Nove policijske uniforme

dentex

Guru
20. sep 2007
2.676
581
113
Malo poglej kaj gre v normativ, drgač pa čevlji naj bi bili haix vsaj iskali so jih ni pa to sam ene gate ena majca eni štumfi....
Gre za vse od hlač majic čevljev jakne zimskih cot.....
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
Mene bolj zanima, kako bo povprečen, tak mal starejši, mal trebušast policaj zgledu v tej majci. Ker v srajci je tko k urejen gospod srednjih let, v taki majci bo pa bolj k sosed s pivom za roštiljem
smile-1.gif
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.932
2.410
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik membrain pravi:

7,2 miljona /5500 uniformiranih policajev = 1300 € na policaja.

Ni drago, če so uniforme zlate.

Zlate? Želiš povedati, da je 1300eur je drago za kvaliteno uniformo? S tem, da verjetno ne dobijo po eno majici in en par hlač ter čevljev... ali pač
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik dentex pravi:
Malo poglej kaj gre v normativ, drgač pa čevlji naj bi bili haix vsaj iskali so jih ni pa to sam ene gate ena majca eni štumfi....
Gre za vse od hlač majic čevljev jakne zimskih cot.....
Haix police boots so najdražji 200€. Torej na majico gate in štumfe ostane še 1100€

https://www.haixusa.com/police-boots/?p=1&o=3

a ni en višje napisal, da je tukaj všteta poletna in zimska kolekcija. in niso pa 1 kom, ker kratke majce poleti (upam da) vsak dan zamenjajo...

mal si zračuni na hitro, pa boš vidu da je čist ok cena.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:

Pa kako domino si placaj ce rabis da ti ukazujejo. Policija je servis naroda, kar pomeni da se (ko jih ze ravno omenjas) alkoteste lahko odreja tudi vljudno.

In ker si ravno izpostavil - z vprasanjem ali bos opravil alkotest v osnovi ni nic narobe. Ker lahko reces ne in ti je odrejen strokovni pregled.

In ti o lolekih...ne no prosim te =) (sem osebno vzel ker si uporabljal drugo osebo mnozine)

No za moje pojme je tako početje daleč od vljudnosti, zame je to navadno nejasno izražanje in zamegljevanje policijskih odredb. Policista, ki ne zna jasno izraziti, kaj odreja ne morem spoštovat. Pa tukaj ne gre za izživljanje, ali pa za igranje domine, kot si ti rekel. Z vprašanjem "Ali boste opravili alkotest" veliko narobe. To vodi nadalje v to, da boste policaji še kriminalca vprašali, če ga smete aretirat.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Men je bil pa od Apolla odgovor dovolj jasen... Tako vpraša ker obstaja tudi možnost B! Priznam pa da sem se v prvo bolj stabo strinjal...
 
Nazadnje urejeno:

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Ne gre se za možnost B, gre se za jasnost. "Ali boste opravili alkotest" je prošnja vozniku. "Odrejen vam je alkotest", pa je odredba. Če rečeš pri drugem vprašanju NE, lahko sledi kazen za odklonitev alkotesta. Pri prvem vprašanju pa se to po mojem mnenju nikakor ne sme zgoditi. Policisti si pa obe frazi razlagajo enako, v tem je problem.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
smile-1.gif
sem moral it prav na drugo stran brat kje je zapelo... Ker si sedaj v nadaljevanju odpru čist en drug problem/fronto...

No na prvega ti je Apollo8 odgovoril... Obstaja možnost A in možnost B... Zato vljudno vprašaš da se voznik izjasni v tej zapleteni 50/50 situaciji
smile-1.gif


Kot sem uspel dojet sedaj izpostavljaš NOV problem... tako imenovan slab odziv večine (?) policajev na zavrnitev/košarico?
smile-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.682
6.242
113
Kumulativno sem v karieri vec odrejal kot ne. Ampak moja izkusnja je taka da folk ki si zeli stroge policije ki jasno odreja, na koncu sam najbolj joka ko je delezen takega tretmaja.

Edit: pa sem tu gor enkrat pisal o tem kako neumno se mi zdi vprasanje "ali je bilo kaj alkohola?" - cloveka vprasas: ali ste v zadnjih 15 min pili alkohol oz v zadnjih 5 min kadili? Ja/ne odrejen vam je alkotest, ga boste opravili?

In to je to. Ampak raje vidim da vsi sprasujejo ali bo voznik opravil alkotest kot pa "a ste kaj pili? Boste pihali?
 
Nazadnje urejeno:

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.682
6.242
113
Pa ni kazni za odklonitev. Ampak sledi strokovni pregled. Ce tega zavrnes je pankazen.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Tole je tudi za KameleON-a.

