nov avto iz tujine

john

Pripravnik
27. sep 2007
646
0
16
gledam nove avtomobile v tujini, pa so cene občutno manjše.

Zanima me, kakšne stroške še imam pri uvozu. Na mobile.de sta dve cene. Verjetno plačam neto v Nemčiji, ddv pa v Sloveniji. Kako je z garancijo?

LP
 

john

Pripravnik
27. sep 2007
646
0
16
Ja ampak davka ne plačam v Nemčiji in še v Sloveniji. Tam kupim za neto ceno, potem pa davek plačam v Sloveniji. Ali lahko tudi v Nemčiji plačam komplet z davkom, pri nas pa samo dmv

LP
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
pri avtomobilih starih do sest mesecev, je uvozni postopek drugacen kot pri ostalih rabljenih avtomobilih.V vsakem primeru placas DDV v slo, ne vem pa kdo ti bo dal v tujini brez davka, ce ne kupujes preko firme.
 

MaliRevez

Pripravnik
14. avg 2007
116
20
18
Gorenjska
DDV v SLO plačas sam če vzameš neto ceno, če maš bruto neplačaš pr nas DDVja ampak sam DMV in EKO takso to je to.
So pa redki k v tujini dajo avto na neto ceno fizični osebi.
 

john

Pripravnik
27. sep 2007
646
0
16
aha. Potem plačam nemcu komplet z ddv. Kolikor vem imajo Nemci nekoliko nižji davek.tako da še malo privarčuješ
smile-1.gif




dmv pa moraš v vsakem primeru plačati v slo



plačam Nemcu 16200eur za ta avto



pri nas pa 7% na to ceno za dvm (1134 EUR)

in takso 0.058eur/kg = 87EUR

stroški lpp in homologacije cca 100EUR

pa bencin do tja in nazaj cca 120EUR

tablice cca 150EUR



skupaj cca 1600eur



se pravi, da te stane avto v sloveniji 17800eur



Pri nas je osnovni model s takšnim motorjem 20500eur



Se pravi da se za 2700EUR splača it po avto v Nemčijo



ali sem še kej pozabil?





LP
 
Nazadnje urejeno:

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
povpasaj najprej na davcni, da ne bos 2x placeval DDVja.
Homologacija je 120 EUR,sem pravkar v cetrtek placal.
 

p20883

Pripravnik
6. dec 2007
44
0
6
Pri novem je treba poleg ostalih pristojbin (eko taxa, homologacija...) plačati še ddv.
Najbolje se izplača vzeti 1/2 leta rabljenega, testni avto ali kaj podobnega. Cena je nižja, avto je praktično nov, garancija, prišparaš pri ddv. ki ga odvedeš že v tujini, no sedaj sicer malo manj ker je nemčija dvignila ddv iz 16% na 19% pa vendar...

Če že nov avto, ddv plačaš v Nemčiji in v Sloveniji, res je mogoče, da nekaj malega privarčuješ vendar moraš upoštevati še stroške, da avto pripelješ v Slovenijo, odvisno v kater del Nemčije greš ponj...

Najbolje se ti ga splača vzet preko kake firme (mogoče koga poznaš, ki bi ti šel na roko s tem, če nisi sam kak s.p., d.o.o...)... Moj fotr je šel v Nemčijo po novega CR-Vja, ker ga je vzel preko firme od znanca, je končno privarčeval cca 5000€ (z poravnano homologacijo, taksami...)... če mene vprašaš, se splača
wink-1.gif
 

MooNman

Pripravnik
5. avg 2007
148
0
16
malo tu malo tam
Homologacija je 96 EUR.



2 meseca nazaj sem dal toliko.Zgleda da so podražili



Vendar na LPP strani imajo še vendo 96€
 
Nazadnje urejeno:

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Citat:
Uporabnik p20883 pravi:
Pri novem je treba poleg ostalih pristojbin (eko taxa, homologacija...) plačati še ddv.
Najbolje se izplača vzeti 1/2 leta rabljenega, testni avto ali kaj podobnega. Cena je nižja, avto je praktično nov, garancija, prišparaš pri ddv. ki ga odvedeš že v tujini, no sedaj sicer malo manj ker je nemčija dvignila ddv iz 16% na 19% pa vendar...

Če že nov avto, ddv plačaš v Nemčiji in v Sloveniji, res je mogoče, da nekaj malega privarčuješ vendar moraš upoštevati še stroške, da avto pripelješ v Slovenijo, odvisno v kater del Nemčije greš ponj...

Najbolje se ti ga splača vzet preko kake firme (mogoče koga poznaš, ki bi ti šel na roko s tem, če nisi sam kak s.p., d.o.o...)... Moj fotr je šel v Nemčijo po novega CR-Vja, ker ga je vzel preko firme od znanca, je končno privarčeval cca 5000€ (z poravnano homologacijo, taksami...)... če mene vprašaš, se splača
wink-1.gif






tocno, avto mora biti star vec kot 6 mesecev sicer se smatra kot nov.Drugace pa res tezko kaj prisparas, razen da kupis preko firme.
 

Fr3Akk

Zelenc'
30. jun 2008
15
0
1
Jaz pa mam vprašanje kaj pa moraš vse storiti če kupiš avto ki je star cca 5-8 let ? Kaj vse potrebuješ, kaj se najbolj splača itd. ?
Hvala ze v naprej!