Nov avto do 20 000€

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Pa kaj je s temi trgovci? Doplačilo za prevoz? Pokliči za točno akcijsko ceno? WTF?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Pa kaj je s temi trgovci? Doplačilo za prevoz? Pokliči za točno akcijsko ceno? WTF?

Doplačilo za prevoz piše pod opombami zato, da je una cena, ki piše na veliko manjša. Pokliči za akcijsko je zato, ker on reče najvišjo, pa če potem dilaš, ti malo zmanjša, če pa ne dilaš, pa ti jo ne zmanjša. Da pa piše, da pokliči za akcijsko je zato, da te premami in res potem pokličeš.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Za tam okoli 20000 dobim Vitaro Elegance 4X4, Ford Focusa titanium, Toyoto corollo style in Hyundaja i30. Jutri bom šel pogledati in če mi bo Suzuki najbolj sedel ga vzamem, Če pogledam porabo vsi bodo bencinarji Vitara niti nima velike porabe poleg tega pa je še 4x4 in čebodo tam tam bo verjetno Vitara zmagala prav zaradi štirikolesnega pogona.

Če je opcija pojdi peljat Vitaro 1.6 in 1.4 turbo. Kot avto za ženo pomoje zmaga. Solidna poraba, dobre zmogljivosti, odličen 4x4 ...
zmaga.gif


Ostali so "civili", ki bodo prav gotovo bolj izgubljali na ceni kot 4x4 SUV, sploh če kupujeta za dolgo časa se definitivno izplača.
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.055
5.748
113
blizu močvirne prestolnice
Imamo novo Suzuki Vitaro 4WD 1.6 Elegance. Prvi vtisi dobri, tako na terenu kot na avtocesti. Avto nam odgovarja, res ni tako poskočen vendar našim potrebam zadostuje. Kar se tiče opreme je fenomenalna, res pa se ne more primerjati s Passatom kar se tiče prostornosti,sploh kufer. Seveda spadata vsak v svoj razred in ne more biti primerjave. Sedi se dobro, poraba je majhna. V glavnem zadostuje našim potrebam.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.387
5.898
113
pri taščici
Kdo pa je ze napisal grajo na sveze kupljen nov avto. Vseeno je naredil vec raziskave za nakup kot sorodnik. V treh dneh od odlocitve da se bo starega znebil n pripeljal domov novega. Novega pa ie vzel zato ker je do sedaj s tremi rabljenimi (na drugi strani trojan) imel slabe izkusnje in nobenega ni imel vec kot 2 leti. Tega je tudi kupil na drugi strani trojan. In jaz sem mnenja da se mu b tudi pri tem prej ali slej slej zacelo kolcat. Ce ne prej pa potem ko bo ugotovil da nima nic od opreme, pa da je kkjub temu dal 23 jurjev.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.387
5.898
113
pri taščici
Ne mores NA bencinarja prmerjat s turbodizlom v poskocnosti. Navora ima bencinar pol manj. Ce bi vzel 1.4T bi bilo malo boljse v poskocnosti in najbrz slabse pri speljevanju
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Če bi folk znal uporabljat menjalnik tudi s poskočnostjo bencinarjev ne bi bilo težav.
wink-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Pa menjal v obratih največjega navora oz največje moči... Res je, samo potem ni famozne porabe 3,4 l/100 km.

Sicer pa če hočeš zvezno podajanje moči brez turboluknje potrebuješ kompresor, ki deluje ves čas...
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Uff, cela drama glede neumnosti z navorjem. Če rabiš pospešek, potem rabiš pospešek ane. In moč opravlja delo, ne navor. Osnove fizike.
Bencinar ima pač nižji navor pri istih obratih, in da ga priženeš do dovolj moči, se pač mora zavrtet.

Saj imamo po drugi strani tudi bebote, ki tudi mislijo, da bodo z 4.2 literskim dizlom v 6. brzini pri 50 km/h lahko kam pospešili in delajo zastoje, da jih 25 let stara osnovna bencinska Honda z sedem krat manj konji in več rje kot pleha prehiti in pusti kilometer za sabo.

Glede porabe, pa noben ne trdi, da je treba bencinarja nonstop držat na 6000 vrtljajih. Pri pospeševanjih pa tudi dizel vbrzigava konkretno goriva.
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Koj'je je treba nafutrat... to velja že od časov jezdecev in kočij naprej. Se strinjaš?

Meni so res najbolj smešno osebki ki se cijazijo po AC z 90~95 km/h in lovijo nizko porabo ter delajo zastoje...
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Meni je to jasno, da je treba futrat konje.
Samo ne mi jokat, da se z bencinarjem ne da konkretno pospeševat, ker je folk len z menjalnikom.
smile-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Nisem tega rekel... Evo, po 20 letih imam prvič dizla, do sedaj vedno bencince... In moji so vedno (potem ko so bili ogreti) videli rdeče polje pri pospeševanju...
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.375
3.460
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Koj'je je treba nafutrat... to velja že od časov jezdecev in kočij naprej. Se strinjaš?

Meni so res najbolj smešno osebki ki se cijazijo po AC z 90~95 km/h in lovijo nizko porabo ter delajo zastoje...

Takim pizdekom bi jaz večjo kazen dal kot tistim ki so malo hitrejši. Ampak najbolj enostavno je radar postavit in se po jajcah čohat.
Zadnjič sem skoraj enega takega debila z Multivanom torpediro.