"Ali je bilo kaj alkohola?" - je čisto vljudno, čisto neproblematično vprašanje, enako "Ali ste v zadnjih x minutah pili alkohol?" Tukaj ni zadaj v podnapisih nobene odredbe. Policist pač zbira podatke oziroma čveka s stranko

"Boste pihali?", "Ali boste opravili alkotest?" to je pa problematično in brezjajčno, kot jaz temu rečem. Tukaj zadaj je v podnapisih policistova odredba, ki ni izrečena tako kot bi morala biti. Brezjajčno pa je zato, ker se policist skriva za neko kvazi vljudnostjo, ki pa je vse kaj drugega kot vljudnost. Policist, ki postavlja taka vprašanja je za moje pojme sramota za policijo, ker očitno ni sposoben jasno izraziti svoje odredbe. Fehta kot kak klošar, če sme odrediti nekaj kar mu dovoljuje zakon.

Če temu dodamo še nove uniforme, ki so verjetno bolj praktične in bolj ustrezajo delovnim pogojem policista na drugi strani pa v primerjavi s prejšnjimi zmanjšujejo avtoriteto policista (bolj športne), dobimo institucijo, ki je policija samo še na papirju.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik dentex pravi:
Malo poglej kaj gre v normativ, drgač pa čevlji naj bi bili haix vsaj iskali so jih ni pa to sam ene gate ena majca eni štumfi....
Gre za vse od hlač majic čevljev jakne zimskih cot.....
Haix police boots so najdražji 200€. Torej na majico gate in štumfe ostane še 1100€

https://www.haixusa.com/police-boots/?p=1&o=3

a ni en višje napisal, da je tukaj všteta poletna in zimska kolekcija. in niso pa 1 kom, ker kratke majce poleti (upam da) vsak dan zamenjajo...

mal si zračuni na hitro, pa boš vidu da je čist ok cena.
Ja saj kakorkoli računam se mi zdi drago. Sicer pa lahko kdo od prisotnih policajev tu točno napiše, kaj vsebuje nov komplet.

Da je nova oprema oh in sploh super, stara pa zanič - pa beremo pri vskem nakupu opreme.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Pa ni kazni za odklonitev. Ampak sledi strokovni pregled. Ce tega zavrnes je pankazen.
Kdaj preiskovancu poveste za strokovni pregled. Predvidevam da si lahko se premisli. Ker najbrz vam ni v intersu hoditi na strokovne preglede. A je pregled zastonj za preiskovanca?
Policaju pac ukrades uro ali pa dve casa. Je pa res da labko tudi on tebi steje zarnice in flajstre v pp....

No, ze dolgo nisem imel opravka s policaji na cesti, za pretekla srecanja z njimi pa nimam vecjih pripomb. Ajd 1x me je ustavil kmalu po odhodu od doma (manj kot km), sredi soncnega popoldneva, brez luci. In se ni dalo nic "zmeniti". Kmalu po uvekjavitviji zakona o obveznih luceh.
Glede samega pihanja.
Zame imajo policaji pokvarjene pihalnike. 3x vinjen napihal 0.
redface-1.gif


Vsaj enkrat od tega sem resno tuhtal koliko bo pokazalo. 2 al troje borovnicke na kurescku, na igu pa pihal. La je bilo 0.
bonk.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:Policaju pac ukrades uro ali pa dve casa. Je pa res da labko tudi on tebi steje zarnice in flajstre v pp....
Čas ukradeš predvsem sebi. On je v službi in opravlja delo, ki ga je trenutna situacija prinesla.
Glede uniform upam, da so vprašali tudi tiste, ki jih nosijo. Vsem pa nikoli ni vse všeč. Meni je vseeno v kaki uniformi so policisti. Uniforma vseeno ne naredi reda. Red lahko naredijo policisti, če politiki sprejmejo tako zakonodajo, da lahko dovolj učinkovito ukrepajo. In zmeraj bo veljalo, da dokler obravnavajo situacijo pri sosedu imajo premalo pooblastil, ko pa obravnavajo mene, pa preveč
wink-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Pepe
Ce grem jaz na strokvni odzem lredvidevam da gresta ona dva z mano takrat.
In namesto da bi preverila se nekaj 10 voznikov se bomo lepo pogovarjali do laboratorija pa vice pripovedoval. Kaj ce je ta lab uro ali pa dve uri voznje oddaljen od tam kjer so te ustavili?
Storilnost policajev bo na visku.

Sem preprican da bi se ki vecina policajev mascevala ob takem izletu na pregled
 
Nazadnje urejeno: