Nordkapp septembra

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
A tako imajo urejene avtoceste. Prva opcija res zgleda boljša.
Za vstopnino na nordkapp sem slišal da se da baje prej parkirat. (Nisem pa slišal kake so opcije in kje, hvala), skoraj gotovo jo bomo izkoristili, če le ne bo slabega vremena. Upam da ne
smile-1.gif

Si bom pogledal te opcije in parkirišča.
 

Dygscxpixm

Fizikalc
2. jun 2009
396
70
28
Sončna Štajerska
Takole, vzel sem si nekaj časa in se igral z Google Maps Street View.
Na tem zemljevidu sem označil približne lokacije, kjer se da parkirati.



Parkirišče za Knivskjelodden:



Točka 1:



Točka 2:



Točka 3:



Točka 4:



Tukaj je pa hecen napis:



Priznam, da se mi zdi tale napis malce trapast.
V stilu tistega: "Ovo je Srbija" (in potem je nekdo dodal popravek: "Ovo je pošta, budalo!").
Morda bo pa nekoč kdo dopisal: "Tukaj je Norveška, bedak!"
 

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Hvala da si si vzel čas. Zdaj bomo lažje našli te lokacije. Sploh če bomo lahko parkirali nekje na 3 ali 4 točki, potem ni več toliko hoje do Nordkappa. Odvisno od vremena, da bi le bilo tako kot je tu gor na slikah =)
Glede napisa pa, hehe, enemu se je zdelo fanj. Sicer pa gotovo vsak Slovenec pogleda začudeno, ko vidi ta napis.
smile-1.gif
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.562
690
113
KZS
Nordkapp ni najsevernešji del, ampak rt Knivskjellodden malce zahodno, kamor moraš par ur peš
 

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Ja, to sem prebral od potopisa od @Dygscxpixm.
smile-1.gif
Tudi tja imamo namen, treba priti najbolj severno, če le ne bo zelo slabo vreme.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.095
805
113
Ko boste naredili malo plana, ga daj prosim gor, da ti bomo lahko dodatno svetovali. Do 14 dni je noro. Imam konkretne izkušnje izpred 9 let, 23 dni, 12.000km, Norveška gor, čez Finsko in po Švedski dol. Razen štirih dni, smo se vozili po cele dneve od zjutraj pa do zvečer. Ampak to od 8h, 9h zjutraj pa do 21h zvečer. Vmes seveda ogledi, postanki, kopanja, razno, etape pa dolge v povprečju po 500km, razen prve in zadnje seveda.

Bilo je lepo, sever obožujem, ampak na toliko vožnje pa tudi ne grem več.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
KSZ: podobna izkušnje - 30 dni, 10.000 km, najbolj severna Lofoti in Vesteralenski otoki (tam sva bila 1 teden), pa je bilo 70% dopusta sama vožnja.

Avtorju teme: če mislite res do Nordkapa, si vzamite vsaj 3 tedne, razen če greste samo zato da se boste vozili. Kar pa se 5 potnikov v enem avtu tiče, pa si tudi ne predstavljam čisto... to je namreč razdalja 1/4 poti okoli sveta po ekvatorju.
smirk-1.gif
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.210
680
113
Mogoče boste pa avtorja teme le prepričali, da ne bo šlo 5 ljudi z enim avtom dvema šotoroma in 1000€ budgeta skoraj 4000km daleč in pri tem bi radi obiskali še ne vem kok znamenitosti. Pa viste pravi humoristi, ko berem te prispevke, ne rabim več Seinfelda. Dobr da mamo alter, drgač bi kaj kmalu brali v novicah: "Naivna mladina na severni tečaj v natikačih in letnih gumah."
Avtorju bi pa najprej predlagal, da gre kam bližje, da mal potrenira kaj pomeni 5 ljudi v avtu pa spat 10 dni v šotoru in jest sendviče vsak dan drugje. Ne, to ni dopust z mamico, k ti predn greš spat pogreje šalco kakava in še nos obriše.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Mi smo šli trije v kamperju za 6 oseb, (6,5m) pa nam je bilo glih prav prostora. Za 23dni, je bilo tudi precej prtljage in zimskih oblačil, pa hrane in pijače.
 

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Zdravo. Sem šele sedaj videl da ste odgovarjal še
smile-1.gif

ko bomo planirali čez kak teden dni, bom napisal kako smo se odločili
smile-1.gif


@Ateis, glede spanja v šotoru pa jest sendviče vsak dan, verjemi da vem kako je. Sem že probal. Tudi 5 v avtu, res pa da ne tako razdaljo. In res je, da še nisem bil na Nordkappu, zato sprašujem...