Notredame v Parizu gori, terorizem?

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
2 misli imam

1. lani je rkc iskala pomoč za obnovo v denarnem smislu, pa ni šlo skoz. sedaj bo šlo gladko.

2. evolucija cerkve je 'stani i gledaj'. v času svetega sina bi denar za obnovo dal revežem. v času cca gradnje te cerkve bi denar za obnovo dal za nasilno pokristjanjevanje, križarske scene. danes bodo dal za obnovo.

ps
a naši že prodajajo gozdove?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.921
3.035
113
Ja, ker jih ima večina zavarovano le zakonsko določeno minimalno zavarovalno vsoto, precej pa še niti to ne. Šparajo 500eur letno pri zavarovanjih, če se kaj večjega zgodi, pa dajo firmo v stečaj in odprejo novo, ker je precej ceneje.

No ja ne vem koliko pri vas plačujete za zavarovanje ampak pri nas je to bolj 500€ na mesec kot pa na leto.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.093
3.576
113
Marlbor
No ja ne vem koliko pri vas plačujete za zavarovanje ampak pri nas je to bolj 500€ na mesec kot pa na leto.
500eur na leto sem mislil na tiste, ki niti najnižje predpisane zavarovalne vsote ne zavarujejo in če se kaj zgodi, vržejo staro firmo v stečaj in novo odprejo (kar ni redko v Sloveniji). Sicer pa je premija predvsem odvisna od dejavnosti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.660
14.364
113
kako je pa kaj z zavarovanjem? valda je gradbisce zavarovano za take primere?

Običajno je v takem primeru v igri zavarovanje odgovornosti iz dejavnosti. Potem je pa prvo vprašanje ali ima firma, ki izvaja obnovitvena dela, sklenjeno realni situaciji ustrezno zavarovanje in pa kakšna je zavarovalna vsota. V preteklosti so zaradi podobnih dogodkov firme že šle rakom žvižgar in to kar hitro.
Seveda je pa čisto na prvem mestu potrebno ugotoviti kje točno in zakaj točno je zagorelo potem se pa začne vse to ostalo.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.660
14.364
113
Je tako kot pri nas dokler je škoda v ceni enega avta. Ko naraste pa zavarovalnica samo pomaha....

Ti to pišeš iz kakšnih lastnih izkušenj ali kar tako malo na pamet?

Za začetek so pri nas v SLO v večini primerov začetne osnovne zavarovalne vsote okoli 50-70.000€ potem pa se glede na potrebe posameznega podjetja in dejavnosti oz. rizike ustrezno poviša te ZV na mnoooogo višje številke, ki jih zavarovalnice tudi izplačajo ampak se pa lahko hitro zgodi, da je škoda vseeno (veliko) večja in gre potem firma kjub sklenjenemu zavarovanju v maloro. Mislim, da je bilo to tako s tisto firmo, ki je bila pred letio odgovorna za požar v skladišču Mercatorja in enako s tisto firmo, ki je opravljala določena dela na tistem visokem bloku v Domžalah, kjer je potem tudi konklretno zagorelo.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.660
14.364
113
Ja, ker jih ima večina zavarovano le zakonsko določeno minimalno zavarovalno vsoto, precej pa še niti to ne. Šparajo 500eur letno pri zavarovanjih, če se kaj večjega zgodi, pa dajo firmo v stečaj in odprejo novo, ker je precej ceneje.

Že, ampak to je potem fail firme, ki si ne uredi primernega zavarovanja in ne zavarovalnice na kar je, v kolikor sem ga prav razumel, ciljal Floki s tistim "plačajo manjše vsote pri večjih pa samo pomahajo"
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.093
3.576
113
Marlbor
Že, ampak to je potem fail firme, ki si ne uredi primernega zavarovanja in ne zavarovalnice na kar je, v kolikor sem ga prav razumel, ciljal Floki s tistim "plačajo manjše vsote pri večjih pa samo pomahajo"
Upam in verjamem, da je to v tujini precej bolje urejeno. Pri teh raznih monterjih, ki imajo delavce v tujini vem, da morajo pred pričetkom del predložiti potrdila, da imajo sklenjena ustrezna zavarovanja na zahtevane zavarovalne vsote. Pri nas ne vem, če kdo od podjetij pred pričetkom del zahteva potrdila o zavarovanju?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.660
14.364
113
:aplauz:

a3QNW7r_700bwp.webp
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Da ne pišem. Here are some memes
 

Priponke

  • FB_IMG_1555494176938.jpg
    FB_IMG_1555494176938.jpg
    37 KB · Ogledi: 203
  • FB_IMG_1555494154410.jpg
    FB_IMG_1555494154410.jpg
    35 KB · Ogledi: 200
  • Všeč mi je
Reactions: softi in Matey

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
citat:
Finančni in politični premisleki, pa tudi estetski, bodo verjetno imeli vlogo pri odločanju o tem, ali naj se katedrala ohrani takšno, kot je bila pred ognjem, ali pa se jo prilagodi.

bodo arbaci dal mrd, dve in bo nov look imel dva zvonika in minaret?

to bi bila sprava in sobivanje v pravem pomenu.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
citat:
Finančni in politični premisleki, pa tudi estetski, bodo verjetno imeli vlogo pri odločanju o tem, ali naj se katedrala ohrani takšno, kot je bila pred ognjem, ali pa se jo prilagodi.

bodo arbaci dal mrd, dve in bo nov look imel dva zvonika in minaret?

to bi bila sprava in sobivanje v pravem pomenu.
Zdaj si pa že mal žleht.:valjamse:

Matey: manjka še una z nemškim letalom iz 1.SV:evil:
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.921
3.035
113
Ti to pišeš iz kakšnih lastnih izkušenj ali kar tako malo na pamet?

Za začetek so pri nas v SLO v večini primerov začetne osnovne zavarovalne vsote okoli 50-70.000€ potem pa se glede na potrebe posameznega podjetja in dejavnosti oz. rizike ustrezno poviša te ZV na mnoooogo višje številke, ki jih zavarovalnice tudi izplačajo ampak se pa lahko hitro zgodi, da je škoda vseeno (veliko) večja in gre potem firma kjub sklenjenemu zavarovanju v maloro. Mislim, da je bilo to tako s tisto firmo, ki je bila pred letio odgovorna za požar v skladišču Mercatorja in enako s tisto firmo, ki je opravljala določena dela na tistem visokem bloku v Domžalah, kjer je potem tudi konklretno zagorelo.


Ja približno tako za 50 jurjev si zavarovan ampak to je dostikrat drobiž ko narediš neko napako. Vse več so pa cene zavarovanj take da se samo zjokaš.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.526
9.247
113
tale streha pa ni tak bav bav, jaz sem skoz imel da je noter (spodaj) vse šlo... kaj te glumijo, tak. Šperavce naredit pa skupaj zložit... rang 50€ po kvadratu :evil: