Nov PC

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Se strinjam....gladko se sestavi boljši PC, sploh pa za pisarniško delo tole iz UK nesmisel.
stupid-1.gif


Za čist hud pisarniški PC bi dal pa 2 SSDja v raid pa še en extra disk, grafično pa integrirano Intel X4500 vrh glave.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
2ssd diska v raid ? Malo se mi zdijo dragi.
Sicer sem pa ono mašino sestavil v 2minutah, glede na zahteve in ceno.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Recimo 2x Adata 32GB XPG SSD prideta ene 170€, kar znese 64GB v RAID 0 in cca. 270MB average v kakem HD tune-u.

Access time pa jasno 0,1ms oz. mogoče 0,2 ms.
cheer.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
hvala;)

se pravi tam tam nek. Je pa res, da je slo garancija, pa več diska, za grafične bi blo pa treba teste pogledat.

sam dejstvo, ki ga navajte, da za povprečnega uporabnika je še to preveč. Vbistvu je res, sam se ne sme na to gledat, ker če bi vsi tko gledal, pol bi še vedno prodajal P4 z 1GB rama, ker povprečen uporabnik tudi s tem lahko preživi. Gledat je treba, da se za določen denar dobi najboljš, pa čeprov bo potem uporabnik samo v wordpadu tipkal za lokalni časopis. Če je pripravljen dat 700€, si nej zato nabavi največ kar lahko dobi in ne glede na to kaj bo potem on s tem delal.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.101
113
ljudje božji pa saj ne veste kaj delate...vsem tistim ki ste orgazmirali nad prvim računalnikom in tisti ki ga je naročil je pravi i.diot
nekdo je celo provalil da so komponente mogoče tudi slo garancija... nekdo je celo big bang pluval... ne morem verjet slovenčki pač vidijo nekaj v tujini in mislijo da je to avtomatsko dobro... no na srečo se je nekdo našel ki je sestavil računalnik iz slovenksega trga in nazorno pokazal da je roba pri nas lahko na istem cenovnem nivoju... da ne pozabimo angleška konfiguracija je nekaj najbolj neuravnoteženega kar sem kdaj videl
star procesor
obupno mali disk
katastorfalno preveč rama
vprašljivo servisiranje

PA ČLOVEK MORA BI NAJVEČJA BU.DALA DA TO KUPI in xxxl če si to kupil si točno to kar sem z velikimi napisal
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ker si me omenjal...
nisem orgazmiral nad prvim pc-jem.
ja bigbang sem šinfal samo iz enga razloga in še ga lahko.
in ne nisem favoriziral pc-ja zato ker je pač iz tujine, ker nisem tak človek in rajš kupim doma kot pri sosedih.
zmotilo me je samo to, ker so se vsi drli, da je pc zanič, nihče pa ni povedal kaj dejansko je na njem zanič in podal kakih linkov, kjer je dokazano da je zares zanič. in enako si ti storil sedaj, samo pluvaš. konkretnih podatkov pa ne daš. Ja rama je res extremno veliko, diska pa ni extremno malo, če na hitro pogledaš po slo trgovinah ga tudi pri nas v tem cenovnem razredu toliko prodajajo (govorimo za prvi pc)

kako nekompatibilne so komponente med seboj pa naj pove uporabnik, ki ga je naročil in če je že uspešno dobil vse driverje in če mu dela vse brez bluescreenov.

lahko se mu predlaga tudi kak program, ki stestira pc in pove ali vse štima ali ne.
 

SpaceMonkey

Pripravnik
11. avg 2007
761
3
18
Kaj si ti bral ? Sem dvakrat napisal, kaj ne štima pri unmu PC-ju in mu podal link do PC-ja v slo trgovini, ki je, čeprav najden slučajno, na hitro in mogoče ne najbolj idealno sestavljen (se najdejo še bolj ugodne varjante), raketa za unega angleškega za skoraj isti denar, pa tudi oni od Andreja je dosti boljši. Ampak ne, se nič ne upošteva dobronamernih nasvetov.

Sej meni dol visi, ga bo on plačal in uporabljal, samo se NE SPLAČA in je BREZ VEZE uvažat tisti PC iz Anglije, ker dobiš pri nas za podoben denar BOLJŠI računalnik, da ne omenjam komplikacij ob morebitni garanciji. Saj mu bo delal, o tem ni dvoma, samo dat 600€ za računalnik sestavljen iz nekaterih zastarelih komponent, nametanih v sistem neuravnovešeno pus tega ga uvažat iz Anglije je VELIKO PREVEČ in POPOLNA BEDARIJA !! Bom raje nehal, ker se že ponavljam.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
to kar si skritiziral, sem že v prvem postu napisal. Da primerjaš pc s cenejšimi in "slabšimi" komponentami samo zato, ker po tovjem mneju on ne rabi tko močnega pc-ja. edino kar si konkretno rekel je, da je star procesor.

boljš, da nehamo in se nehamo prepirat, ker res brez veze. Vsak je svoje povedu, dokazi so, da se pri nas da dobit podobno stvar in mislim, da je tema dobila svoj zaključek.
 

