Norveška by Alfist555

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Teh ta kratkih trajektov najbrž ni potrebno rezervirati? Prav tako predvidevam, da tudi v kampu zmeraj najdeš nekaj prostora za šotor. Si sploh kako stvar rezerviral vnaprej?
Ima me, da bi stvar planiral za naslednje leto. Vendar skoraj ne vidim realne možnosti, da bi bil odstoten več kot 14 dni. Potovanje pa bi moral načrtovati tako, da bi bilo tudi za otroke nekaj zanimivega. Po tvojih slikah sodeč, bi se nekaj našlo, pa še pop poti bi lahko v kak park skočili in podobno...
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
sem samo gledal slike (tiste višinske) pa me je kar konkretno po (j)ajcih zgečkalo ;-)
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Teh ta kratkih trajektov najbrž ni potrebno rezervirati? Prav tako predvidevam, da tudi v kampu zmeraj najdeš nekaj prostora za šotor. Si sploh kako stvar rezerviral vnaprej?
Ima me, da bi stvar planiral za naslednje leto. Vendar skoraj ne vidim realne možnosti, da bi bil odstoten več kot 14 dni. Potovanje pa bi moral načrtovati tako, da bi bilo tudi za otroke nekaj zanimivega. Po tvojih slikah sodeč, bi se nekaj našlo, pa še pop poti bi lahko v kak park skočili in podobno...

Rezervirati ni potrebno nobenega trajekta! Tisti preko fjordov vozijo vsakih 20min in nikoli ni bilo guzve. Cene pa kot sem napisal od 8€-11€ (avto +2 osebi). Aja vse cene za trajekt ki jih najdes na spletu so cene za avto+voznik...tako da zraven pristejes samo se ceno za potnike. Rezerviral nisem niti trajekta iz Nemcije na Dansko...Rostock-Gedser, ki vozi urco in pol. Pa sem cakal vsega skupi 20 minut.

Lahko pa recem da je 14 dni premalo. 3 dni porabis od SLO do Osla...se 3 nazaj in ti gre en teden. Sepravi ti ostane se teden za norvesko...kar je presneto malo. Ceste so lepe...sam so zaradi omejitev in ovinkov pocasne. Za 400km porabis 6-7 ur voznje! Sploh ce se vmes se kaj ustavis za kako fotko. AC so samo okoli Osla in Bergna. Pa Trondheim ima obvoznico, ki pa ga ne boste dosegli v 14 dneh. Tako da na kratko...priporocam Norvesko ce imate vsaj 3 tede case, drugace pojdite raje kam blize.

LP
 
Nazadnje urejeno:

Qmi

Fizikalc
22. jul 2007
1.056
1
38
41
Ljubljana
Super reportaža, slike so 1A
zmaga.gif


Me pa zanima, kakšne so bile kaj temperature...sploh zvečer če bi spala v kampu. Nimava ravno najboljših spalnih vreč in naju zanima če bi naju znalo zebst ponoči...
Se je punca čisto navdušila nad Norveško...je bil interes že prej, po ogledu telih slik se že vrstijo pritiski za izlet naslednje leto
grin1.gif


LP
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
Alfist, dj prilepi še vajino pot..magari v google maps.

drugač pa supar! me je zamikalo full :))
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Citat:
Uporabnik Qmi pravi:
Super reportaža, slike so 1A
zmaga.gif


Me pa zanima, kakšne so bile kaj temperature...sploh zvečer če bi spala v kampu. Nimava ravno najboljših spalnih vreč in naju zanima če bi naju znalo zebst ponoči...
Se je punca čisto navdušila nad Norveško...je bil interes že prej, po ogledu telih slik se že vrstijo pritiski za izlet naslednje leto
grin1.gif


