NLB flik nakazilo (kao)

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
OK, vem, da gre za nek nateg, pa ne vem, za kakšnega?
Pravkar sem dobil (v spam box, že to je alarm) sporočilo, da mi je prijazni gospod Tadej Trbovc nakazal 432 €. Jeeeeeeee ...
In tudi domena je kr neki (strikeatlanta)... drugi alarm.
Ne vem, za kak način prevare gre tu? Ima kdo kak hint?

p.s. ne, nič ne prodajam. Ne, nič ne kupujem. Ne, ne pozanm nobenega Trbovca :)
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
hehe, men je prov nerodno, k smo se tud mi pustili tako amateresko
nategnit.

te mejle je moja dobivala, itak sem jih z enim ocesom spremljal mimgrede in sva sam klikala...

ok, sej dnara ni slo nic, sam brez kartice je zdej...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Loool, ravno odprem to temo in mi prileti v mailbox tole:
NLB.jpg
 
  • Haha
Reactions: msenjur

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.335
3.429
113
Še imena banke niso prav napisali.

Pa naslov nebotičnik!!!

Amateri
 

hdx

Guru
1. jun 2011
1.186
1.790
113
Nateg "jaz tebi 2 bitcoina, ti meni enega" ne pali več, pa so začeli preko bank nategovat?
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.631
990
113
Samo to zgoraj je pa tako amatersko da glava boli. Katero podjetje začne formalno korespodenco s stranko z "živjo".
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Se pridružujem temi....
Jaz sem včeraj dobil sms, če hočem plačilo izvesti v enem obrolu ali v večih? Bil sem doma, nič nisem kupoval... Klical sem na banko,kjer so mi rekli, da mi lahko takoj blokirajo kartico ali pa naj se v ponedeljek oglasim osebno na banki. sem se odločil za drugo možnost in malo raziskal zadevo. Glede na zgodovino transakcij s to kartico sem videl, da sem konec avgusta opravil nakup oz. nekaj plačal preko spleta v vrednosti 1,95€. Potem so mi konec septembra trgali 49,9€, sedajle pa skoraj 70€!!! :obesise: Iz transakcij se vidi, da gre to na račun MYMDTION. Dopuščam sicer možnost, čeprav je malo verjetno, da sem nakazal tistih dva evra, ampak zelo malo verjetno, saj te kartico sploh ne uporabljam.... Glavno vprašanje je, kako naj to rešim, da mi ne bodo več trgali denarja z računa, ker res pojma nimam za kaj se gre!?
Pa prosim konkretne odgovore, ne v alterjevskem stilu, če je mogoče. Raje dam ta denar za rundo, kakor da mi ga kdo ukrade....
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Takoj blokiras kartico!!! Ker od momenta ko si opazil in klical na banko, da se nekaj usmljivega dogaja, ti tudi zneska ne bodo vec vracali, kar ti je bilo ukradenega.

Ko sem imela se zlato viso, so me pri taki transakciji dolar dva klicali, ce sem bila jaz. Sem rekla, da ne. Ce mi blokirajo? Pa jaz sem se nekaj gruntala, pa so mi kar takoj povedali, da se bo tole stopnjevalo, kot se je pri tebi, ampak da od tega klica dalje, ne vracajo nicesar.

Zdaj ne vem, kako je pri NLB, ampak marsikateri app ima danes možnost, da kartico onemogocis v tujini ali pri spletnih nakupih ali nasploh. Zacasno, s sliderjem. In jo odklenes samo ko rabis. Ce je to kartica ki jo ne iporabljas vsak dan parkrat, ko ke res sitno slajdat sem pa ke durh na durh (po drugi strani pa takoj opazis cudne zadeve), potem se mi zdi to fajn funkcija. Je za uporabit.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Glede na zgodovino transakcij s to kartico sem videl, da sem konec avgusta opravil nakup oz. nekaj plačal preko spleta v vrednosti 1,95€. Potem so mi konec septembra trgali 49,9€, sedajle pa skoraj 70€!!! :obesise: Iz transakcij se vidi, da gre to na račun MYMDTION. Dopuščam sicer možnost, čeprav je malo verjetno, da sem nakazal tistih dva evra, ampak zelo malo verjetno, saj te kartico sploh ne uporabljam.... Glavno vprašanje je, kako naj to rešim, da mi ne bodo več trgali denarja z računa, ker res pojma nimam za kaj se gre!?
Stran naj bi omogočala spletnim stranem obdelovanje plačilnih transakcij. 1,95 evrov bi bila v tem primeru enomesečna poizkusna članarina, če je ne prekličeš, pa si v naročniškem razmerju. Ali si morda dobil kakšen mail? Vpisoval kje kartico za prikaz rezultatov, dostop do članka, preverjanje polnoletnosti?

Na splošno stranem, ki nimajo nobenih kontaktnih podatkov (imena podjetja, naslova, skrit lastnik domene) in samo obrazce ni za zaupati.

Kot je svetovala Jabe, jaz bi kartico takoj blokiral.
 
22. jul 2007
12.799
1.313
113
123
Se pridružujem temi....
Jaz sem včeraj dobil sms, če hočem plačilo izvesti v enem obrolu ali v večih? Bil sem doma, nič nisem kupoval... Klical sem na banko,kjer so mi rekli, da mi lahko takoj blokirajo kartico ali pa naj se v ponedeljek oglasim osebno na banki. sem se odločil za drugo možnost in malo raziskal zadevo. Glede na zgodovino transakcij s to kartico sem videl, da sem konec avgusta opravil nakup oz. nekaj plačal preko spleta v vrednosti 1,95€. Potem so mi konec septembra trgali 49,9€, sedajle pa skoraj 70€!!! :obesise: Iz transakcij se vidi, da gre to na račun MYMDTION. Dopuščam sicer možnost, čeprav je malo verjetno, da sem nakazal tistih dva evra, ampak zelo malo verjetno, saj te kartico sploh ne uporabljam.... Glavno vprašanje je, kako naj to rešim, da mi ne bodo več trgali denarja z računa, ker res pojma nimam za kaj se gre!?
Pa prosim konkretne odgovore, ne v alterjevskem stilu, če je mogoče. Raje dam ta denar za rundo, kakor da mi ga kdo ukrade....
Banka je?
Blokiraj kartico preko aplikacije, če to omogoča.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
meni so zadnjič poslali NLBpay obvestilo na en mejl, ki ga za banke ne uporabljam. Sedež banke NLB pa švica. haha ..