Nov računalnik - spremembe hardwarea

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik iMM pravi:
Hvala vsem za pomoč. Samo zanima me še kak naj poteka prvi zagon računalnika, naj bo normalno tako kot da bi hotel namestit windowse ali je kak drugačen postopek.

Nimas kaj zagnanjati Windowse v racunalniku, ki sploh nima OSa
bonk.gif
Najprej ga prizges, pogledas ce kaj piska ali se kaj nepredvidljivega dogaja. Ce se ne, vstopis v BIOS (CMOS Setup) in nastavis vse normalno tako, kot pricakujes, da b potem delovalo. Shranis nastavitve, zadeva se resetira, notri porines instalacijski medij za namestitev OSa in potem dalje. Drugace ne more biti, razen ce je kaj narobe.

Glede na to kaksne sprasujes, bi bilo boljse, da nabavis en sixpack piva (dva, ce si tudi sam zejen) in povabis kolega, ki ima kaj pojma o racunalnikih, pa naj ti on pokaze kako to gre. Zraven narocita se dve pici in si vzemita celo popoldne, pa bo sploh fino.
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
No, saj tak sem tudi hoto naredit. Sem mislo, da je pred biosem in namestitvijo windowsev še treba kaj naredit, nisem hotel zaganjat še windowsev, če jih ni, dvd sem mel v mislih. Vprašam pač rajši prej kaj se dejansko zgodi ob prvem zagonu, v primeru da je vse v redu. Drugače pa mam nekaj pojma o računalnikih ampak čist na novo še nisem nikoli probal, se pravi vedno je bilo že vse vgrajeno, razen pač sistema.
Hvala za odgovore.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.767
363
83
Vipavska dolina
Da ne boš čez kakšen teden kupoval novih komponent, če tega še nisi počel, je bolje da imaš pomoč.
Pri nameščanju sistema kakšna statika ne igra toliko vloge kot pri komponentah...
grims-1.gif
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
Ja kaj tako težkega pa je za naredit??? :S
Vsake malo si razelektriš roko, ali pa pač maš zapestnico gori (pretiravanje verjetno....).
Procesor in hladilnik s termalno pasto na matično, rame v matično, priviješ matično na ohišje, napajalnik na ohišje, disk v ohišje, cd/dvd v ohišje, grafika na matično, vse kable za elektriko in povezave povežeš in bi moglo bit. Zaženeš računalnik, bios nastavitve, dvd in inštalacija windowsev, potem še driverji.
Pri tem sigurno ne bom imel problemov. Ne vem kaj bi blo še takšnega da ne bi mogo sam naredit. Dobro prijatelj itak pride en k meni, ampak ma manj pojma o računalnikih ko jas in tud ne poznam koga, razen malo starejših ljudi, ki pa so zgolj znanci ki bi že kdaj sestavljali comp. Star sem 16 in v razredu 90% ljudi ne ve kaj je to "chip".
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
That's gonna be smokey
evil.gif


BTW.. pasto naneses (kar se da tanek sloj - stisnes za lesnik paste na sredino, parkrat stisnes da naredi film in sele potem do konca namontirat cooler) med procesor in hladilnik.. Ne pa med plato in procesor..
 
Nazadnje urejeno:

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
Heheheh, paste sigurno ne bi nanašal na pine od procesorja, to vem kam spada. Kaj pa če je pasta že na hladilniku jo je treba razmazat al je že razmazana, no to bom tak vido ko bom odpro, pa vseeno vprašam.
 

legionar

Fizikalc
13. sep 2010
2.427
5
38
Citat:
Uporabnik iMM pravi:
Heheheh, paste sigurno ne bi nanašal na pine od procesorja, to vem kam spada. Kaj pa če je pasta že na hladilniku jo je treba razmazat al je že razmazana, no to bom tak vido ko bom odpro, pa vseeno vprašam.

Če je že na colerju je kul ne spreminjaj nič, razne če kupiš boljši hldilnik potem itaq tenka plast. Pasta je zato, da zapre mikro "pore" me da teče od nje. Torej tanek film, preveč je lahko škodljvo.