Nova oslarija - račune bo treba hraniti več let

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Citat:
Uporabnik Gavran pravi:

Goljufa državo, ne mene.

rolleyes-1.gif


Se pravi, da ti ne plačuješ davke ali se pa ne zavedaš, da zaradi tega, ker nekdo goljufa državo plačuješ višje davke oz. ne dočakaš zdravniške pomoči, ker so čakalne predolge, ker ni denarja?!?

Denarja pa ni zaradi norih odločitev vladajočih. Ne glede na količino pobranih davkov, oblast s priskledniki NIKOLI ne bo imela dovolj, vedno bodo hoteli pokrasti še več. Imaš lep primer pri Thalerju - kljub lepi plači evropos(r)lanca je hotel še podkupnine.

Z ostalim tvojim pisanjem pa se strinjam.
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
Problem je v tem, da odsotnost računa pri fizični osebi po x mesecih ni noben dokaz za delo na črno in tudi ne more biti dokaz za to!
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Kaj ti bo pomagalo 100 davčnih blagajn če račune NE bo izdal. To lahko kotroliraš tako, da ga dobiš pri samem delu ali pa tako da lastnik pokaže kdo je to delal. Če misliš, da inšpektorjev ni na terenu mlatiš prazno slamo.

Če ne želiš videti problema, da bi pri nas vsi nekaj delali s sorodniki in prijatelji (bližnjimi, če pa ti ne znajo pa pač razširiš krog) samo, da bi državo okoli prinesli za kakšen evro, ne bova nikoli prišla skupaj. Je veliko preveč s takšnim razmišljanjem in to je treba obrnit.
Na faksu so me učilo, da je pri nas vsak 30% sivega gospodarstva. Če bi pobrali to bi lahko spustili davke poštenim. Vem utopija, ker bi morali istočasno počistiti še z tistimi, ki si prej naštel in sem jih omenil v drugem delu mojega prejšnjega posta (če bereš, kot se spodobi).

Če zmanjšaš odhodke ni enako kot če povečaš prihodke. Prihodke povečaš oziroma pravilno porazdeliš (beri pošteno) in stroške je potrebno pravilno porabiti (ne za fikuse in politične igrce). Pri nas smo predolgo stali na stari opremi in če želimo zopet priti vsaj približno v čas s kakšno bolj razvito državo, rabimo vsaj toliko kot do sedaj (ampak pošteno porazdeljeno) če ne še en velik kup.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Point iskanja računov pri navadnih porabnikih je v tem, da naj bi on tebi izdal račun, davčni pa ga ne bi prikazal. Če računa sploh ne izda, ga ne bo nihče izsledil, če pa kasira gotovino, bo šlo preko davčne blagajne. Sedaj pa mi pokaži, kje je smisel, da nek inšpektor išče račun pri meni.

1. Če ga je izdal in kasiral preko davčne blagajne, ga ne more utajiti.
2. Če je kasiral na transakcijski račun, priliva ne more utajiti.
3. Če ni izdal računa, ga nimam niti jaz niti on. Navzkrižno preverjanje torej odpade.
4. Izvede mi delo v vrednosti 5000€, izda in zavede pa račun za 500€, ostalo na roke

Torej?
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Povečanje prihodkov ali zmanjšanje odhodkov da isti rezultat. Primer - zaslužiš 1000€ in porabiš 1100€. Lahko povečaš prihodke za 100€ (to bi rada storila država) ali pa zmanjšaš odhodke (predvsem tiste nepotrebne, to hočemo od države državljani), v obeh primerih imaš prihodke in odhodke usklajene.
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Kaj pa pravilnost in poštenost pobranih davkov?

Ravno to bi bilo smiselno iskati kar si napisal pod točko 3 in 4. Nova streha ni računa ali pa račun za 500 eur.
Pa realno gledano velika večina ne naredi nove strehe samih s pomočjo svojih pivskih kolegov.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Primerjava med izdanimi računi pri izvajalcu in prejetimi pri kupcu ti v nobenem primeru ne bo dala željenega rezultata. Krovec lahko napiše na račun popravilo, lahko obračuna samo svoje ure, če sem material in pomožne delavce zagotovil jaz,... elektro računov ali vodovodarskih pa sploh ne moreš kontrolirati brez razbijanja po hiši.
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Če boš iskal boš vedno lahko našel kaj kar ne bo OK.

Za pomožne delavce in material imaš verjetno račun. Se pravi je OK. Računa ni - imaš problem.

Dokler ne bomo spremenili razmišljanja in preklopili na norveški način, kjer ti kmet jajc svoje kure ne poroda brez davka, pa če rikverc pelješ od tu do gor. To sem na lastni koži doživel. Rekel je kaj bo pa država imela od tega, jaz bom pa ostal brez šole za otoka (mal je pretiraval ampak ima prav).

Naredi reset v glavi in pozabi na ta Yugo način. Ti meni jaz tebi pod roko.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Ja, ko bo država začela gospodariti pošteno in ne tovariško. Dokler pa ravnajo z denarjem kot svinja z mehom, se bom represiji upiral kolikor bo mogoče.
Ko si že izpostavil Norveško, daj poglej, kako država gospodari z denarjem potem pa primerjaj z našimi kre.eni. Riba smrdi pri glavi.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.970
1.112
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
če si že ravno smeti za analogijo ven potegnil. Mi jih ločujemo, pa nam jih ni treba.
V večini občin te, če ne ločuješ, kaznujejo. Prisilno delo?
hysterical-1.gif


Se pa strinjam, olajšava bi moralal biti, pri dohodnini. Ampak država si težko privošči toliko olajšave, kot prišparaš brez račiuna. Zato mora bit tudi kaznovanje, dokler se mentaliteta ne spremeni.

Predvsem pa: če ti obrtnik naredi nekaj brez računa, pa ni OK ali celo povzroči škodo, bi morali na sodišču najprej povprašat po računih. Ni računa, tožba pa je bila vložena? Kazen + zavržena tožba.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.554
5.529
113
Kot sem že napisal, so Hrvatje z uvedbo fiskalizacije znižali davčno stopnjo za gostince. Pri nas pa je pomembno samo pobrati čimveč, ugodnosti pa nobenih.

Za koliko se bodo po uvedbi skrajšale čakalne vrste v zdravstvu? Za koliko se bodo skrajšale druge čakalne dobe, katere odločbe bodo hitreje izdane?

Bo kdo odgovarjal, ker je gospodarstvu z uvedbo neizbrisljivih blagajn povzročil nepotreben strošek, saj bodo morali sedaj imeti še internetne blagajne?
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Gavran pravi:
Goljufa državo, ne mene.

Tu se seva motiš. Zaradi takih vsi ostali plačujemo višje davke. Torej ti dirketno vleče denar iz žepa. Oškoduje tudi tebe.

To je popularna puhlica birokratov, ampak nikoli jim ne bo dovolj, več kot plačamo, več zapravijo. Denarja dobijo že zdaj vrh glave.