Northon ghost - vprašanje

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Pozdrav!

Kakšno leto in pol nazaj, ko sem dal na novo naložit sistem na moj računalnik, mi je možak, ki je nalagal sistem na novo, naredil ghost sistema - če sem prav napisal. V 2 datoteki mi je "stisnil" cel sistem [windowse XP z driverji] in zdaj imam jaz to na dvdju.
Menda se s tem enostano ponovno naloži windowse - ima kdo izkušnje?
Je to sploh to, kar sem napisal?
 

pisatelj

Pripravnik
14. nov 2007
172
0
16
Ghost ti naredi kompletno sliko (image) trdega diska oz particije. Tko da ce ti je tipo to naredil ko ti je namestil sistem, potem to pomeni da ti samo naredis restore iz DVDja in bos imel na trdem disku tocno tako namescen sistem kot takrat ko ti ga je dal.
Odvisno kako je tipo naredil DVD. Ce ga je pravilno naredil, potem dvd samo vsatvis v pogon in bootas iz njega. Ponavadi se ti potem pojavi Ghostov graficni vmestnik kjer izberes da bi rad naredil restore.
Ce ti racunalnik noce bootati iz dvdja (kjub temu da imas izbrano pravilno zaporedje boot naprav) to pomeni da imas na DVDju samo image in da moras uporabiti nek drug nacin bootanja in zagona samega Ghost programa.

Povaj pri cem si, pa bova sla dalje.
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
99% sem prepričan, da imam na DVDju image datoteko, ker sem le-to sam kasneje posnel na DVD.
Kaj storiti v tem primeru?
 

tommas

Pripravnik
11. avg 2007
242
0
16
razviti zahod
to se ne dela ko si že v windowsu ane, isto kot da bi npr inštaliral win? samo da tukaj še naloži tisto ostalo kar je že bilo še poleg windowsa gor
 

pisatelj

Pripravnik
14. nov 2007
172
0
16
Ja ok, ce si sam spohu cd/dvd pol mas zihr samo image fajl. Hmm... mas na svojmu racku disketnik?
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Ne, žal nimam [notebook].

Image file mountat in kako drugače zapečt na dvd?

 
Nazadnje urejeno:

pisatelj

Pripravnik
14. nov 2007
172
0
16
Hmm, ubistvu ti ni treba zadeve pect na nov dvd. Rabis samo en nacin da siszem zbootas iz DVDja ali pa iz USB kljuca in da zazenes Ghost.
Mislim da bo najlazje to nardit z Hiren's boot CD. Gor mas Ghosta, tko da to more lepo zbootat zadevo, ko bos pa enkrat v Ghost GUI-ju, pa das Hiren cd ven pa das notri DVD z image fajlom.

Kolkr viidim se Hirena ne da snet dol iz njegove strani, ampak na muli de ga da dobit brez problema.
 

pisatelj

Pripravnik
14. nov 2007
172
0
16
Mula je bla pridna in mi je cd ze presnela, men se pa tud nekam cudno danes ne spi, tko da sm na hitro sprobal ce bo tale varjanta delovala. Spodaj imas opis potrebnih korakov. Upam da nisem cesa izpustil. Ce se ti kje zatakne javi.

step 0
Zapeci iso na CD, ga vstavi v cd pogon in izberi da bos bootal iz njega.

step 1
2. Start BootCD

step 2
2. DISK CLONE TOOLS

step 3
2. Norton Ghost 11.0.1

step 4
8. Ghost (Normal)

Ko se ti Ghost zboota in dobis Ghostov GUI, odstrani Hiren CD in vstavi dvd z image fajlom.
Potem pa izberes:
Local > Disk > From Image
Nato pa izberes image file in das Open. Ce se ne motim nato sledi se par potrditvenih korakov in si zmagal.

Mogoce se en nasvet. Preden bos naredil restore, ti svetujem da naredis check image fajlov, da se bos izognil nevsecnostim ob morebitnem nedelovanju image fajla. To narediš tako:
Local > Check > Image File
Nato pa izberes image file in das Open.
Zadeva sicer res traja kar neki casa, ampak ti javi ce je image kje poškodovan. Tko da se ti ne bo zgodilo, da bi ti med nalaganjem javilo napako in bi ostal z "napol povoženim diskom".
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Vsekakor pa je potrebno še prej narediti backup vseh podatkov, ki se nahajajo na disku, saj bo z Ghostom povoženo vse.