Normiranci adijo?

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.366
9.792
113
kod Džej-Zija
Ampak to še vedno ni težava "popoldanskega" s.p. če drugi zakoni to dopuščajo je to to. Pač optimiraš kar se tebi najbolj izplača in ne kaj bi se državi.

In če smo že zašli...
Pri zdravnikih (absolutno ne vseh) so dve stvari, ki me zmotijo:
- da dopoldan "dermatolog" v 8 urah pregleda 10 pacientov. Popoldan pa nekako uspe v 4 urah podelati enako število + zraven naredi SAM še poseg odstranitve kakšnega znamenja. Pa isto radiolog in še cel kup takšnih.
Ampak tu ni kriv šef v prvi službi, ki nebi znal postaviti cilja višje. Bolj gre za to, da "ne upa" postaviti cilja višje, ker potem pa še to ne bodo več naredili.

- Če je naš zdravstveni sistem popolnoma odvisen od nadur in popoldancev, potem je mogoče celo zelo OK, da se stavka nadaljuje in da se pač s takšno prakso enkrat za vselej preneha. Pač dejmo narediti toliko kot lahko v rednem delovnem času in si nalijmo čistega vina. Vmes pa raje delati na organizaciji in optimizaciji procesov in bo kar naenkrat 30% več podelanega.
Ker težko bi rekel, da zdravnik (pa če je še tako zelo sposoben) lahko kvalitetno dela vsak dan več kot 12 ur.
Že neki (napram zdravniku) "nepomembni" osebni asistenti invalidom imajo striktne omejitve v zakonodaji z obrazložitvijo, da utrujen osebni asistent, je slab asistent. Za popoldanca so spisali celo omejitev na 20ur/mesečno.
To glede norm smo že neštetokrat obdelali. Dopoldne naredijo toliko, kot jim ZZZS pusti. Itak podelajo letne količine že septembra ali oktobra. Vse ostalo ostane neplačano in gre v negativno bilanco bolnišnice.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
To glede norm smo že neštetokrat obdelali. Dopoldne naredijo toliko, kot jim ZZZS pusti. Itak podelajo letne količine že septembra ali oktobra. Vse ostalo ostane neplačano in gre v negativno bilanco bolnišnice.
Res je. A tu ni nikogar, ki bi upal narediti korak naprej. Če poenostavim, pač norma je prenizko postavljena. Zdravnikova plača je za sistem fiksni strošek in "nas" stane enako ali naredi 5 ali 9 "pregledov". Zaposlen je za 8 ur in ne za število "pregledov".
In v tem primeru ima Zwergschnauzer kar prav, ko govori o počivanju za nekatere.
 

Holobist

Fizikalc
8. jul 2023
849
-269
43
Res je. A tu ni nikogar, ki bi upal narediti korak naprej. Če poenostavim, pač norma je prenizko postavljena. Zdravnikova plača je za sistem fiksni strošek in "nas" stane enako ali naredi 5 ali 9 "pregledov". Zaposlen je za 8 ur in ne za število "pregledov".
In v tem primeru ima Zwergschnauzer kar prav, ko govori o počivanju za nekatere.
In za to počivanje niso krivi zdravniki!
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
In za to počivanje niso krivi zdravniki!
ker me vlečeš za jezik...

Kdo pa? Če ga bo direktor nateral delati bo to mobing, če bo to naredil "holob" bo izsiljevanje in zahteva po odstopu vlade.

Vem na kaj ciljaš (plačilo s strani zzzs), ampak zdravnik ni plačan za razmišljanje o tem kako je on naredil normo (ki je prenizka, če spet poenostavim, ker ni povsod enako). On je tam, da oddela 8 ur.

Saj veš, kako gre to v gospodarstvu. Pač delavci morajo biti čimbolj polno zaposleni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.382
5.415
113
Dve stvari je treba locit. Koliko pacientov v primerjavi s privat obravnava (primerljive zadeve seveda) in koliko dela. Na prvi pogled enako, v reali svet razlike.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.382
5.415
113
idi delat v trgovino, dve smeni, pol pa še popoldanc + novec za prispevke itd.

poznaš kako prodajalko z s.p.jem? nehaj se blamirat, sistem je zaplezan zaradi pohlepa

Ene 2 pa res. Kelnarc se mal vec, npr. So pa vse nehale potem biti prodajalke in kelnarce. To je pa res. Proaktivne deklice pac. Ce se obrnes ni problem, ce cakas druge in jih krivis za vse, ponavadi je... In smo spet zaključili isti krog...

Blamazo prepuscam tebi, da ne bos imelmobcutka, da nekdo spet neupraviceno posega v tvoj teritorij.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.173
1.179
113
Se ti zdi, da je v kmetijstvu toliko denarja, da si lahko vsak kupi novega fanda za 150k eur? Tam okrog LJ jih sicer je nekaj več, verjetno, ker je več direktne prodaje, na našem koncu pa mislim, da je samo en v krogu 10 km.

Sam imam trenutno težavo kako v roku dveh let kupiti kakšen rabljen soliden vzmeten traktor, ker so se mi pričele pojavljati težave s hrbtenico in vsakič ko sem cel dan na traktorju je samo še slabše.

Ista fora je s klasičnimi sklopkami na starejših traktorjih, ko se silira in jo moraš med tlačenjem pritisniti 1000 krat. Smrt za kolena.

Tak traktor pa je rabljen ustrezne moči tam nekje 70k eur. Oziroma 10 let kredita po 800 eur mesečno.

