Nov računalnik - mnenje o komponentah

jest5

Guru
18. avg 2007
25.330
-8.454
113
Citat:
Uporabnik DognerDJ pravi:
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Kje si pa nasel 7200 rpm Green serijo ?

Na vseh spletnih prodajalnah piše, da ima 7200 obr/min.
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/trdi-diski/3-5-vgradni-diski/sata-ii/155/
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/trdidiski/westeren-digital-wd5000aads-500gb.html
http://www.dinokomp.si/product_info.php/cPath/41_61_221/products_id/1368

Zdaj pa ne vem, al vse spletne strani lažejo al pa vi na tem forumu ?
smile-1.gif
Spletne strani lažejo...
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
To so trgovine, ki lahko napisejo karkoli in dokler se nihce ne zapici v tehnikalije in jih da na trzno (kjer tudi nimajo pojma o racunalnikih ...), bo ostalo tako.

Proizvajalec ne navaja hitrosti vrtenja motorja, namesto tega ima eno buco od kratice za cungalonga "tehnologijo" (morda gre za vriabilno hitrost motorja, a to bi se dalo izmeriti preko frekvence hrupa in ocitno se nihce ni nameril nic pametnega).

Spomnim se enega clanka (mislim da na Anandtech), kjer so se razpisali o tej seriji diskov (= WD Caviar Green) in kjer so omenili, da jim gre na jetra, da to skrivajo in da so nekoc imeli priloznost vprasati nekoga, ki ne dela v marketingu (inzenirji so precej resnicoljubni in nenavajeni lagati) in je mozak bleknil, da imajo 5900 rpm, in omenjeni clanek naj bi tudi prisel do takega zakljucka, torej da hitrost vrtenja naj bi bila v tem rangu.

Zanimivo se mi zdi, da kdo tako vehementno zatrdi, da to je pa zaprmej 7200 rpm, ceprav tako ne trdi niti proizvajalec
ne-ne-1.gif


Ob tem je potrebno razumeti, da ni nobenega naravnega (npr. fizikalnega) zakona, ki bi zapovedoval, da mora hitrost biti recimo ali 5400 ali pa 7200 rpm (kar sta dve hitrosti vrtenja dalec najvecje vecine diskov, prodanih danes). 5847 rpm ? Ce ti pase, tehnicno ni nobene razlike med "7200" (ki to itak ni) in omenjeno izmisljeno stevilko, ce motor lahko to fizicno doseze, potem tudi brushless controller, ki [ravzaprav skrbi za pogon plosc, lahko vzdrzuje take obrate. Bralno/pisalna elektronika se temu prilagaja, ne gre za fiksno vezan sistem, ki bi bil brezupno odvisen od motorja, kot je to npr. sinhroni motor v gramofonu ali pa kaksen kasetar.
 

slofucy

Pripravnik
6. nov 2010
41
0
6
monsi,
Matična je čist vredu, sem hotel tudi jaz tako, samo se mpotem vzel crosshair IV formula. Glede procesorja bi jaz vzel 1055T ali pa 1090T ali pa celo Phenom II X4 955 ali boljše. Za RAM ti priporocam kaksen corsair Dominator ali pa G.Skill Rip Jaws. Ko smo že pri SATA III matični vzemi rajši WD Caviar Black 1TB z 64mb predpomnilnika in SATA III 6 GB/s. Pri napajalniku bi jaz posegel po corsairu TX ali HX z 750W, prevsem zaradi zanesljivosti in boš imel tudi več možnosti za nadgradnjo. Ce nameravaš imeti tiho ohišje vzemi vsekakor Antec P serijo.
 

monsi

Pripravnik
15. feb 2009
40
2
8
Pri diskih se ne splača kupovat SATA III, ker že itak ne dosegajo hitrosti prenosa SATAII, pa še dražji je.
Drugače pa hvala za mnenje.
smile-1.gif