LP

Meni je bilo toplo za znoret. Sva imela lepo vreme....sonce vse dni, zato so bile tudi temperature preko 30°C. Zjutraj naju je vedno zbudila peklenska vrocina v sotoru...vedno pred 7 uro saj sonce vzide zelo zgodaj. V Oslu je sonce zaslo nekaj cez polnoci, vzslo ob 4:30!!!
bonk.gif
Bolj ko gres na sever krajsa je noc. No nazadnje sploh ni vec noci...je le 3 ure mraka. Se pa verjetno temperature hitro spustijo pod 15°C ce ni sonca pa ce pada dez. Tako da kot nujno bi rekel da je potreben konkreten sotor (zaradi dezja) pa topla spalka. Ceprav sam nisem imel potrebe po nekem hudem sotoru in spalki. Sam nikol ne ves kako vreme bos imel na Norveski. Loterija 100 na uro.

LP
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Samo slike od Norveske so z Nikonom D90. Pred tem sem uporabljal Fujija Finepix S6500 in pa Olympus C750. Slike niso skor nic obdelane razen mogoce pri kaki koregiran whitebalance in pa sharpening v PSu, ki pa se popolnoma iznici,ker so slike na serverju velike od 100-150Kb. Omejitev brezplacnega gostovanja.

LP
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Super reportaža in odlične fotke!
smile-1.gif


Tudi midva sva bila lansko poletje (julij) v Skandinaviji z avtom, dobrih 10k kilometrov dolga pot, avto je na srečo zdržal brez problemov.

Najina pot: SLO - Puttgarten - Rodbyhavn - Roskilde - Helsingborg - Vadstena - Stockholm - Mora - Jokkmokk - Kiruna - Narvik - Andenes (Vesteralenski o.)- A (Lofoti) - Trondheim - Alesund - Lom - Bergen - čez Telemark do Osla - Goteborg - Malmo - čez most Oresund do Koebenhavna - SLO.

Super lepo, sicer sva imela manj sreče z vremenom, predvsem po Norveški je bilo kar nekaj dežja.

Nekaj fotografij je tudi na najinem blogu: KLIK!! (najprej je nekaj fotk iz Malte, nato sledi Skandinavija, malo je treba poskrolati)

Morda (če bo dovolj ljudi izrazilo željo) bom več fotografij oz. kar reportažo naložil semle.
 
Nazadnje urejeno:

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Ok, velja, ko se bo našlo dovolj časa, jo objavim.

Samo še ena zadeva glede spanja/kempiranja:

Midva sva od 21 kampiranj na Švedsem in Norveškem samo 3x spala v kampih, drugače vedno v "divjini". Velja namreč pravilo, lahko spiš kjerkoli, omejitev pa je, da si vsaj 150 m oddaljen od (naseljenih) bivališč, ne več kot 24 ur in da seveda ničesar (smeti!) ne pusiš za seboj. Tega sva se lepo držala in nikoli nisva imela problemov. Saj je prenočevanje v kempih poceni (10-15 €, če nisi ravno v bližnini Osla/Stockholma), ampak ker sva hotela izkusiti pristno pokrajino, sva se za kapiranje odločila res le izjemoma (če je bilo že pretemno za iskanje prostora za prenočevanje - na J, ko je še bila tema) in je tako odpadel ta strošek. Ko pa sva si zaželela tuša, pa sva uporabila kakšnega v kampu na poti (itak je topla voda večinoma plačljiva, tako da nisva s tem nikoga oškodovala).
smile-1.gif


En teden, ko sva bila na S Švedske, na Lofotih in Vesteralenskih otokih, sonce sploh ni zašlo, ker sva bila že severneje od S tečajnika ter ob pravem času (julija).
smile-1.gif


Ali sta vidva šla torej nekje do Trondheima in potem na Švedsko in počasi nazaj?
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Tocno tako. Do Trondheima in pol na Svedsko obalo. Plan je bil se Lofoti in Nordkapp, ter vrnitev po V obali Svedske a nama je avto spremenil plane. Tako sva se za skoraj en teden ustavila se na Svedskem otoku Oland in na Danskem.
LP