vasa jajcanja po cestah so presegle vse meje zdravega razuma.
 
  • Žalosti me
Reactions: Gasper008

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
O, marija. Referiraš se na video od EE. Človek božji, ta video sem pogledal 2 leti nazaj in že zdavnaj pozabil, kateri avto je bil not. Sorry, tega pa res nisem še enkrat šel pogledat. EE ima ene pet videov na to temo. Ynosu sem ga nalepil, ker ima video CVT v naslovu, in ker bo CVTja vozila žena, ki je prej vozila avto s kvačko.

Minister za zdravje bi rekel, da je prišlo do šuma v komunikaciji.

Še vedno pa me zanima moje prvotno vprašanje (in to zato, ker se v swiftu ne da več kupiti klasičnega avtomata, pač pa samo še CVT): ali ima tudi swift v (običnem) CVTju ločen mehanski zobnik za 1. prestavo? Glede na Ynosev video je speljevanje presenetljivo neglasno (Honda Jazz CVT je bila na testni vožnji glede tega precej slabša), in zanima me zakaj.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
lep nacin za uniciti masino. teli obrati tak garež pridelajo v mašini, da je veselje. ni to 16l masina v kamionu s 500KM, ki se pocuti doma pri teh obratih. in tale vasa jajcanja po cestah so presegle vse meje zdravega razuma.
Hja, važno je, da so v Bruslju vsi srečni. Kaj bo pa čez 10 let z motorjem, pa tako nikogar ne zanima.

Kot za vsak avto bi bil tudi tu koristen vsaj občasen izlet na AC... Tam bo avto s CVTjem videl več kot dovolj visokih obratov...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Še vedno pa me zanima moje prvotno vprašanje (in to zato, ker se v swiftu ne da več kupiti klasičnega avtomata, pač pa samo še CVT): ali ima tudi swift v (običnem) CVTju ločen mehanski zobnik za 1. prestavo? Glede na Ynosev video je speljevanje presenetljivo neglasno (Honda Jazz CVT je bila na testni vožnji glede tega precej slabša), in zanima me zakaj.
Neglasno je zato, ker je božal plin in posledično pač CVT ne ''znori'', ker računalnik ve, da se ne rabi konjev in navora. Če bi pohodil plin kot se zagre, bi se tudi CVT zadrl.
Tebe, če nekdo boža, se tudi ne dereš, če te bi pa nekdo usekal po hrbtu pa verjetno ne bi bil ravno tiho.
Sicer pa kolikor jaz vidim iz tega video posnetka je jasno, da nima fiksne prve prestave, saj ostajajo vrtljaji dokaj fiksni, hitrost se pa dviga.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
O, marija. Referiraš se na video od EE. Človek božji, ta video sem pogledal 2 leti nazaj in že zdavnaj pozabil, kateri avto je bil not. Sorry, tega pa res nisem še enkrat šel pogledat. EE ima ene pet videov na to temo. Ynosu sem ga nalepil, ker ima video CVT v naslovu, in ker bo CVTja vozila žena, ki je prej vozila avto s kvačko.

Minister za zdravje bi rekel, da je prišlo do šuma v komunikaciji.

Še vedno pa me zanima moje prvotno vprašanje (in to zato, ker se v swiftu ne da več kupiti klasičnega avtomata, pač pa samo še CVT): ali ima tudi swift v (običnem) CVTju ločen mehanski zobnik za 1. prestavo? Glede na Ynosev video je speljevanje presenetljivo neglasno (Honda Jazz CVT je bila na testni vožnji glede tega precej slabša), in zanima me zakaj.
No, zdaj vsaj veš zakaj sem "hibride" privlekel sem in vprašal ali je menjalnik v swiftu enak tistemu iz posnetka, torej hibridnemu. Ti si me pa označil za hybrid fašista... mene pa še vedno zanima ali je to kar je povedal v videu EE "veljavno" zgolj za eCVT ali vse-torej klasične CVT-je... ker eCVT pa CVT je razlika. Velika.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.298
1.061
113
Ali pa so se vsedli v kakega in stisnili gas do daske.... In rekli: lej ga kak se dere
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo