Normiranci adijo?

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.365
5.401
113
Ne mores biti na skrajsanem delovniku in s popoldanskim s.p.. vcasih je to slo, cim se je spremenilo, so me klicali, naj nekaj ukrenem. Sem bila na porodniski takrat in bi bilo popolnoma vseeno, ker sem imela zaposlitveno pogodbo do konca porodniske, porodniska je pa itak ista, pa se niso dali. Sem klicala sefa, da se mi spremeni pogodba nazaj na 40h delovnik ta čas, da sem lahko popoldanca obdrzala.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.365
5.401
113
Prej... 2018. Če je od takrat karkoli drugače, pa nisem več spremljala, ker se nisem več nikdar zaposlila
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.506
1.000
113
Če bo slučajno še kdo razmišljal o tem...

Kolikor vidim, je bistvena sprememba, ki je omogočila KDČ + popoldanski s.p. tale:

13. člen
...
(4) Ne glede na določbo drugega in tretjega odstavka tega člena oseba, ki ji je priznana pravica, na podlagi katere se obvezno vključi v zavarovanje v skladu z drugim ali četrtim odstavkom 19. člena tega zakona, pridobi in ohrani prednostno zavarovanje na podlagi z odločbo priznane pravice tudi, če je hkrati v pravnem razmerju iz 15., 16. in 17. člena tega zakona.

(V prevodu: drugi in tretji odstavek tega člena pravita, da če je oseba zavarovana za manj kot polni delovni čas, si mora sama doplačati razliko do polnega zavarovanja. Tale četrti odstavek pravi, da če ima odločbo o tem, da ji država plačuje razliko do polnega zavarovanja, potem bo to veljalo tudi, če je istočasno s.p. ali družbenik ali kmet.)

In ta odstavek je še vedno tudi v aktualni verziji ZPIZ-2. Torej se da (zaenkrat, po trenutno veljavnih predpisih).
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.365
5.401
113

Kako je s krajsanim delovnikom. Imam lahko do 8ga leta, ali ti tudi velja samo za tiste rojene po 1.4.2023. torej aktualno čez 6 let?
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Najbrž res samo za tiste, ki so rojeni po 1.4.2023. Lahko pa vprašaš na CSD in sporočiš odgovor ;)
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.991
9.107
113
39
MB
2023-03-23 11_33_47-Od 1. aprila velika novost za starše - Žurnal24.png
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe in MrDaco

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.365
5.401
113
Saj ste jih. Samo se bo s temle malo pokompenziral, dokler spet jansa ne prenaredi.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.991
9.107
113
39
MB
Jabe al pa kdo podobno analen :evil: a se da mogoče med letom spremenit višino akontacije ?

lani imel polni s.p. letos samo še popoldanski ... višina akontacije je glede na lani, ker delam manj po prispevkih pa akontaciji dohodnine bolj malo ostane.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.365
5.401
113
hm...
že eden zadnjič, ki je nekaj rabil pa zavzel podobno pozicijo (namesto analen, je bilo, da ne bo sam klicaril in se blamiral, ker imate za to staro tečno babo). zanima me od kje in zakaj? nekaj rabite, ampak boste vprašal na poniževalen način, ker je bojazen, da:
- se bo mislilo, da sami ne znate
- niste zmožni
- ste copate
kaka druga frustracija in občutek ogroženosti?

pa da ti odgovorim na način, ki ne bo preveč ogrožal, upam: "ja, da se."
Želiš, da ti povem, kaj je treba narediti ali bi potem to že preveč ličilo, da ženska komandira in daje navodila. ker potem je res bolje, da sam do tega prideš, ker katerikoli drugi način, ki bi ti ga jaz zdajle povedala, je bolj zakompliciran in zatežen in bi res bilo škoda tvojega časa in dobre volje, da ga iščeš in eksekutiraš samo zato, da bo drugače, kot jaz rečem.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.365
5.401
113
mrbit bi bilo bolje, ker bi vsekakor prišel do več soforumašev, ki bi jim potencialno koristil. tam se bolj najdejo kot v ekonomsko-podjetniškem kotičku.
 
  • Haha
Reactions: mistique

tomi

Guru
1. sep 2007
17.991
9.107
113
39
MB
hm...
že eden zadnjič, ki je nekaj rabil pa zavzel podobno pozicijo (namesto analen, je bilo, da ne bo sam klicaril in se blamiral, ker imate za to staro tečno babo). zanima me od kje in zakaj? nekaj rabite, ampak boste vprašal na poniževalen način, ker je bojazen, da:
- se bo mislilo, da sami ne znate
- niste zmožni
- ste copate
kaka druga frustracija in občutek ogroženosti?

pa da ti odgovorim na način, ki ne bo preveč ogrožal, upam: "ja, da se."
Želiš, da ti povem, kaj je treba narediti ali bi potem to že preveč ličilo, da ženska komandira in daje navodila. ker potem je res bolje, da sam do tega prideš, ker katerikoli drugi način, ki bi ti ga jaz zdajle povedala, je bolj zakompliciran in zatežen in bi res bilo škoda tvojega časa in dobre volje, da ga iščeš in eksekutiraš samo zato, da bo drugače, kot jaz rečem.

evo vidiš zakaj tebe vprašamo, že da me napizdiš si si vzela več časa kot teta na šalteru na davčni, ki mi je rekla da se ne da pa nasvidenje :D
 
  • Ljubezen
Reactions: Kamele0N

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.365
5.401
113
mene se zmeraj splača vprašat, počasi se boste naučili... pa nič ni treba pol dol jemat s podjebavanjem. tako ste manj, ne bolj dedci.

na izpostavi fursa se pozanimaš, kdo ima spjčke čez, da čimbolj prav naciljaš onega, ki požegna in mu pošlješ ali neseš naslednje papirje.
1) napišeš dopis: kako je bilo sedaj, kako je sedaj in zakaj pričakuješ in koliko pričakuješ, da bo dohodkov na mesečni ravni.
2) zraven priložiš še izračun - oni obračun, ki ga drugače konec leta delaš, dddddd ali kva je - narediš simulacijo s temi ciframi in predlagaš, kaka naj bi bila po tvoje sedaj. če si plačal že preveč, predlagaš da nehaš plačevati, če ne pa pač znesek deliš z meseci. nazaj dobiš odobreno.