nov tv

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.462
244
63
@gr69

Za 1.100€ dobiš tudi v Slo, na več testih odlično ocenjenega Hisense 65K5510, ki ima dalječ najboljše razmerje med ceno/velikostjo/kvaliteto.

Pri tem Medionu pa kupuješ malo mačka v žaklju, ne ve se niti katere vrste panel ima, kakšno je realno osveževanje slike, glede na teste, ki so na voljo (ne tako poglobljenej), na nobenem področju ne posebej izstopa. Skratka, res je 100€ cenejši od omenjenega Hisense, a za tistih 100€ dobiš zelo veliko. Zelo dober VA panel z odličnim prikazom črne, WideColorGamut, kar je zelo pomembno za prikaz HDR vsebin, ima odličen upscaling in dobro uniformiranost zalona.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.993
9.116
113
39
MB
65k za okol jurja je že kar nekaj, je pa res da kdor si hoče dobro, pač ne da 1k za 65 col tv trenutno
grin1.gif
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Citat:
Uporabnik Tomsonman pravi:
kar je zelo pomembno za prikaz HDR vsebin

Še ena kratica za striženje ovc, ki jih niso uspeli postriči z danes že skoraj mrtvim 3D nategom
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.375
5.891
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik cat pravi:
Citat:
Uporabnik Tomsonman pravi:
kar je zelo pomembno za prikaz HDR vsebin

Še ena kratica za striženje ovc, ki jih niso uspeli postriči z danes že skoraj mrtvim 3D nategom
Jah no, nekaj 3D televizij so pa prodali po duplo ceni. Nic hudega, meni ne.meni so plazmo prodali po "polovicni" ceni. (50" s let let jamstva za manj kot 500 dostavljeno v dnevno)
evil.gif
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Zaenkrat imam limit 10 evrov za colo
evil.gif

Hehe, sva nekje v istem klubu. Pred kake pol leta je crknil tv in so me vrli prodajalci poskušali prepričati kako je kul imeti 3D, 4k in podobne zadeve. Za koga ? Btw, za 3d/4k/blueray in podobne monade nimam ne časa in ne volje. Za tisto max uro na dan pa sem se odločil potrošiti 500€/50". Otroci se zaenkrat še ne pritožujejo. Ko pa se bodo začeli - izvoli in kupi svoj TV za svoj denar...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.430
9.171
113
lol, pač nezahtevneš, zate tudi, če neb imel TVja.. in si potemtakem zgrešil temo.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Kaj pa THX, za to pa ni še nihče slišal:)?
Na panasonic plazmi mi samo ta način slike odgovarja. Tako da bi pri nakupu novga tv-ja tudi še naredil raziskavo okol tega.
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
lol, pač nezahtevneš, zate tudi, če neb imel TVja.. in si potemtakem zgrešil temo.

Nezahtevnež ? Mogoče. Ali pa se mi zdi neumno dajat preveč denarja za zadeve ki

- jih ne potrebujem (Smart, android, engine tak in drugačen)
- so preživete oz. nikoli prav zaživele, 3D recimo
- še niso uporabne (4K, HDR)

Ampak - vsakemu svoje... Za tisto max uro na dan jaz nič od zgoraj naštetega ne potrebujem
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
4k že mogoče za nekoga, ki ima dovolj/preveč časa za buljit BR filme, za 2017 pa je napovedanih celih 20 filmov s HDR podporo. Vau...
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.462
244
63
4k vsebin je že kar precej, HDR pa se tudi, sicer počasneje, a vztrajno prebijajo naprej. Veliko HDR vsebin je že na UHD BlueRayu, veliko jih tudi letos pride. Samo Amazon Prime je napovedal za letos 27 novih naslovov. Ne pozabimo še Netflix, pa YouTube ima po novem podporo za 4k HDR vsebine, skratka, se kar najde. Pri vsaki novi stvari je pač tako, da potrebuje čas. Četudi gre zopet za še en marketinški manever, pa je rezultat ob dobrem HDR TVju in dobri HDR vsebini odličen, in kot vsaka nova stvar, ki lahko s časom utone v pozabo kot še en neuspeli poizkus boostanja prodaje TVjev, kljub temu pelje razvoj naprej in s tem ni nič narobe. HDR ni nekaj kar vsak nujno potrebuje, če pa so finance in te zanima največ kar danes sodobni Tv lahko ponudi, defenitivno dobra zadeva, osebno me bolj prepriča kot pa me je 3D pri filmih, risanke so bile dejansko kewl.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
zmaga.gif


