Nova stanovanja, garsonjere, podobni ugodni nakup?

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik D_K pravi:
ksz.

Eno vprasanje
smile-1.gif
Ti, ki kupujete stanovanja za 150k. Od kod vam denar ??? A so to krediti na 30 let, ali ste podedovali ? res mi ni jasno od kod folku tolko denarja.

jest sem se to tudi spraseval in sem potem pri dveh ki sta kupovala stanovanje, katera sta na veliko lajala o kreditih, potem izvrtal info da sta v povprecju itak oba 70% kesa deobila al o dstarcev al kaj ti jest vem od koga in sama vzela nek minimalen shit kredita.

Itak da drugace nemores dobit takega kredita, z 1000eur lahko vzames 60Keur krede, 300eur mesecno na 30 let, stem da moras dat se hipoteko ker drugace take vsote ne dobis, pa se tako kredo za 30 let preplacas skoraj x1.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.408
975
113
Obišči stran
S tem, da ti za ta kredit komplicirajo ko da si vzel 150mio€, od tebe hočjo raznorazna zavarovanja, na koncu manjka samo še številka gat....


Ko pa gradbeniki rabjo 150mio dobijo pa na lepe oči...
 

sg1

Pripravnik
12. jan 2010
111
0
16
Lj
Današnje novogradnje so taka katastrofa, da je ponavadi res veliko bolje vzeti dobro ohranjeno in/ali obnovljeno stanovanje, ki je bilo grajeno še v socializmu. Saj ni treba biti ne vem kakšen ekspert, da vidiš v kakšnem stanju je objekt. So takrat gradbeniki neprimerno manj kradli !

Pa še to: prelomnica glede potresno varne gradnje je bil skopski potres (1963), po njem so na hitro spremenili zakonodajo in objekti so bili potem bistveno bolje grajeni. Po drugi strani je pa recimo v stari LJ tudi precej stavb, ki so brez težav preživele potres konec 19 stoletja (1895). Čeprav je bil potres med 8 in 9 stopnjo je bilo po uradnih podatkih poškodovanih le 10 % zgradb. Torej so tudi stari mojstri znali graditi...
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.557
34
48
41
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:

Itak da drugace nemores dobit takega kredita, z 1000eur lahko vzames 60Keur krede, 300eur mesecno na 30 let, stem da moras dat se hipoteko ker drugace take vsote ne dobis, pa se tako kredo za 30 let preplacas skoraj x1.

Umm..na 1000 eur dobis precej vec na manj let...... vsaj meni so dali
cheer.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.408
975
113
Obišči stran
Verjetno si kredit jemal pred 1.3.?
smile-1.gif


Sedaj je minimalna plača, ki ti mora ostat na računu po kreditu 562€. Se pravi ti ostane za kredit le 400€.

70k na 20 let
wink-1.gif
 

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
964
116
43
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Citat:
Uporabnik seba81 pravi:
Nevem koliko ti to pomaga, v Litiji se zida blok, naval je hud, garsonjere pa so baje že vse prodane
crazy1.gif
klik

Pa kdo bi želel iti tja? Zraven je cesta, kjer se vozijo težki tovornjaki, spodaj je Lidl, okolico Lidla bodo tudi slej ko prej pozidali. Namesto da bi dvignili kvaliteto življenja, v Litiji zidajo trgovine in bloke. Za manj denarja dobiš v isti soseski obnovljeno stanovanje za manj denarja. Je pa vsaj grajeno kvalitetno. Ali pa obnoviš sam.

Ta lokacija v Litiji je malo smotana, ker je pod hribom. No, v tej soseski sta samo dva bloka dobra zgrajena in izolirana. (l. 1964).
smile-1.gif
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Citat:
Uporabnik seba81 pravi:
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Citat:
Uporabnik seba81 pravi:
Nevem koliko ti to pomaga, v Litiji se zida blok, naval je hud, garsonjere pa so baje že vse prodane
crazy1.gif
klik

Pa kdo bi želel iti tja? Zraven je cesta, kjer se vozijo težki tovornjaki, spodaj je Lidl, okolico Lidla bodo tudi slej ko prej pozidali.
Namesto da bi dvignili kvaliteto življenja, v Litiji zidajo trgovine in bloke. Za manj denarja dobiš v isti soseski obnovljeno stanovanje za manj denarja. Je pa vsaj grajeno kvalitetno. Ali pa obnoviš sam.

