NKBM ukinja Mastercard in sili Viso

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
NKBM mi je poslal sporočilo, da ukinja Mastercard kartice in zaradi ekskluzive uvaja kreditne Vise - itak so nam že sedaj namesto maestra dali debetno Viso kot bančno kartico.

Na nek način sem navajen na Mastercard, še nikjer po svetu nisem imel z njo nobenih težav, poleg tega pa imam sedaj zelo visok mesečni limit in seveda ne navadno kartico.

Zdi se mi, da "v dobrih starih časih", si lahko prenesel svojo Mastercard kartico k drugi Banki, oz. si s sabo prinesel prejšnje ugodnosti. Ve kdo za kaj podobnega sedaj.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.953
9.095
113
39
MB
ugodnosti in status boš obdržal na visi identično, si pa mogoče omisliš curve, da nerabiš prestavljat drugam
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Meni se pa vse bolj zdi, da bom NKBM “prestavil” drugam ...

Drugače pa sem že nekaj časa na poti z VISO in nisem imel nekih težav. Je pa tudi res, da imam Revolut MC pri roki in bolj kot ne tega uporabljam.

Očitno starim in me nenehne “novosti” in “izboljšave “ bolj motijo kot mi prinašajo koristi.
Ampak se mi zdi, da tudi drugje ne bo kak bolje.

Mimogrede - preden odhojsam na NKBM šalter - a se mi samo zdi, da sem prejšnji mesec še lahko videl prispel e-dokumente na pooblaščenih računih, sedaj pa ne več?

Pa sorry, da sem posilil z drugimi stvarmi
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver
19. jul 2007
2.762
1.493
113
A ni tako da da MC ali Visa dajeta priporočila glede limitov, odloči pa pravzaprav banka, ker ona pozna komitenta.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
Viso po moje forsirajo, ker imajo Amere za lastnike in ker so s prevzemom Abanke dobili eklsuzivo. Kolikor se spomnim je bila Abanka tista, ki je imela v SLO pogodbo z VISO in je bila njena matična banka...S tem ko bodo šli v celoti na Viso jim bo več ostalo ob dejstvu, da bodo izgubili zelo malo komitentov. Slovencem je namreč po nekih raziskavah menjava banke nočna mora in tega ne počnejo radi. Verjetno tudi zato, ker so/smo vsi vezani na svojo banko z nekimi krediti.

Visa meni sicer ne bi bila moteča je pa res, da je v evropi malo manj prisotna kot zunaj...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.201
4.671
113
EU bi morala narediti svoj sistem brezgotovinskega plačevanja, ki bi bil del javne infrastrukture in kot tak financiran iz EU proračuna za uporabnike obeh strani pa bile transakcije brezplačne.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Zakaj pa bi bile brezplačne? Tudi potniški promet je del javne infrastrukture pa ni brezplačen. Katerokoli storitev že naredijo se mora pokrivati iz strani uporabnikov. Sicer gre vse v "davke" katerih porabo pa se tako vedno kregajo kam naj gre in iz tega potem sledi podhranjena infrastruktura.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.201
4.671
113
Zakaj pa bi bile brezplačne?
Zato, da se neposredni strošek izenači s fizično monetarno enoto. Ali pa se tam uvede, da pač mora prvi "kupec" za kovanec za 10 centov plačati x centov (verjetno je x več kot 10). Samo ne vem, kako bi to naredil ...
Denar je bolj bazična infrastruktura kot je cesta ali javni potniški promet. Je praktično takoj za zrakom, ki ga dihamo. Zaenkrat je ta zastonj.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Ne moreš ravno primerjati s kovanci. Kovance enkrat narediš, pa jih imaš, in so v obtoku kar dolgo. Seveda jih je potrebno dodajati, isto z bankovci. Ampak ne rabiš za njimi imeti infrastrukture, da jih lahko uporabljaš. Za digitalno poslovanje pa rabiš infrastrukturo, ki tudi stalno porablja energijo in se mora posodabljati.

Lahko sicer pogledaš iz drugega kota, banke so nekakšna infrastruktura, ki se ukvarjajo s kovanci. In oni ti zaračunajo, če jih boš veliko prinesel na banko.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.201
4.671
113
Hint: za vsa vozila ni potrebno plačevati letne dajatve (cestni sklad). Po cesti lahko pelješ z registrirano kombinacijo vozil več 10 ton in za tako kombinacijo ni letne dajatve. Letna dajatev je ena od oblik davka in ima vse značilnosti ostalih davkov. Ne plačajo vsi in tudi ni nujno, da se na koncu dejansko porabi v celoti prav za ceste.
Tako ali tako smo zašli s teme.

Moja trditev je, da je manipulacija z denarjem v fizični ali kaki drugi obliki res osnovna infrastruktura družbe. S prehodom na res množično poslovanje z denarjem v elektronski obliki in manj potrebne gotovine v obtoku bi znali prihraniti. Gotovina je draga stvar za monetarni sistem.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.651
1.576
113
Imam en ful moder nasvet za vse, ki imate probleme s kreditnimi karticami: rešite se jih in vsi problemi naenkrat izpuhtijo :)
Nabaviš debetni mc, ki jih talajo zastojn
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
KSZ
Vse je stvar planiranja - prekoračitve me ne ganejo, visok mesečni limit za plačila vsaj dva do trikrat letno rabim. V 30 letih MC se ne spomnim, da bi kdaj bil kaj dolžen ko pride plačilo.
Tak da ne mi zdaj s temi forami - finančne osvoboditve, pa nič kartic, pa 20% mesečno na stran,... Živite kot vam paše in pustite druge živeti kot nam paše!
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.201
4.671
113
Imam en ful moder nasvet za vse, ki imate probleme s kreditnimi karticami: rešite se jih in vsi problemi naenkrat izpuhtijo :)
Nabaviš debetni mc, ki jih talajo zastojn
Nasvet ni napačen, je pa problem za tiste potrošnike, ki jih moti že drug napis na kartici. Iz kreditne na debetno je preskok še večji. Z debetno kartico sicer vseh stvari verjetno ne moreš početi. Denimo narediti kako rezervacijo za kako kavcijo.
Vnaprej se ne bom sekiral, kaj pomeni menjava MC za Viso. Bomo videli, ko jo dobim, če je kaka razlika, ki kaj pomeni zame. Cilj banke je gotovo, da njihov uporabnik čim več zapravlja in uporablja njihove storitve, ker nekako mu to že uspejo zaračunati in zaslužiti.
Zato močno dvomim, da bo neka bistvena razlika pri limitih za katere lahko zaprosiš in podobno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matjaz1974