SpaceMonkey

Pripravnik
11. avg 2007
761
3
18
Slabši ?
crazy1.gif


Zato, ker nima 8Gb rama in 750W napajalnik ? Dej bodi resen. Brez veze se kregamo. Preber si malo po rač. forumih kaj folk kupuje za 600€.

Glede kritiziranja, sem par postov kasneje še par stvari napisal. Je treba vse prebrat.

over&out
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.101
113
1. v bigbangu ne boš našel tako neumno sestavljenega računalnika
2. nihče ne govori o nekompatibilnosti, ki jo ti argumentiraš s tem da bo imel vse dirverje ampak neuravnosteženost... kar pomeni da je sestalvjen iz kompoenent ki ne pomenijo logičnost
3. najslabši računalnik ni tisti ki ima najmanj rama in napočasnejši procesor in najmanj diska ampak tisti ki ne odgovarja potrebam uporabnika se pravi za nezahtevnega uporabnika računalnik s high end komponenetami za 3 preveč denarja ali obratno...

in naprej http://www.bigbang.si/racunalnistvo/racunalniki/namizni-racunalniki thor in huricane poglej ceno in konfiguracijo, glede na zahtevnost uporabnika pa je vprašanje če nebi bil še phantom... naj omenim še da bi mu v večini omejenih trgovin znali svetovati zakaj enega in ne drugega medtem ko mu spletni prodajalec za katerega sploh ne ve koliko časa bo obrstajal trdi da ima notri ogromen disk in je računalnik sestavil iz stare zaloge ki se jo mora znebiti...

in še to ... zmotilo te je da so se drli kako zanič je in to brez argumentov po drugi strani pa ni videti nekih argumentov zakaj je ta računalnik dober nakup.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Recimo 2x Adata 32GB XPG SSD prideta ene 170€, kar znese 64GB v RAID 0 in cca. 270MB average v kakem HD tune-u.

Access time pa jasno 0,1ms oz. mogoče 0,2 ms.
cheer.gif
A ima tako kot eni drugi 1 sekundo dostopnega časa pri pisanju ?
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Če nameščaš XPje in ne upoštevaš specifičnost MLC SSDja......ja....tud do 15s zamika lohk pride.

Seveda pa to sploh ni problem če veš kaj delaš.
smirk-1.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Citat:
Uporabnik netko pravi:
star procesor
obupno mali disk
katastorfalno preveč rama
vprašljivo servisiranje

PA ČLOVEK MORA BI NAJVEČJA BU.DALA DA TO KUPI in xxxl če si to kupil si točno to kar sem z velikimi napisal
Kot kaže poznam same idiote v računalniški branži, kajti vsi so mi pritrdili, da je to dober nakup. Potem sem sam še večji [censored], ker trenutno shajam s 160GB diskom, pa imam cca 50GB še prosto... Večina zasedjo slike, če se kak film ''sposodim'', ga pa itak pobrišem, ko ga pogledam. Nekako me ne vleče 80× gledati isti film... Se pravi mi bo obupno mali diski 500GB res delal preglavice.
Kar sem delal z grafiko so mi vsi povedali, da potrebujem več RAM-a in boljši procesor. Če je sedaj za isto ceno 8GB RAM-a, kot bi ga dobil za 4GB, še bolje. Od viška ne boli glava. Ali pač?
Napajalnik doma imam 450w, pa sem ga moral zamenjati za močnejšega.
Sem pa slišal, da se angleških PC-jev ne da servisirati v Sloveniji, ker imajo drugačen sistem. Vsi navoji so levi...
bonk.gif


Še eno resno vprašanje: razlika med 32 in 64 bit Windowsi...?
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Shajaš s 160tko ja....zarad kapacitete, to ma skor vsak dost, problem je hitrost diska samega in novejši ko je, več k ma predpomnilnika hitrej k se vrti, se fino pozna pri delovanju sistemov.

Malce poglej zmogljivosti današnjih sistemov, potem pa primerjaj to z diskom kateri zmore astronomskih 60MB/s brat/pisat....
uf-1.gif


tko da ja....so ti svetvali bumbarji, disk je pomemben je pa res da ni nevemkakih razlik med tistim 250 in kakih 500 oz. optimalno zdaj 750GB diskom....pomembne so pa ZELO. RAM se tlači noter, zato, da odpravlja počasnost drugih komponent in prvi v vrsti je tuki disk, winsi pa še vedno ne znajo konkretno uporabljat RAM-a tko da tud to ne pomaga.

