Nonstop zamašen nos

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
ne se bat, ni tolk hudo, ni pa lih najbolj prijetno. Pač sej veš, vsi posegi na glavi so boleči...pač to je po mojem primerljivo z puljenjem modrostnega zoba (oboje dal čez)
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Fora je v tem, da v življenju še nikoli nisem bil v bolnici (tok tok) in me je strah ko hudič križa. :D Od folka sem slišal, da so eni po lokalni narkozi čisto skozlani, hudi glavoboli, ne vejo niti svojega imena itd. Se pa na to operacijo pod splošno še malo dlje čaka.. Upam, da ne bo prehudo. :D
Bolj boš paničaril, bolj bo neprijetno. Se pa počutje po narkozi še zdaleč ne more primerjati s kakim hudim mačkom. :)
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Ta poseg so meni naredili pred 15 leti pod lokalno in je rahlo siten, predvsem zvok praskanja po hrustancu in vibracije v glavi. Če se teh posegov res bojiš, prosi za pomirjevalo, nekateri so dobili dormicum. Ko ti po dveh dneh iz nosu potegnejo 20cm dolg krvav tampon, je spektakularno. Takrat skozi nos zadihaš kot še nikoli. Na koncu se mi je pa vse skupaj tako zarastlo, da je isto kot prej.. Celilo se mi je pa skoraj eno leto.
Lokalna narkoza ni nič podobna mačku. Splošna narkoza (pri drugem posegu) je bila meni bolj kot vse drugo smešna, saj sem ob zbujanju zabaval celo sobo in se počutil ne zadeto ampak totalno blesavo, v dobrem smislu. Ko popusti, je bolj drek.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Tole lahko uporabljaš kot dekongestiv če delaš 18% fiziološko.
Drugače je pa tole za izpiranje žnudra, da ga spravi iz raznih "nedostopnih" kotičkov in je manjša verjetnost za vnetje sinusov.