Nizkotlačni bojler

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Za uporabo ob gospodrskem poslopju sem predvsem zaradi predvidene enostavne montaže namestil nizkotlačni bojler za ogrevanje vode s pipo.

" https://www.amazon.de/-/en/Thermofl...502&sprefix=thermoflow+ot,aps,101&sr=8-3&th=1 "


Vendar me sedaj moti ,da sicer vodo hitro in tudi dobro zagreje , ampak po dobrem litru vode že teče hladna voda ??
Se da to kako urediti da bi teklo malo več tople vode ? Po opisu je pet literski. Vem da priteče hladna voda notri ,samo en liter je pa vseeno nekako premalo.
Je kakšna rešitev ?
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Mislim da ni fora v klumpu.. Po moje je pet litrov enostavno premalo. Sem sedaj malo bolj čekiral ,in vidim da je za ta namen optimalno 10 litrov. Bom preizkusil še z 10 litrskim..
Imam to zunaj pred garažo/gospodarskim poslopjem in mora biti toliko da si normalno umiješ roke.
Vidim pa ,da vzroka itak nihče ne ve. Sedaj sam sklepam ,da pritok hladne vode enostavno tako hitro ohladi teh razpoložljivih pet litrov.
Je pa ena dobra stvar ,da ponovno ogreje pa res zelo hitro.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.342
3.432
113
Kaj imaš bojler za spodnjo ali za zgornjo montažo???

Ker so razlicno narejeni odjemi za toplo vodo ki je vedno na vrhu bojlerja. Hladna pa pride v spodnji del bojlerja, da se ne meša.

Če je pa bojler napačno montiran pa je to kar ti opisuješ da vodo takoj shladi.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Nadpultni.. Bojler ,pipa je vse original v kompletu.

Bolj ko razmišljam , bolj se mi zdi da je to skoraj normalno.
Pet litrov je enostavno premalo. Pa sedajle je dotok mrzle vode tam 3-5 stopinj. In dotok litra skoraj ledene vode v bojler že dejansko lahko ohladi vodo ??
Bom probal še z desetlitrskim bojlerjem.

Sam priklop pa skoraj ne moreš faliti. Tako na oko je sicer kot bi ne bilo pravilno ,a je tudi pipa zaradi tlaka 0 ,malo drugače konstruirana. Na pipi je desna stran topla ,gre pa na priključek moder-hladno.Leva stran na pipi je hladna ,gre pa na rdečo -toplo na bojler.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
imam 5l v kopalnici pod pultom, pa si komot roke umijem. Tudi za to je bil kupljen. Je pa od gorenja. Pa temp imam na minimum naštimano, tako, da ko na pipi odprem na full toplo, je ravno prav za roke umit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
imam 5l v kopalnici pod pultom, pa si komot roke umijem. Tudi za to je bil kupljen. Je pa od gorenja. Pa temp imam na minimum naštimano, tako, da ko na pipi odprem na full toplo, je ravno prav za roke umit.
Razlika je sigurno res v "štartni" temperaturi ,zunaj-notri. Sama firma izdelovalca po moje ni bistvena ker so znotraj vsi skoraj identični ,vsaj ti nizkotlačni.

Tudi jaz si nekako roke še umijem ,več pa sigurno ne..

En del problema vidim tudi v pipi. Trenutno imam to klasično dvoročno , in sedaj če odprem samo toplo ,je v prvem momentu pretopla ,potem jo lovim z mrzlo ,in tačas gre nekaj vode v nič.
Bom za začetek namestil še enoročno pipo ,in predvidevam ,da bo tako lažje uravnati temperaturo in posledično tudi manj iztoka vode v prazno.

Ti imaš enoročno pipo ?

lp
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
imam enoročno ja. Ampak temp v boljerju je na tolk nastavljena, da ne rabim lovit temp s pipo. Odprem pipo na max vroče in je ravno prav za roke umit.
Tako, da najina začetna temp ni toliko različna. Mi tudi ni logično, če imava oba nastavljeno na 40°C, ni važno koliko je zunaj temp. Samo tebi boljer skos dela, da ti vzdržuje to temp.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Enoročna pipa je v takšnem primeru res prednost ,in jo bom tudi montiral.

Bojler je dobro izoliran ,tako da ne deluje ves čas..

In je kar logično ,če je dotok hladne vode zunaj ali v stanovanju da se teh pet litrov v bojleru v mojem primeru hitreje shladi.

