Novi Garmin Mobile XT sw za PPC

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
"Zunaj" je nova različica programa Garmin Mobile XT za PPC v4.20.20.
Brez problema sem jo namestil na FS Loox N560 preko predhodne različice. Vse karte so vidne enako kot prej, pri menujih ne najdem razlike. Po subjektivni oceni je signal na istem mestu ob praktično enakih pogojih kot v preteklosti na predhodni različici nekoliko slabši. Ampak lahko so tudi drugi vzroki in premalo časa imam novo verzijo, da bi lahko to 100% potrdil.

Link do strani prizvajalca.



EDIT:
Številka 3 spodaj desno pri hitrosti izgleda kot, da bi se prekrivala z neko drugo številko. Enako v menuju Potovalni računalnik, pod rubriko hitrost!
Me niti najmenj ne moti! Sem pač opazil med primerjavo različic!
 
Nazadnje urejeno:

yanik

gps navigator
18. avg 2007
652
0
16
Šmartno ob Paki
Nekaj mojih izkušenj z novo verzijo programa.

Pri zgrešeni poti, zdaj začne preračunavane precej hitreje in je na enaki ravni kot pri nuvijih.
Iskanje po naslovih, dela normalno, pa čeravno je datoteka s kartami veliko 1,8GB, prav tako delajo normalno vsa ostala iskanja, razen pri vpisovanju imen POI, dela tako počasi, da postaja zadeva neznosna. Moram pa seveda poskusiti, kako se obnaša pri manjši datoteki. Dokler sem imel to datoteko naloženo na SD kartici, se je Mobile XT ob zagonu kar ustavil, ko pa sem preselil program na CF kartico, pa je program deloval normalno.

Torej če povzamem vse skupaj je novi program prinesel naslednje (vsaj po mojih izkušnjah)

- boljši prevod uporabniškega vmesnika
- hitrejše zaganjanje programa
- hitrejše preračunavanje pri zgrešeni poti

Slabše pa je

- zelo počasno iskanje po imenih POI-jev (moram poskusiti z manjšo datoteko kart, vendar v prejšnji verziji pri enako veliki datoteki ni bilo teh težav)
 

lejko

Pripravnik
10. nov 2007
380
0
16
49
Grosuplje
Citat:
Uporabnik lejko pravi:
Meni dela vredi vse,tudi iskanje po POI ,edino kar se nism probov je vodenje samo

No sedaj sm stestiral,zame dela bolje preračunava hitreje ob zgreseni ruti!Vsaj do sedaj nism opazil kakih kiksov
cheer.gif
 

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.313
18
38
Ljubljana
Evo tud jst sm mal dons testiral. V bistvu ob zgreseni ruti preračuna TAKOJ ( karta adria route 2.0 ) kar prej ni. Zame sedaj uporabna zadeva.
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Tudi jaz pri preračunavanju poti (ob skrenitvi z rute) glede na predhodno verzijo ne opazim razlike. Je pa odpiranje poti (Uredi Moji podatki, Poti, Ogled poti, izbor predhodno shranjenih ali prenešenih rut) Po pritisku na izbrano ruto traja cca 45 sek. za ruto od MB do Dunaja (10 vmesnih točk zaradi izbora točno določenih cest v MB) izdelano na CNEUv2008NT v Mapsourcu in prenešena na dlančnik, da jo izriše. Nadaljuješ lahko sicer še pred izrisom celotne rute s pritiskom na Pojdi!.
Imam občutek, da so za dolgo odpiranje krive vmesne točke. Enako dolgo ruto brez vmesnih toč odpre v cca 5 sekundah.
LP, Jodlar
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Počasnost me je toliko motila, da sem naredil hard reset dlančnika in vse skupaj namestil na novo ("direktno" v4.20.20) Ista pot (prenešena iz mapsourca) se sedaj odpira cca. 5 sek(prej 45 pod enakimi pogoki). Vse skupaj deluje opazno hitreje. Je pa res, da ni na dlačniku trenutno nobenih drugih programov!
LP, Jodlar
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Danes sem se tudi jaz opogumil in naložil 4.20.20 na HP iPAQ rx5720.
V primerjavi s prejšnjo verzijo je taka razlika, da se mi zdi kot da sem imel prej nekaj hudo narobe.
- vodenje deluje boljše
- animacija oz. premikanje karte je bolj tekoče
- preračunavanje funkcionira tako kot mora (v prejšnji verziji sem se lahko tudi več kot kilometer vozil po vzporedni cesti, pa hudir tega ni skapiral, zdaj pa mi preračuna po približno enakem času kot TomTom).
Skratka - zelo prijetno presenečenje. Če bi ta dama ki govori, govorila morda malo bolj prijazno, bi bilo pa še boljše
grin1.gif

Mi je ona dama od Slo Caravaning, ki govori v TomTom-u precej bolj prijazna
wink-1.gif
je pa res, da v končni fazi čisto v redu shajam z obema...
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Meni na FS Loox N560 dela popolnoma enako kot pri predhodni verziji. V začetku se mi je zdelo, da prej dobi uporaben signal, vendar je čas pokazal, da v bistvu dela enako kot prej.
 
Nazadnje urejeno:

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Je pa zunaj že naslednja verzija 4.20.30wp .
Piše: Provide additional error checking to detect corrupted NMEA input from third party GPS receivers , kar zna pohitriti obdelavo signala in s tem navidezno izboljšati signal.
 

kinte

Zelenc'
25. dec 2007
29
0
1
Sem naložil na fujitsu 420.Najde satelite vendar mi nikakor ne uspe odkleniti kart.AR 2.0, Adria topo 2.01, CN 2008
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Spet novo: Garmin Mobile XT for Windows Mobile v4.20.40w

Po dveh dneh na FS Loox-u N560 in cca 1200km na cesti glede na predhodno različico nobenih opaznih sprememb.

Opis sprememb s strani izdelovalca:
Changes made from version 4.20.20w to 4.20.40w:
Provide additional error checking to detect corrupted NMEA input from third party GPS receivers.
Provide increased voice prompt volume for smartphone devices.
Provide additional coordinate location formats when selecting Where To -> Coordinates.
Modify map drawing settings to improve the map drawing speed.
Correct text translations (Dutch).
 
Nazadnje urejeno:

lipan

Pripravnik
4. sep 2007
200
0
16
Instaliral sem 4.20.40w preko 4.10.40 na FS Loox N560,a se mi ne poveže s GPS,kje lahko nastavim,da naj izbere notranji GPS?
Zgoraj imam znak,da je GPS izključen,kako ga omogočiti saj ko kliknem omogoči,mi javi "izključite uporabo na letalu,da bi lahko omogočili bluetooth"
 

lipan

Pripravnik
4. sep 2007
200
0
16
Ko grem v menu SISTEM imam tam na rspolago samo opcijo oddaljeni GPS v različici 4.10.40 sem tam imel 3 možnosti?
Zanima me tudi kaj vnesemp pod opcijo ključ izdelka.Prosim za odgovor,lahko tudi na zasebno.