Normiranci adijo?

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
11
48
Murska Sobota
Pogodba o zaposlitvi določa obveznosti in pravice tako delodajalca kot delojemalca, po mojem tu ni dileme. Sicer notri res ni člena, da med delom ne bi smel delati za svoj popoldanski s.p. ampak vseeno, recimo pomaga zdrava pamet :D

Kar se tiče nadur, če so prikazane na placilni listi, potem je tudi več prispevano v zdr. blagajno. Je pa problem, če nadure niso tam prikazane...
zgaran popoldanc ne more na šihtu dosegat rezultatov, ki so pričakovani
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
11
48
Murska Sobota

popoldanc ... pravljičar

Ustavno sodišče do sedaj še ni imelo primera, ko bi posamezni ustavni sodnik v času opravljanja funkcije ustavnega sodnika akademske dejavnosti opravljal v obliki samostojnega podjetnika ali drugi podjetniški obliki.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.129
2.471
113
Take zadnja farsa je lep prikaz kako daleč je država ugrabljena. Tako od politikov, kot tudi njihovih plačanih medijev. Če nisi naš, si moteč in te je treba pod pretvezo raznih bedastih izgovorov uničiti.

Mogoče bi pa joveva rada namesto jakliča nastavila kakšnega zaščitenega ilegalnega migranta, depolitizacija US je namreč zelo pomembna za vlado...
 
  • Haha
Reactions: jonny77

Holobist

Fizikalc
8. jul 2023
849
-269
43
zgaran popoldanc ne more na šihtu dosegat rezultatov, ki so pričakovani
Ulala, cilj 8 urnega šihta je biti zgaran? To pa je nekaj novega zame. Prekomplicirano postaja to.
Veš tisti ki 8 ur lopate suče ponavadi nima popoldanca, ker ga to niti ne zanima. Mogoče kaj podila takim ko si ti, ker take lahko pišeš samo če konzumiraš kaj močnejšega od alkohola.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Take zadnja farsa je lep prikaz kako daleč je država ugrabljena. Tako od politikov, kot tudi njihovih plačanih medijev. Če nisi naš, si moteč in te je treba pod pretvezo raznih bedastih izgovorov uničiti.

Mogoče bi pa joveva rada namesto jakliča nastavila kakšnega zaščitenega ilegalnega migranta, depolitizacija US je namreč zelo pomembna za vlado...

Če pustimo naši/vaši je to ena od zadev, ki sem jo izpostavil nekaj strani nazaj. Se pravi učitelji so (že) lahko preko s.p. v šolah?
Kdaj bodo policisti? Gasilci? ...

Vseeno mislim, da to ni prava smer.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.656
1.002
113
Ulala, cilj 8 urnega šihta je biti zgaran? To pa je nekaj novega zame. Prekomplicirano postaja to.
Veš tisti ki 8 ur lopate suče ponavadi nima popoldanca, ker ga to niti ne zanima. Mogoče kaj podila takim ko si ti, ker take lahko pišeš samo če konzumiraš kaj močnejšega od alkohola.

Jaz zase vem, da nisem sposoben 8 ur resnega intelektualnega dela na dan. V službi sem recimo 60-70% efektiven, pa sem nad povprečjem (na "srečo" imamo veliko birokracije, ki pobere preostanek). Seveda bi lahko kratkotrajno dal na 100% ali več ampak na dolgi rok izgoriš. Na kraj pameti mi tako ne pade, da bi isto delal še popoldne v popoldanskem sp.
 

Holobist

Fizikalc
8. jul 2023
849
-269
43
Jaz zase vem, da nisem sposoben 8 ur resnega intelektualnega dela na dan. V službi sem recimo 60-70% efektiven, pa sem nad povprečjem (na "srečo" imamo veliko birokracije, ki pobere preostanek). Seveda bi lahko kratkotrajno dal na 100% ali več ampak na dolgi rok izgoriš. Na kraj pameti mi tako ne pade, da bi isto delal še popoldne v popoldanskem sp.
Kako pa je resno in kako je neresno intelektualno delo?
Javni ali privat sektor?
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.506
1.000
113
Pa kdo pravi, da bi isto delal popoldne na s.p.? Zakaj ne bi popoldne kvačkal?

Argument je, da predstavlja popoldanc "grožnjo" za produktivnost zaposlenih na dopoldanskem delovnem mestu. Kolikor vem, imajo šefi možnosti za spremljanje produktivnosti in doseganja ciljev svojih zaposlenih, in tudi ustrezne mehanizme, če pričakovanja niso dosežena. Seveda slovenski šefi niso sposobni nobenega resnega šefovanja in mislijo, da so tam za nadzirat, če so vsi zaposleni na delovnih mestih in ne hodijo vsakih 10min na wc/čik, in je to to... Ampak če bi se šli resnega menedžeriranja, je performance management del tega. Ne pa da prepovemo različne oblike podjetniških iniciativ samo zato, ker so slovenski šefi nesposobni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: damirj

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
11
48
Murska Sobota
Pa kdo pravi, da bi isto delal popoldne na s.p.? Zakaj ne bi popoldne kvačkal?

Argument je, da predstavlja popoldanc "grožnjo" za produktivnost zaposlenih na dopoldanskem delovnem mestu. Kolikor vem, imajo šefi možnosti za spremljanje produktivnosti in doseganja ciljev svojih zaposlenih, in tudi ustrezne mehanizme, če pričakovanja niso dosežena. Seveda slovenski šefi niso sposobni nobenega resnega šefovanja in mislijo, da so tam za nadzirat, če so vsi zaposleni na delovnih mestih in ne hodijo vsakih 10min na wc/čik, in je to to... Ampak če bi se šli resnega menedžeriranja, je performance management del tega. Ne pa da prepovemo različne oblike podjetniških iniciativ samo zato, ker so slovenski šefi nesposobni.
dopoldan bolniška, popoldan pa kopalnico štema...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in jonny77

mistique

Guru
16. jun 2009
13.132
941
113
Emona / Carnium
ZZZS v primeru bolniške prepove izvajanje pridobitne dejavnosti. To ne pomeni, da če si na bolniški, ne smeš kvačkat, štemat al pa na sosednji kucelj. Vse je odvisno od vrste bolniške in mnenja zdravnika. Ne vem pa ali to kdo nadzira "on the fly"...
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.864
3.384
113
40
Lj
Pa kdo pravi, da bi isto delal popoldne na s.p.? Zakaj ne bi popoldne kvačkal?

Argument je, da predstavlja popoldanc "grožnjo" za produktivnost zaposlenih na dopoldanskem delovnem mestu. Kolikor vem, imajo šefi možnosti za spremljanje produktivnosti in doseganja ciljev svojih zaposlenih, in tudi ustrezne mehanizme, če pričakovanja niso dosežena. Seveda slovenski šefi niso sposobni nobenega resnega šefovanja in mislijo, da so tam za nadzirat, če so vsi zaposleni na delovnih mestih in ne hodijo vsakih 10min na wc/čik, in je to to... Ampak če bi se šli resnega menedžeriranja, je performance management del tega. Ne pa da prepovemo različne oblike podjetniških iniciativ samo zato, ker so slovenski šefi nesposobni.

Nasprotje pa je zdravstvo, kjer noben ne preverja kaj se dopoldne dela, ker tudi šefi delajo popoldne.