Normiranci adijo?

sousis

Guru
16. nov 2019
1.513
1.004
113
Jaz hočem premierja, ki ne bo zviševal davkov, ki ne bo imel polnega nosu raznih substanc, ki bo znal komunicirati preko spletnih medijev kot odrasel človek in ne užaljen 3-letnik, in ki me ne bo posiljeval s cerkvijo in "tradicionalnami vrednotami". In kaj naj naredim?

(btw ne Golob ne JJ nista dobila mojega glasu)
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.401
9.856
113
kod Džej-Zija
Naj se sliši še tako čudno, NSi v tem smislu še najmanj škode dela. Tudi s tradicionalnimi vrednotami ne posiljujejo, dokler druga stran ne začne s kakšno “akcijo”. Pa še takrat ostanejo v kulturnem diskurzu, brez posiljevanja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad, Ateis in jest5

sousis

Guru
16. nov 2019
1.513
1.004
113
Naj se sliši še tako čudno, NSi v tem smislu še najmanj škode dela. Tudi s tradicionalnimi vrednotami ne posiljujejo, dokler druga stran ne začne s kakšno “akcijo”. Pa še takrat ostanejo v kulturnem diskurzu, brez posiljevanja.
NSi je proti kontracepciji. V drugi debati mi moški razlagajo, kako mora imet moški pravico odločat se o moji nosečnosti, če si on želi otroka jaz pa ne. Tako da ne bi NSi, hvala. Čeprav se glede kulturnosti in relativne! neškodljivosti strinjam in mislim, da bi bilo vsem veliko bolje, če bi tradicionalno SDS volilno telo izbralo NSi.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.401
9.856
113
kod Džej-Zija
Tale njihova pa je lovska. Se dobro, da se niso domislili ugovora vesti za prodajalke v štacunah in drogerijah, ker morajo obračunat kondome. :rolleyes:
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
577
113
NSi je proti kontracepciji. V drugi debati mi moški razlagajo, kako mora imet moški pravico odločat se o moji nosečnosti, če si on želi otroka jaz pa ne. Tako da ne bi NSi, hvala. Čeprav se glede kulturnosti in relativne! neškodljivosti strinjam in mislim, da bi bilo vsem veliko bolje, če bi tradicionalno SDS volilno telo izbralo NSi.
Sem prebral vsebino na linku. Kontracepcija in pomoč pri splavu nista ista stvar. Splav ni kontracepcija.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krimec

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
577
113
Tabletke pa so in zadeva se je takrat nanašala tudi na njih
Dokument omenja farmakološko povzročen abortus - pri katerem vzameš tableto, ki sproži abortus - in morebitno pravico farmacevta do ugovora vesti. Kotracepcijske tabletke pa preprečujejo nosečnost. Če je bila kdaj dana kakšna drugačna ustna/pisna izjava s strani politikov NSi glede nasprotovanja kontracepciji - jaz je ne poznam oz. težko verjamem, da bi si to privoščila stranka, ki naj bi nagovarjala sredinske volivce.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.496
5.496
113
Sicer napacna tema, ampak radi reda... S kako tabletko se pa dela abortus? Je kaka posebna?

Sprasujem tiste, ki delajo neko ostro distinkcijo med tabletkami za splav in tabletkami za "nesplav".
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.496
5.496
113
Me vse je splavalo po vodi...

P.s.
Kaj sem pomotoma kliknila, da ne morem urejati besedila in limati smeškov
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.325
-8.455
113
Dokument omenja farmakološko povzročen abortus - pri katerem vzameš tableto, ki sproži abortus - in morebitno pravico farmacevta do ugovora vesti. Kotracepcijske tabletke pa preprečujejo nosečnost

Govorilo se je o "jutranji tabletki", ki je btw enaka večini kontracepcijskih tablet, samo da ima višjo koncentracijo aktivnih sestavin. Prav tako se lahko vzame 3-6(odvisno katere imaš) navadne tabletke za isti učinek.

Tablet za dejanski abortus, pa ne dobiš kar tako.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.344
2.427
113
še v SLO - ampak komaj
Naj se sliši še tako čudno, NSi v tem smislu še najmanj škode dela. Tudi s tradicionalnimi vrednotami ne posiljujejo, dokler druga stran ne začne s kakšno “akcijo”. Pa še takrat ostanejo v kulturnem diskurzu, brez posiljevanja.

Mah - jaz sem se NSi “odpovedal” na predzadnjih volitvah, ker njihov vodja ni imel blage veze kako dober gospodarski program so imeli. Bi bil celo biti pripravljen to opcijo, kljub vsemu “verskemu” sranju, voliti - a je, takrat še s precej bogimi zobmi, vodja stranke pokazal, da je le še eden, ki je pač predsednik nečesa in nekaj dela - a o tem čemu predseduje in kaj naj bi to čemur predseduje prestavljalo, pojma nima.
In preden kdo skoči - jaz teh volov, ki sedaj vladajo nisem volil - celo sem mlajše v družini opozarjal, da ne bo dobro, če bomo “svobodni”.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.496
5.496
113

Pa odgovor je:
- opcija 1: 10x doza ene izmed kontracepcijskih
- opcija 2: 5 ali 6x doza ene izmed zdravil za neke druge ginekoloske probleme

Zdaj pa prepovej:
- opcija 1: prepoves tudi kontracepcijo
- opcija 2: prepoves zdravljenje necesa drugega

Ali pa se samo malo delamo fine in vsecne in prepovemo tabletko, ki ima vecje doze omenjenih opcij, pa naj potem ženska poje 10 ali pa 6 tablet nekega drugega pripravka.