Nokia 5230, kako je z GPSom?

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Torej vzel bi ga predvsem zaradi cene in vgrajenega GPSa + velik ekran. Zanima me, tale vgrajen GPS software ki se prenaša iz interneta, Ovi maps al kaj je že, je to zastonj? Tudi prenos podatkov? Recimo da grem na hrvaško, kako se podatki prenesejo za mapo/karto, je tudi zastonj?
confused-1.gif
Mi lahko kdo pove oz. malo razloži tole? Al pa če grem v Belgijo recimo.

Drugo vprašanje pa je, kako je z garminom na tem telefonu, se da naložiti? Trenutno imam garmina na samsungu g810, pa žre baterijo kar konkretno.

Hvala za info.
 

Zorroslav

Zeroslav
5. jan 2008
1.441
0
36
35
Ovi maps, je zastojn, mislim, da si karte lahko downlovdaš iz nokijine strani. V tem primeru, telefon podatke pobira direktno iz kartice in ne potrebuje dostopa do interneta.
Na nokijo, lahko namestiš garmin, mislim, da je baterijo požirala ena starejša verzija garmina. Tazadnja, ki je ven prišla ma to baje rešeno.
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Torej downloadaš direkt na telefon ali pa na PC in prek kabla naložiš na kartico? Kako je pa kaj pokritost? Najde tudi kake manjše ulice?
 

Zorroslav

Zeroslav
5. jan 2008
1.441
0
36
35
Tako je.
Pokritost je pa dobra. Eni pravijo, da jih bolje priperlje kot garmin, drugi da slabše....saj veš vsakemu paše svoje. Meni recimo je ovi našel hišno številko v kr hudi vukojebini (isto kot garmin).
 
Nazadnje urejeno:

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Koliko prostora pa zasedejo mape na kartici če mogoče kdo ve? Recimo za SLO? Saj verjetno imaš lahko za SLO, potem pa recimo če greš na CRO ali BIH zdovnloadaš še mape za pot in potem ko ne rabiš spet zbrišeš. Pa to so fajli ki jih samo daš na kartico? Malo mi povej kako zgleda to, imaš fajl recimo slovenija.xyz, croatia.xyz pa potem samo na kartico rukneš? Moraš kake mape ustvarjat?
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
jaz imam telefon že nekaj časa in ga ne bi menjal za nič :p

z navigacijo je pa tako, da moreš naložit ovi suit si na pc... potem pa maš tam mape... označiš kaj bi rad imel, prklopiš na kabel in zadevo samo prenese na telefon. pokritost se mi zdi v redu. edino kar nuca za prenos podatkov je, če daš kaj iskat, preko spleta najde, kje je... ulica al kakor koli... sem bil sam v sloveniji, tako da se nisem s tem ubadal. porabi pa nekaj bajtov za to...

lp

ps: garmin mi ni delal. baje je treba eno datoteko zbrista, ampak sem zadovoljen sz ovi, tako da se nisem niti spuščal v to.
 
Nazadnje urejeno:

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
meni se kar sam od sebe resetira, pobriše vse klice ipd.

se mi zdi da je zadnje čase to in podobno napaka kar velike večine nokij ..... nokija gre v 3 pm