no frost zamrzovalnik-hladilnik - da ali ne ?

tac

Pripravnik
25. sep 2007
152
0
16
Lblana
Kot že naslov pove me zanima ali je vredno dati več denarja za to funkcijo.
Prednost je tudi odsotnost sreža - vse vrečke takoj vidne kaj je not.
Minus, bolj glasno delovanje. Npr pri Boschu, je model z NoFrostom 42 db napram brez 38 db. Razlika je 4 db, kar pomeni več kot dvojna jakost hrupa. Je kdo srečni lastnik 42 db hladilnika ali celo česa identičnega in z ohranjenim sluhom, da pove koliko se to sliši ter na koliko časa delajo tisti ventilatorčki not ?
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Nikakor ne. Še vedno je večina hladilnikov brez NO FROST. Sam imam trenutno takega, da ima samo zamrzovalnik NO Frost, hladilnik pa ne, ampak vem, da bo naslednji zagotovo imel oboje. Vsekakor ga priporočam.

Glede 42db je pa stvar takšna. Če ti kaj pomaga ti lahko povem, da so najbolši pomivalni stroj približno takšne glasnosti.

lp
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
no frost je zakon, imam klasicnega liebherrja s to funkcijo ze dve leti in ga ne zamenjam. komu se ljubi odtajevati vsaka dva meseca in drgniti zamrzovalnik
smile-1.gif

jaz ga ne slisim, pravzaprav niti ne vem na koliko casa se vklaplja, ker prihajam domov skoraj samo se spati ampak na uc takole vsakih nekaj ur.. vsekakor tisje kot kaksna 10 let stara gorenje skrinja.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Najbližji prijatli imajo vsi NO FROST od Sharpa. Veze
evil.gif
. Ker pa so vsi štromarji, pravijo, da so le dost bolj potratni od navadnih.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.916
816
113
Jaz imam nofrost od Liebhera.
Ga ne slišim, je pa res kuhinja daleč od spalnice.
Edina slaba zadevaje, da ne morem narediti ledenih kock v tiste
odprte plastične modele, ker voda ne zmrzne, ampak izgine.
smile-1.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Ja potrebno je paziti, včasih tile proizvajalci napišejo gor NO FROST, velja pa to samo za hladilnik, zamrzovalni del pa ne.
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Citat:
Ja potrebno je paziti, včasih tile proizvajalci napišejo gor NO FROST, velja pa to samo za hladilnik, zamrzovalni del pa ne.

V bistvu imajo praktično vsi hladilniki že no frost v hladilniku, samo da ga mnogi drugače imenujejo. Zato če zamrzovalnik nima Nofrost, pri aparatu pa piše, da je, je to zavajanje kupcev.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik jurek1973 pravi:

Edina slaba zadevaje, da ne morem narediti ledenih kock v tiste
odprte plastične modele, ker voda ne zmrzne, ampak izgine.
smile-1.gif

potem ti nekaj ne dela ok, ker kocke ledu jaz delam brez problema
smile-1.gif
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.916
816
113
Jaz bi rekel, da tebi ne dela OK.
Saj funkcija tega nofrosta je v tem, da iz zamrzovalnika odstrani
vso vodo, ki ni zaprta v vrečke.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
glede na to, da v dveh letih nisem rabil ocistiti kvadratne kocke ledu...se vec, zraven hladilnika sem dobil modele za kocke ledu

confused-1.gif
sicer pa ne vem, ce govoriva o isti stvari? jaz imam pod hladilnikom nad grelcem oz. kompresorjem, ki se greje cca. 2l veliko posodo kamor se vsake toliko casa stece kondenz tako iz hladilnika, kot zamrzovalnika, ki potem izpari?!
 

tac

Pripravnik
25. sep 2007
152
0
16
Lblana
En super silence Bosch pomivalc sem slišal na delu, je vseeno kar slišen, ne vem pa kolk ma dB, najbrž 49. Ker šele letos se mi zdi, da so prišli modeli s 40 dB.
Bo treba še mal premislit, al je bolš tišina al udobje. Pa tud cena je iz izhodiščnih dobrih 400 že skor na 700 € ...
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Super silence modeli mislim, da so že kar stari. Mislim, da imaš prav, da so bili to tisti, ki so bili tišji od 50db.
Je pa res, da je tudi pri nas že kar nekaj let na trgu model pomivalca ki ima glasnost 44db. To je bil model sgv67t33eu, ki je letos šel iz prodaje.
Vsi boljši boschevi pomivalci pa so sedaj že od 40 do 50db.
Če mene vprašaš, ko se enkrat navadiš na zvok, sploh ne opaziš več, da kaj ropota.

lp
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Bosh silence z 44db je res ok, sam njihov hladilnik pa....nemebasat kera kripa!

Jaz imam Boscha vgradnega z 38dB pa se mi zdi na zgornji meji, ker je kuhinja pač v istem prostoru kot dnevna, čeprav velika.
 

Luchka

Pripravnik
6. dec 2007
216
0
16
Mi imamo tudi no froste doma, vse vgradno, pa jih nič ne slišim. Je pa res, da je kuhinja ločena od ostalih prostorov in je, ko smo tam, tudi sicer vedno hrup (pomivanje, klepet, napa ...).
Čisto z uporabniškega vidika mi je pa v primerjavi s prejšnjim hladilnikom to genialno, da ni potrebno nobeno odtajevanje. Oziroma, b, če pomislim, mislim, da sva eno od spodnjih skrinj enkrat. Samo so tudi preveč nažokane, tako da delovanje verjetno ni ravno idealno ...
 

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
in kje je problem če imam led v zmrzovalniku razen da imam potem manj prostora za odlaganje hrane? A morda kaj več enerije porabi(kar sicer dvomim)?
 

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
mene resno zanima, kaj se zgodi, ko je plast ledu predebela? a slabše hladi? Ker npr boileru nič ne škodi kup vodnega kamna na njem, morda je isto pri zmrzovalniku.