Boljši proc ti pa nič ne pomaga, če nima kaj za delat, tiste nanosekunde ko njega zabije pri delu z wordom ti nauš opazu.
tongue-1.gif


Napajalnik si moral menjat, ker so ti tacga poturili, razlika med kitajskimi 500W in 500W kakega kvalitetnega proizvajalca je pa tudi ohoho, potrebe po 500W pa vršijo sam sodobne grafične kartice in razni SLi in Crossfire kompletki ostalo je v tvoji glavi.

Glede serivisiranja....ni problem servisiranje, fora je da se odpoveš komplet garanciji zaradi 100€ popusta oz. še to ne.

Kaj je razlika med 64 in 32 bit winsi? Zate bo dovolj da veš, da boš "MORAL" namestit 64 bitne, da boš fural 8GB RAM-a.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Citat:
Uporabnik netko pravi:
star procesor
obupno mali disk
katastorfalno preveč rama
vprašljivo servisiranje

PA ČLOVEK MORA BI NAJVEČJA BU.DALA DA TO KUPI in xxxl če si to kupil si točno to kar sem z velikimi napisal
Kot kaže poznam same idiote v računalniški branži, kajti vsi so mi pritrdili, da je to dober nakup. Potem sem sam še večji [censored], ker trenutno shajam s 160GB diskom, pa imam cca 50GB še prosto... Večina zasedjo slike, če se kak film ''sposodim'', ga pa itak pobrišem, ko ga pogledam. Nekako me ne vleče 80× gledati isti film... Se pravi mi bo obupno mali diski 500GB res delal preglavice.
Kar sem delal z grafiko so mi vsi povedali, da potrebujem več RAM-a in boljši procesor. Če je sedaj za isto ceno 8GB RAM-a, kot bi ga dobil za 4GB, še bolje. Od viška ne boli glava. Ali pač?
Napajalnik doma imam 450w, pa sem ga moral zamenjati za močnejšega.
Sem pa slišal, da se angleških PC-jev ne da servisirati v Sloveniji, ker imajo drugačen sistem. Vsi navoji so levi...
bonk.gif


Še eno resno vprašanje: razlika med 32 in 64 bit Windowsi...?

Glede diska se odločamo za zmogljivost/cena in ta je pri večjih diskih boljši
smile-1.gif

Pri grafiki je odvisno s kakšnimi programi delaš, tudi na 500MHz celeronu in 512MB rama bodo delovali, vprašanje je kako hitro
wink-1.gif

soliden 450W napajalnik mislim da je tudi danes dovolj... Če imaš pa takšnega kjer samo piše 450W je pa to druga zgodba
wink-1.gif

Kakšne navoje imajo Angleški PC-ji ne vem. Je pa problem z garancijo...


32 bitni vs 64 bitni

32bitni zna uporabljat max 3.5GB rama.
pri 64bitnih lahko imaš težave z gonilniki/programi


tkole na hitrco
wink-1.gif



P.S

Če bo tema še dolgo odpreta bomo mogli presedlat na AMD-jeve mašine
wink-1.gif
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Pomoje brez debate na tole 64 bit Visto. Z driverji ne more bit več problemov. Kak HDMI ali kak zvočni izhod morda še kaj pozabava a z kako revizijo drajverjev se to odpravi. Načeloma pa bi moralo vse delat.

Kolker vem 32 bit XP s popravki zna nasloviti 4 GB RAMa. Če so mi buče prodajali pa popravite.

Če boš nabavil kako HD kamero ti bo pri obdelavi videa verjetno žal da si prišparal par 100€ pri procesorju. Kak hiter RAID pa tudi ni odveč... Disk boš sicer itak zunanji dodal po potrbi.... Za ostalo je tole kot celota čist solidno. Verjetno pa se za dokaj podobne denarje sestavi tudi pri nas... +par let garancije.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Hvala za odgovore glede winsov. Star sistem je postal obupno počasen, ko sem imel odprt Adobe PS ali pa Corel, pa cel kup slik naenkrat urejal. In tam ima RAM veliko vlogo. Če sem pa zraven še kaj na CD pekel, pa medtem, ko je ''mlel'' podatke še malo po netu gledal, sem moral pa dopust vzeti...
smile-1.gif
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.101
113
očitno si ne boš dal dopovedati ampak vseeno... odgovril si pravilno ljudje ki so ti svetovali so to kar si rekel ti pa tudi kajti če shajaš s tem kar imaš potem ni nobene po potrebe po nakupu računalnika kot ga gledaš in je vsak eur ki ga daš več nepotreben... kot sem rekel najslabši nakup je nakup ki ni sorazmeren z nivojem uporabnika... jemati ram in jedra "na zalogo" pa je totalen nesmisel