Je pa vseeno boljša varijanta, kot stara pošta, ki je še danes bolj kot ne prazna.
crazy1.gif
Od novogradenj je bila najboljša varianta Maistrovi 5, vendar so se tam vsa stanovanja prodala.
Blok je lepo umaknjen in je čisto na koncu ulice. Res, da je z zgornje strani bloka cesta, vendar ni tako prometna. Na spodnji strani je pa itak mir.
 

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
964
116
43
Citat:
Uporabnik predator pravi:
Citat:
Uporabnik seba81 pravi:
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Citat:
Uporabnik seba81 pravi:
Nevem koliko ti to pomaga, v Litiji se zida blok, naval je hud, garsonjere pa so baje že vse prodane
crazy1.gif
klik

Pa kdo bi želel iti tja? Zraven je cesta, kjer se vozijo težki tovornjaki, spodaj je Lidl, okolico Lidla bodo tudi slej ko prej pozidali.
Namesto da bi dvignili kvaliteto življenja, v Litiji zidajo trgovine in bloke. Za manj denarja dobiš v isti soseski obnovljeno stanovanje za manj denarja. Je pa vsaj grajeno kvalitetno. Ali pa obnoviš sam.

Je pa vseeno boljša varijanta, kot stara pošta, ki je še danes bolj kot ne prazna.
crazy1.gif
Od novogradenj je bila najboljša varianta Maistrovi 5, vendar so se tam vsa stanovanja prodala.
Blok je lepo umaknjen in je čisto na koncu ulice. Res, da je z zgornje strani bloka cesta, vendar ni tako prometna. Na spodnji strani je pa itak mir.

Lahko si pogledas bloka CKS 7 in 9 (pri garazah). Najboljse narejena od vseh, toplotno in protipotresno. Letos so gledali s termo kamero (najboljse izolirana). Poglej na oglasno desko, kdo porabi najmanj toplote.
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik seba81 pravi:
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Citat:
Uporabnik seba81 pravi:
Nevem koliko ti to pomaga, v Litiji se zida blok, naval je hud, garsonjere pa so baje že vse prodane
crazy1.gif
klik

Pa kdo bi želel iti tja? Zraven je cesta, kjer se vozijo težki tovornjaki, spodaj je Lidl, okolico Lidla bodo tudi slej ko prej pozidali.
Namesto da bi dvignili kvaliteto življenja, v Litiji zidajo trgovine in bloke. Za manj denarja dobiš v isti soseski obnovljeno stanovanje za manj denarja. Je pa vsaj grajeno kvalitetno. Ali pa obnoviš sam.

Je pa vseeno boljša varijanta, kot stara pošta, ki je še danes bolj kot ne prazna.
crazy1.gif

Z razlogom je prazna. Tja ne bi šel, če mi dajo zastonj stanovanje. Slabše rešitve po mojem ne moreš najti.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.556
9.235
113
Sicer na pogled zelo lepo stanovanje. Vendar lahko žal iz prve roke povem, da je kvaliteta bivanja v ''moderno'' opremljenih stanovanjih slabša kot v klasično opremljenih. Naši starši so prekleto dobro vedeli zakaj je bila taka oprema in kje je bila postavljena.
Zgolj en detalj. Npr. luči niso na sredini prostorov temveč so počez. Izgleda full lepo, praktično je pa totalno 0. In tako naprej.
rolleyes-1.gif
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Citat:
Uporabnik spenstar pravi:
Lahko si pogledas bloka CKS 7 in 9 (pri garazah). Najboljse narejena od vseh, toplotno in protipotresno. Letos so gledali s termo kamero (najboljse izolirana). Poglej na oglasno desko, kdo porabi najmanj toplote.
cheer.gif
Drži. To pomeni, da ste v tistih blokih najbolj ozaveščeni pri kurjavi (ne luftate z odprtimi radiatorji)
tongue-1.gif


Drugače sem jaz govoril o novih blokih. Še vedno sem mnenja, da je na blok na Maistrovi 5 najboljša izbira med tremi novogradnjami (k.urbe majo optiko v bloku, zakaj niso še malo razkopali pa jo potegnili tudi do mene
jezen.gif
)
 

