Nov telefon - kaj vzeti?

xcs3

Zelenc'
10. mar 2021
13
11
3
Kot že naslov teme pove, iščem nov telefon, v rangu do 550€.
Trenutno sem gledal novega Galaxy A54, kateri glede na specifikacije zadostuje mojim potrebam.
Skratka, iščem telefon, ki:
  • ima dobro baterijo,
  • (dobri) stereo zvočniki,
  • minimalno 128GB prostora,
  • AMOLED/OLED/IPS ekran, nikakor ne TFT ali TN panel,
  • dobra kamera (super če podpira snemanje na resoluciji 4k30, 1080p60 pa bi bilo že fajn imet),
  • velik plus, če ima dobro aplikacijo za E-pošto (od proizvajalca telefona).
Kakšno je vaše mnenje glede A54? Imate kakšne druge predloge?
Trenutno imam Xiaomija, s katerim nisem zadovoljen - MIUI mi ne odgovarja, sploh pa vsa nepotrebna navlaka (TikTok, Candy Crush??), ki pride poleg telefona.
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Jaz sem pod podobnimi pogoji vzel Pixel 7 pred novim letom. Danes ga dobiš za cca 500€ na nemškem ebayu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mato

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms

xcs3

Zelenc'
10. mar 2021
13
11
3
Sem razmišljal, da bi mogoče vzel Pixel 7, nanj pa potem LineageOS.
Ali pa se morda splača počakat na Pixel 7a?
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Sem razmišljal, da bi mogoče vzel Pixel 7, nanj pa potem LineageOS.
Ali pa se morda splača počakat na Pixel 7a?
S kakšnim namenom bi počakal na 7a? Cena? Upam da veš, da je to budget varianta osnovnega Pixel 7 in ne neka nadgradnja med 7 in 8. Ne razumem pa tvojega razmišljanja: najprej bi vzel Samsunga (One UI), potem pa mogoče Pixel s pure Androidom, ki pa bi ga menjal za LineageOS.
 

xcs3

Zelenc'
10. mar 2021
13
11
3
S kakšnim namenom bi počakal na 7a? Cena? Upam da veš, da je to budget varianta osnovnega Pixel 7 in ne neka nadgradnja med 7 in 8. Ne razumem pa tvojega razmišljanja: najprej bi vzel Samsunga (One UI), potem pa mogoče Pixel s pure Androidom, ki pa bi ga menjal za LineageOS.
Zakaj sprašujem za Pixel 7a: ker je najnovejši, in ja, cena.
Zakaj Samsung vs Pixel z Lineage-om: trenutno nosim okrog dva telefona; glavnega iPhona (katerega zamenjujem), ter enega starega Redmi-ja, na katerem imam custom ROM, za marsikakšne zadeve; od NFC emuliranja, do pentestinga. Če lahko oba telefona spravim v enega, se odpovem še temu staremu Redmiju.
V kolikor pa vzamem Samsunga, pa Redmi še ostane nekje v torbi za ziher. Samsunga pa lahko root-am in delam večino stvari na njem, ne pa vsega (custom ROM-i, Pixel jih ima v primerjavi več na izbiro).
 

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.057
-899
83
samsung galaxy A14 5G , 4/64 ali pa 4/128, telemach ima, ostale 2 operaterja imata 4G tel, ali prosta prodaja, VRHUNSKI TELEFON, kupila staršem za darilo.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

Krop

Pripravnik
15. avg 2019
95
22
8
Android telefonov se ne fleša več. Mogoče samo root za te tvoje emulatorje in si dober. Samung ma neko zaščito. Tam boš teško rootal...
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
Zdravo, da ne odpiram nove teme iščem telefon za ženo in sicer sedaj ima huawei mate 20 lite ampak je že skor 5 let star, začel je štekat, počasen je ratal.

Gledam mal (ker sem pri Telemachu) na obroke in sicer Samsung A54 256gb. za 17e x 24 mesecev.

Ni zahteven uporabnik, torej brez igranja iger ampak FB, slike ipd zadeve.

cca. 10let nazaj sem imel slabe izkušnje s Samsungom, ker sta mi 2 telefona crknala po kratkem času oz. sta bila nemogoča za uporabo, štekanje, ugašanje ipd. ravno po 2letih takoj oz garancije ven.

Torej ali se splaca vzeti A54 ali kaj drugega?

Hvala in lp
matej_
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
Zdravo, da ne odpiram nove teme iščem telefon za ženo in sicer sedaj ima huawei mate 20 lite ampak je že skor 5 let star, začel je štekat, počasen je ratal.

Gledam mal (ker sem pri Telemachu) na obroke in sicer Samsung A54 256gb. za 17e x 24 mesecev.

Ni zahteven uporabnik, torej brez igranja iger ampak FB, slike ipd zadeve.

cca. 10let nazaj sem imel slabe izkušnje s Samsungom, ker sta mi 2 telefona crknala po kratkem času oz. sta bila nemogoča za uporabo, štekanje, ugašanje ipd. ravno po 2letih takoj oz garancije ven.

Torej ali se splaca vzeti A54 ali kaj drugega?

Hvala in lp
matej_
včasih je bilo včasih. sicer je res, da tudi mercedesi crkujejo, ampak tale a54 je čez zanjo. ker nima kartice in če veliiiko slika, se splača vzeti 256gb model. drugače je pa že 120gb model povsem zadosti...