Saj dejansko za roke umiti je dovolj ,a jaz bi vseeno malo več vode ,tako da bom montiral desetlitrskega.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
ali pa kupi še enga 5l in ju vežeš zaporedno. Tako ti prvi polni drugega iz drugega pa v pipo :fredi::p
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Saj ne misliš resno..

Sem že montiral 10l ..

Vse je odvisno o pitreb ,želja.
Tudi po vseh zapisih je jasno da nekaterim je 5l dovolj,meni pač ni bilo..
 
Za uporabo ob gospodrskem poslopju sem predvsem zaradi predvidene enostavne montaže namestil nizkotlačni bojler za ogrevanje vode s pipo.

" https://www.amazon.de/-/en/Thermoflow-Set-Top-Under-Sink-Storage/dp/B01N1IMAR1/ref=sr_1_3?crid=3JY1I1BKSZYUN&keywords=thermoflow+ot5&qid=1647281502&sprefix=thermoflow+ot,aps,101&sr=8-3&th=1 "


Vendar me sedaj moti ,da sicer vodo hitro in tudi dobro zagreje , ampak po dobrem litru vode že teče hladna voda ??
Se da to kako urediti da bi teklo malo več tople vode ? Po opisu je pet literski. Vem da priteče hladna voda notri ,samo en liter je pa vseeno nekako premalo.
Je kakšna rešitev ?

na koliko maš naštimano temp? kako hladno vodo spustiš v bojler? Za hec..počak dva ,3 mesece pa poročaj kaka voda priteče po tistem iztočenem litru

za začetek dvigni temp bojlerja, magari do maxa, če pa to odpove pa kak večji bojler, oz delimano špina ...sam to so potem že malo večje zadevšne

BTW iz istega vzroka kt ti jaz bojler čez zismki čas iz eco (55C) dam na 60 C
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Dejansko vse tvoje drži..

A sem montiral 10 literskega in zadovoljil svoje želje in potrebe.

Dejstvo je ,da mi priteče notri res mrzla voda ,ki bo čez kakšen teden dosti višje temperature..
Temperaturi imam nastavljeno malo čet ekonomik ,da je pač poraba nekje nizka.

Seveda če bi dal temperaturo proti max je na razpolago tudi dosti več tople vode.
A jaz sem iskal nek kompromis.

Tistih pet litrov je bilo dejansko za roke umiti dovolj. Moja želja je bila vseeno malo več. Je pa prednost pet literskega ,da je pa ponovno zagretje vode zelo hitro.

Tako da če ima kdo petliterskega v prostoru,garaži ,lopi in ga uporablja za umivanje rok bo čisto dovolj..

V vsej zgodbi igra zelo pomembno vlogo tudi pipa. Enoročna je dosti bolj primerna zaradi hitre nastavitve. Pri dvoročni je pa najbolj optimalno imeti temperaturo vode nastavljeno okoli ekonomik (40stopinj) ,da odpreš kar toplo. Ker pri dvoročni za mešanje topla hladna se izgubi kar nekaj vode.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Gorenje 50l bojler zagotovo na ekonomik ne ogreva na 40C. Prej bi rekel 60.
Na dobrih 40 ogreva na zadnji modri "piko". In je dovolj da umiješ roke pri odprti samo vroci vodi
Visjo ko bos imel temperaturo, vec se ti bodo izlocalo kamna ce imas trdo vodo
 
Dejansko vse tvoje drži..

A sem montiral 10 literskega in zadovoljil svoje želje in potrebe.

Dejstvo je ,da mi priteče notri res mrzla voda ,ki bo čez kakšen teden dosti višje temperature..
Temperaturi imam nastavljeno malo čet ekonomik ,da je pač poraba nekje nizka.

Seveda če bi dal temperaturo proti max je na razpolago tudi dosti več tople vode.
A jaz sem iskal nek kompromis.

Tistih pet litrov je bilo dejansko za roke umiti dovolj. Moja želja je bila vseeno malo več. Je pa prednost pet literskega ,da je pa ponovno zagretje vode zelo hitro.

Tako da če ima kdo petliterskega v prostoru,garaži ,lopi in ga uporablja za umivanje rok bo čisto dovolj..

V vsej zgodbi igra zelo pomembno vlogo tudi pipa. Enoročna je dosti bolj primerna zaradi hitre nastavitve. Pri dvoročni je pa najbolj optimalno imeti temperaturo vode nastavljeno okoli ekonomik (40stopinj) ,da odpreš kar toplo. Ker pri dvoročni za mešanje topla hladna se izgubi kar nekaj vode.

varianta so pretočni električni bojlerji sam ti majo tud par hecev......