NKBM obvestilo

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
A kdo ve, kaj naj bi pomenilo to sporočilo?

NovaKBM: Poskus
plačila SEPA danes ob
9.00 zahteva dodatno
odobritev. Prosimo, da
to transakcijo potrdite
ali prekinete preko
nkbm-si.net/pregled

Nisem ne komitent NKMB, niti se ne morem prijavit v link, ker nimam računa?
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.811
815
113
MB
Nič ne klikaj, ker, če transakcijo ne potrdiš se tako prekine. Glava linka je drugačna.
Jaz bi se šel na banko pozanimat.
Dobro da nisi komitent, kakšen starejši komitent bi še potrdil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

tofsy

Pripravnik
16. feb 2009
86
9
8
Tole je bilo poslano par dni nazaj od banke.

Spletni goljufi prek elektronske pošte ali SMS-sporočil pošiljajo lažna sporočila v imenu Nove KBM, zato svetujemo dodatno previdnost pri spletnem ali mobilnem poslovanju.

Prevara se prične tako, da dobite elektronsko ali SMS-sporočilo, v katerem vas pod pretvezo, da sporočilo pošilja Nova KBM, obvestijo, da je vaš račun ogrožen in da so ga zato zaklenili. Goljufi vas pozivajo, da kliknete na povezavo, na kateri vnesete svoje podatke. Svetujemo vam, da tega nikakor ne storite, saj gre za lažno povezavo in lažna sporočila v imenu banke. Sporočilo izbrišite in nanj ne odgovarjajte. Če pa ste povezavo že odprli:

  • in vnesli podatke za vstop v Bank@Net, vam svetujemo, da preventivno zamenjate svoje geslo v Bank@Netu;
  • in vnesli podatke svoje bančne kartice, vam svetujemo, da kartico preventivno blokirate.
Posebej pozorni bodite tudi pri potrjevanju zahtev za plačilo in potrdite le zahteve za tiste naloge, ki ste jih vnesli sami.

Če ste že potrdili kakšno zahtevo za plačilo za nalog, ki so ga vnesli goljufi, nas o tem nemudoma obvestite na elektronski naslov prevare@nkbm.si.

POMEMBNO: Banka od vas nikoli ne bo zahtevala vaših bančnih podatkov – to je lahko prvi znak, da gre za prevaro. Več o tem, kakšne trike uporabljajo spletni goljufi, da bi se dokopali do vaših podatkov, lahko preberete v našem spletnem kotičku Varno poslovanje.

Vaša Nova KBM
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.200
113
Nisem ne komitent NKMB, niti se ne morem prijavit v link, ker nimam računa?
Kot se iz naslova strani vidi, gre za poizkus prevare. NKBM ima naslov nkbm.si.

Tudi Chrome ne dovoli obiskati strani.

chrome.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

Navid

Majstr
3. dec 2007
243
255
63
Sem dobil tudi sam, pa se mi je že sodeč po domeni "nkbm-si.net" namesto "nkbm.si", zdelo čudno. Če že ne zaradi drugega..., tako da: SCAM.
 

enik14

Fizikalc
22. avg 2014
100
28
28
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Pa 3.14zda, no ...

na znajo nehat, danes dobil še dve sporočili.

NovaKBM:Uspesno
dodano novo SEPA
placilo VLADIMIR
PETROV. Ce tega NE
propoznate, pojdite
na nkbm-sl.com/
pregled-placila

in pa tole:

NKBM: dodana
neprepoznana
naprava, obisk:
https://s.id/-U2JT

poslano iz +85513758983

A to se ne da ustavit? Banda hudičeva ... najbolje, da jim nakažem 11 mio iz dobitka prejšnji teden ... a bo pol OK? :evil:

:gorjaca:
 
  • Haha
Reactions: luciano

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.711
4.197
113
Mene so danes 2x klicali iz Microsoft supporta, da zaznavajo da moj računalnik oddaja neke signale da je okužen...

Po ene 10 minut časa sem jim vzel in niso bili najbolj veseli, ko sem jim povedal, tik pred tem da bi jim dal dostop do compa, da vem zakaj se gre :evil:
 
  • Haha
Reactions: Kamele0N

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Pa 3.14zda, no ...

na znajo nehat, danes dobil še dve sporočili.

NovaKBM:Uspesno
dodano novo SEPA
placilo VLADIMIR
PETROV. Ce tega NE
propoznate, pojdite
na nkbm-sl.com/
pregled-placila

in pa tole:

NKBM: dodana
neprepoznana
naprava, obisk:
https://s.id/-U2JT

poslano iz +85513758983

A to se ne da ustavit? Banda hudičeva ... najbolje, da jim nakažem 11 mio iz dobitka prejšnji teden ... a bo pol OK? :evil:

:gorjaca:
kaj res ne znaš izpolnit obrazcev in podpisat. ti obljubim, da bo pol mir.