no frost zamrzovalnik-hladilnik - da ali ne ?

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Citat:
Uporabnik tac pravi:
Kot že naslov pove me zanima ali je vredno dati več denarja za to funkcijo.
Prednost je tudi odsotnost sreža - vse vrečke takoj vidne kaj je not.
Minus, bolj glasno delovanje. Npr pri Boschu, je model z NoFrostom 42 db napram brez 38 db. Razlika je 4 db, kar pomeni več kot dvojna jakost hrupa. Je kdo srečni lastnik 42 db hladilnika ali celo česa identičnega in z ohranjenim sluhom, da pove koliko se to sliši ter na koliko časa delajo tisti ventilatorčki not ?
Razlika med 38 in 42 dB pri tako nizki glasnosti je tako zanemarljiva, da je ne moreš razločiti. Šepet povzroča okoli 40dB "hrupa". Če koga zanima lestvica hrupa, naj klikne na tale link.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Kul...

Potem lahko peljem nazaj enega boscha, ker je daaaleč glasnejši od 38dB deklariranega? Poleg tega spušča zvoke kot vesoljček.
uf-1.gif


Pridi še pomerit, da mam dokaz.
cheer.gif
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Če spušča nenavadne zvoke in je nasploh glasen, je nekaj narobe s postavitvijo (nekaj se tišči kompresorja) ali s samim hladilnikom. Če se nobena reč ne tišči hladilnega sistema (ruži tudi zunaj omare), ga reklamiraj.
 

JaniS

Pripravnik
5. sep 2007
242
0
16
LJ
izkoriščam temo . . .

rad bi tak no frost hladilnik-zamrzovalnik višine 143 cm in zamrzovalnik spodaj, pa ne najdem
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Se bojim, da ga ne boš našel. Če imam prave informacije je najnižji no frost hladilnik od liebherja model CUN 31130, ki je visok 162cm.
Ima pa Liebherr še en model višine 145cm in to je CUP 22210, ki pa ima Smart frost, to je sistem ki je podoben kot Nofrost, samo da je učinek tam okrog 50%, kar pomeni pol bolje od navadne in pol slabše od no frost
smile-1.gif


lp
 

JaniS

Pripravnik
5. sep 2007
242
0
16
LJ
Pravzaprav imam že težavo najti kaj takega tudi brez no frost.
Izgleda, da te višine z zamrzovalnikom spodaj ni več v programih . . .
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Js mam skoraj novega pa ni no frost...

Sem šu preverit kok je ledu in ga ni več kot 1mm v pol leta? Zakaj že no frost? Za 1x letno odtajanje?
 

tac

Pripravnik
25. sep 2007
152
0
16
Lblana
Očitno maš srečo ali pa ga zelo malo odpiraš. Meni se v kletni zamrzovalni omari, ki jo odpiramo cca 2 x tedensko nabere v pol leta par mm ledu, bolj ivja. Prednost je tudi nič ivja po zamrznjenih stvareh. Bit kamot stane, na žalost tud s hrupom, ne samo z denarjem.
Realno je za pričakvat vsaj trikrat za odtajat zamrzovalni del. Lahko tudi več ali manj, traja pa cca pol ure da se odtaja (baje).
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Citat:
Kot že naslov pove me zanima ali je vredno dati več denarja za to funkcijo.

Ne da se mi brat cele teme, ampak kot verjetno večina ti bom tudi sam svetoval, da pljuneš nekaj dodatnih €€€. Doma imava Whirpoolov no frost hladilnik+skrinjo in zdaj bo kaki dve leti in pol, pa nismo niti enkrat odtajali. Sploh se ne nabira led, ne v hladilnem ne v zamrzovalnem delu.
Od začetka se ti bo malček glasnejše delovanje mogoče zdelo minus, ampak se na hitro navadiš. Jaz ga praktično ne slišim več, če nisem pozoren.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
ksz
tudi jaz priporočam no frost haldilnik. doma imam navaden indesitov hladilnik. zmrzovalni del odpiram recimo vsak drugi dan, odtajam pa ga običajno 1×letno, ko se mi na stropu nabere 1cm leda + še kak cm ivja. zoprno je, ko kako stvar jemljem ven, se mi potem tisto ivje usuje ven.
 

tac

Pripravnik
25. sep 2007
152
0
16
Lblana
Hja, bo kar tanavaden. Mamo dnevno in kuhinjo skup in mava hrupa čez glavo dovolj. Odtajaš ga parkrat na leto, brni ti pa vsak dan. Bom pa poročal, če bom kaj objokoval svojo odločitev
smile-1.gif