Redki so tisti, ki lahko to skeširajo.
Nisi razumel, al nočeš razumet bistva?
Namesto Fenda si lahko tud BMW vstaviš. Sam če bi keš picke vedle kolk fend stane bi vsi kmetje z manekenkam hodil.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: tomi

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
11
48
Murska Sobota
Ene 2 pa res. Kelnarc se mal vec, npr. So pa vse nehale potem biti prodajalke in kelnarce. To je pa res. Proaktivne deklice pac. Ce se obrnes ni problem, ce cakas druge in jih krivis za vse, ponavadi je... In smo spet zaključili isti krog...

Blamazo prepuscam tebi, da ne bos imelmobcutka, da nekdo spet neupraviceno posega v tvoj teritorij.
če bi bil zicer, ne bi rabla delat... prevec...

zdaj pa hitro v pajkice, da te sponzor opazi
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: tomi

mistique

Guru
16. jun 2009
13.132
941
113
Emona / Carnium
Ene 2 pa res. Kelnarc se mal vec, npr. So pa vse nehale potem biti prodajalke in kelnarce. To je pa res. Proaktivne deklice pac. Ce se obrnes ni problem, ce cakas druge in jih krivis za vse, ponavadi je... In smo spet zaključili isti krog...

Blamazo prepuscam tebi, da ne bos imelmobcutka, da nekdo spet neupraviceno posega v tvoj teritorij.
Sam povem, da so danes kelnarce in prodajalke TUDI aktivne študentke ali bioinformatičarke, znanstvenice, ipd., z že zaključenimi doktorati...čakajo na boljšo priložnost. So pa tudi kozmetičarke, frizerke itd...računovodkinje,....
 

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
11
48
Murska Sobota
Sam povem, da so danes kelnarce in prodajalke TUDI aktivne študentke ali bioinformatičarke, znanstvenice, ipd., z že zaključenimi doktorati...čakajo na boljšo priložnost. So pa tudi kozmetičarke, frizerke itd...računovodkinje,....
saj tu se ve, na koga se misli pri popoldancih...

na take, ki jim ne gre za preživetje, odpl. kredita itd., ampak za pohlepneže, ki dodatno lupijo zaradi sistema, za take ki izbirajo barvo sedežev vsaki dve leti za avto...

Pri Jeba se vidi, da nikoli ni garala, fizično delala itd., potem ne bi takih pisala in imela čas za daljnovod.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in jonny77

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.382
5.415
113
Hvala bogu... Lahko bi mi namenil nesposobnost in hkrati iz sadizma se občutek vecvrednosti in postavil v okolje privzgojene fousije. Najbrz bi samo jamrala in jokcala, klinceva eksistenca bi to bila... Bogi tisti, ki jim je namenil vse to troje. Tudi fizicno garanje ne pomaga.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.132
941
113
Emona / Carnium
saj tu se ve, na koga se misli pri popoldancih...

na take, ki jim ne gre za preživetje, odpl. kredita itd., ampak za pohlepneže, ki dodatno lupijo zaradi sistema, za take ki izbirajo barvo sedežev vsaki dve leti za avto...

Pri Jeba se vidi, da nikoli ni garala, fizično delala itd., potem ne bi takih pisala in imela čas za daljnovod.
Jaz vem. Mene niti ne mika etiketiranje v skrajnih amplitudah...ker življenje je vmes.

Je pa res dobro vedeti s kom debatiraš kadar debatiraš, ker volk se zna tudi preobleči...v pajkice praviš? :evil: (p.s.: nimam pojma kaj je fora pajkic, se zgolj delam pametnega)
 

Holobist

Fizikalc
8. jul 2023
849
-269
43
saj tu se ve, na koga se misli pri popoldancih...

na take, ki jim ne gre za preživetje, odpl. kredita itd., ampak za pohlepneže, ki dodatno lupijo zaradi sistema, za take ki izbirajo barvo sedežev vsaki dve leti za avto...

Pri Jeba se vidi, da nikoli ni garala, fizično delala itd., potem ne bi takih pisala in imela čas za daljnovod.
Eni delajo z možgani, Jabe, drugi pa z rokami Schnauzer. Jeba, jebat ga, tudi butli murate živet.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
saj tu se ve, na koga se misli pri popoldancih...

na take, ki jim ne gre za preživetje, odpl. kredita itd., ampak za pohlepneže, ki dodatno lupijo zaradi sistema, za take ki izbirajo barvo sedežev vsaki dve leti za avto...

Pri Jeba se vidi, da nikoli ni garala, fizično delala itd., potem ne bi takih pisala in imela čas za daljnovod.

No takšne zadeve me tudi motijo... da nekdo misli, da je edino pravo delo, FIZIČNO garanje.
Ti si se sedaj res na polno zapičil v en segment, ki je dejansko problematičen. Ampak nočeš videti širše slike.
Popoldanc je lahko čisto korektna zadeva za veliko zadev. In dvomim, da so "popoldanci" tisti, zaradi katerih bi se splačalo spreminjati zakonodajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
11
48
Murska Sobota
No takšne zadeve me tudi motijo... da nekdo misli, da je edino pravo delo, FIZIČNO garanje.
Ti si se sedaj res na polno zapičil v en segment, ki je dejansko problematičen. Ampak nočeš videti širše slike.
Popoldanc je lahko čisto korektna zadeva za veliko zadev. In dvomim, da so "popoldanci" tisti, zaradi katerih bi se splačalo
ostalo so storitve :)

povej mi en primer popoldanca, da ni pohlep
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.656
1.002
113
Meni je čudno, da v času, ko se borimo za 32 urni delavnik, so tu ljudje, ki bi radi delali 2 službi. Kdaj pa potem imate čas sploh zapraviti ves ta denar? :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen