Nokia n73 firmware?

nic

Zelenc'
3. nov 2007
16
0
1
Zadeva sledeča.
Hm, punca kupla nokia n73 pri Simobilu in pogledam verzijo firmwara, ki je 3.0704.1.0.1 in je bil izdan konec decembra 2006.
Ko ga hočem nadgradit prek Nokia software updatera mi reče da ni novejše verzije, čeprav je nokia izdala vsaj že ene 5 verzij vmes? WTF$!$!$

Pogledam na netu, kjer je zadna verzija 4.0750.31.2.1 iz januarja 2008. Nekje na netu sem prebral da daje vodafone očitno neke svoje firmware gor. Kaj to zaj pomeni, da nikoli več ne bo mogoče nadgradit firmwara? Se je simobilu skisalo?!??

mel kdo podoben problem in ga rešil?

Lp
 

nic

Zelenc'
3. nov 2007
16
0
1
ja to s spremembo product keya sem prebral na googlu danes?

Je mogoče že kdo to probal? So kake težave?

Lp
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Jaz imam od N73 Music Edition firmware ze kar nekaj casa.. Ni tezav! Samo preberi vodice.. Vodafonovi fw so vsi defektni. LP
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.024
118
63
okolica mesta
Kolegu je postal tel. defekten ko je spremenil v Music verzijo. Gdaj je zelo počasen, gdaj pa njega ne slišijo, če se s kom pogovarja in ga more ugasnt in ponovno prižgat. To se zgodi 2x tedensko. Men ej pa vodafone delala kot treba, ko sem jo imel.

lp
 

nic

Zelenc'
3. nov 2007
16
0
1
saj tudi s vodafone firmware dela, samo opazam da so meniji kar precej počasni.
Bolj se mi gre za princip, da kupiš neko napravo, ki ti jo dajo pol napol pohabljeno. Saj je nisem vkrado.
 
Nazadnje urejeno:

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.713
79
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
A je kdo zaklenjeni Nokii N73 Vodafone-Simobil s programom NSS zamenjal "product code" na balkan in jo potem nadgradil z najnovejšim FWjem?

Kaj je bilo potem z dostopnimi točkami, je dostop preko GPRS in UMTS še deloval? Je bil še možen dostop do Vodafone vsebin?
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Skoraj 100% ti bo delovalo.. Vodafonov telefon nima nic taksnega na SW da se ne bi dalo zamenjati.
Dostopne tocke pa dobis na SImobilu ce jih ni.
 

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
455
28
28
Sodišinci
Sem ravno naredil nadgradnjo v verzijo V 4.0735.3.0.2, še prej sem pa seveda spremenil produckt codo tak da sedaj ni več od VODAFONE...Aje ta telefon še vedno zaklenjen??? Sem namreč probal Mobitelovo kartico in napiše da sim ni pravilna.. A se da ta telefon sploh odklenit??

lp
 

nic

Zelenc'
3. nov 2007
16
0
1
katero product kodo si uporabil? Je slovenski jezik ostal?
So kake vidne spremembe, izboljsave s telefonom, hitrost menijev,....

Mislim, da z nadgradnjo ne odklenes telefona.
 

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
455
28
28
Sodišinci
GPRS in UMTS mi delata normalno saj sem naredil backup pred namestitvijo, po namestitvi pa nastavitve naložil nazaj. Tak da je praktično vse isto edino da ni Vodafonov softver..

lp
 

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
455
28
28
Sodišinci
Ugotovil sem,da mi po nadgradnji ne dela vibra..Ima kdo kakšno rešitev?? Kaj storiti?? Je možno nazaj naložit star softver??

lp
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.713
79
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
In če bi dobro pogledal bi opazil, da tudi Vodafone-Live ne dela več.

Tudi pri nas smo naredili to nadgradnjo in svetujem, da pred tem naredite oba backupa (Suite in na GSMju-na kartico), pa kljub temu je bilo potrebno ponovno namestiti vse aplikacije (razen opere mini). Z restorom obeh backupov so se vrnile vse nastavitve, SMSji in MMSji, koledar in stiki. N73 je sedaj hitrejši, predvajanje glasbe je bolj tekoče in glasnejše.