Na Netflixu in Amazonu je res že kaj precej 4K in HDR vsebine.

Čakam samo, da se najde še kak biser ki bo zatrdil, da človeško oko ni zmožno razbrati razlike med 1080p in 4k.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB

Čeprav si bomo v letu ali dveh že omislili tudi računalniške monitorje in tablice z ultra visoko ločljivostjo, pa bodo z vidika prodajnih številk močno vodili televizorji. 4K televizor je v vsakem pogledu nadgradnja modela, ki sliko prikazuje v polni visoki ločljivosti, precej gospodinjstev pa se bo ob menjavi odločilo tudi za daljšo diagonalo. To je pravzaprav posrečena odločitev, saj bi sicer za uživanje v vseh podrobnostih, ki jih lahko prikaže nova generacija zaslonov, morali sedeti bliže (ob enaki diagonali). A ločljivost 4K prinaša še kaj drugega kot le gosteje posejane pike po zaslonu. Na splošno velja, da naj bi sliko na televizorju gledali z razdalje, ki ustreza 3- do 5-kratni vrednosti višine aparata. Televizorji Ultra HD to razdaljo pomembno krajšajo, in sicer na polovico. Da bi človeško oko zaznalo vse podrobnosti, ki so prikazane na zaslonu, naj bi v televizor s 65-palčno diagonalo gledali z razdalje vsega meter in pol. V večini dnevnih sob ureditev pohištva takim zahtevam seveda ne ustreza, niti ni praktična. Kljub temu bo veljalo razmisliti o možnosti, da se sedeže in kavč le premakne bliže novodobnemu televizorju, nekako na razdaljo od dva do tri metre.

http://www.monitor.si/clanek/stir-ka/163809/
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
Citat:
Uporabnik zino pravi:
saj ne rečem da bom dal točno 2000, je pa to zgornja meja koliko bi bil pripravljen dat. zanimalo me je samo ali lcd, ali oled, ali kaj tretjega, ker o teh stvareh nimam pojma

Za 2 jurja se ti splača pogledat oled v kooikor ti je prioriteta slika. Vernetno bi trenutno pri 55 ih inčih prišel skozi že z okoli 1.5 jurja.

3D ki ga nekdo omenja...jaz ga imam in mi je zadeva zakon! Pogoj je seveda dobro posnet film v tej tehniki..lep primer je Everest.
Sam bi bil vesel če bi zadeva bila bolj množična sploh s prihodom 4 k.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.993
9.116
113
39
MB
jaz bi na olede še počakal, sploh tile entry level vprašanje ... so skoraj prvi modeli, to kaj je blo letos na cesu, so že konkretni updejti
smile-1.gif


si eden izmed redkih ki uporablja 3D, mrtev je, deal with it
grin1.gif
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.462
244
63
@tomi

Z OLEDi ni nič več treba čakat, če so finance, saj so pri LGju v četrti generaciji (modeli 2016) odpravili veliko večino porodnih težav, ki so še v 2015 modelih bile izrazite (uniformiranost zaslona, prikaz near-black ...). Lepota npr. LGjeve serije OLED pa je prav vtem, da ne glede ali kupiš vstopni model za 1.800€ ali flagship model za 4000€, dobiš isti panel s popolnoma isto kvaliteto slike. Razlike so le v dizajnu in dodatni opremi. Model LG B6 tako velja za OLED z najboljšim razmerjem med ceno in kvaliteto