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
..ksz

Nism bral vsega a zanima me kdo bo kupil flet v Celovških dvorih z pogledom na parking od LPP-ja k 24 ur izvajajo premike busov
13.gif


Jst osebno bi raj kupu starejšo gradnjo kot nov flet ker kot slišm folk bo fasu živčnga zaradi reklamacij
uf-1.gif


LP;M
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Mam frenda na Litostrojski 17. Hja, iz kuhinje in otroške sobe lahko spremlja "odpremo" avtobusov. Jaz bi znorel, da mi ob 4.30 laufajo avtobusi tako rekoč pod oknom/balkonom
crazy1.gif


Sam sem živel tik ob Celovški 18let. Hvala lepa za taka stanovanja, nikoli miru pa še folk v Šiški je v 90% čuden.

@Chao, a si kupil stanovanje gor pri obvoznici? Kunaverjeva, Smrtnikova? Lahko tudi na ZS.
 
Nazadnje urejeno:

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.557
34
48
41
Ljubljana
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Verjetno si kredit jemal pred 1.3.?
smile-1.gif


Sedaj je minimalna plača, ki ti mora ostat na računu po kreditu 562€. Se pravi ti ostane za kredit le 400€.

70k na 20 let
wink-1.gif

Res sem, 2-3 dni prej (ne vem zdej tocni datum).

Je pa res, da smo "stalne" stranke na banki in so mi šli tudi kao malo na roko...koliko je to res, pa pojma nimam
hysterical-1.gif
 

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
Citat:
Uporabnik predator pravi:
Mam frenda na Litostrojski 17. Hja, iz kuhinje in otroške sobe lahko spremlja "odpremo" avtobusov. Jaz bi znorel, da mi ob 4.30 laufajo avtobusi tako rekoč pod oknom/balkonom
crazy1.gif

Drgač "zalavfamo" prvi že 2.45h
evil.gif
in sam rečem "bogi folk k mora to prenašat"

Zato se pa čudmo kdo to kupuje
sprasujem se.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Plan za izselitev LPP-ja je, samo žal nima vgrajene časovne komponente. Bo pa zato za dvori Sparov shopping mall, meka za tiste, ki hodijo na sobotne in nedeljske izlete v trgovske centre.
tongue-1.gif


Glede potresne varnosti ... Res je, močnega potresa v LJ res ni bilo že zelo dolgo, ampak to se lahko spremeni že, preden kliknem gumb "Nadaljuj"
evil.gif
Vsaj v Posočju se s teorijo o prej zadeti sedmici na lotu ne bi strinjali. In močnejših potresov v Sloveniji zadnjih 100 let sploh ne manjka.
Sicer sem bral, da so pod Francem Jožefom gradili kar solidno za one cajte, po njemu pa slabše, posebej v časih komunistične povojne obnove. Potres v Skopju pa je predpise močno zaostril, tako da so bloki s konca 60-ih in naprej dosti varnejši. Sam tudi ciljam nekam v sedemdeseta leta, ampak nabran kupček denarja je zaenkrat še premajhen.
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Citat:
Uporabnik predator pravi:
Citat:
Uporabnik seba81 pravi:
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Citat:
Uporabnik seba81 pravi:
Nevem koliko ti to pomaga, v Litiji se zida blok, naval je hud, garsonjere pa so baje že vse prodane
crazy1.gif
klik

Pa kdo bi želel iti tja? Zraven je cesta, kjer se vozijo težki tovornjaki, spodaj je Lidl, okolico Lidla bodo tudi slej ko prej pozidali.
Namesto da bi dvignili kvaliteto življenja, v Litiji zidajo trgovine in bloke. Za manj denarja dobiš v isti soseski obnovljeno stanovanje za manj denarja. Je pa vsaj grajeno kvalitetno. Ali pa obnoviš sam.

Je pa vseeno boljša varijanta, kot stara pošta, ki je še danes bolj kot ne prazna.
crazy1.gif
Od novogradenj je bila najboljša varianta Maistrovi 5, vendar so se tam vsa stanovanja prodala.
Blok je lepo umaknjen in je čisto na koncu ulice. Res, da je z zgornje strani bloka cesta, vendar ni tako prometna. Na spodnji strani je pa itak mir.
Tam smo mel zajebancije pri izkopu, full
cry12bpy.gif