Nismo še iz krize 2008

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja, zato se bunim. Ker je to totalni idiotizem. Zgodovina nam dokazuje, da "brez dela ni jela".

Lahko primerjamo zadevo tudi s Švico. Švica kot država, zgodovinsko deluje izjemno enotno, torej modro. Izkorišča ves ostali svet zaradi neumnosti ki jih svet uprizarja. Zato je uspešna. Švica je flegmatik.

Slovenija - je razklana, še nikoli tako kot zadnjih 30 let. Zato se nikakor ne more primerjati z zgodovinsko modro Švico. Slovenija brez lastnega razvoja in proizvodnje je navaden pićkindim na svetovnem parketu. Poraba energije pa ravno to dokazuje.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Demz

Ti si totalno zabredel. Poraba energiji ni in nikoli ne bo pokazatelj razvojne uspešnosti ali rasti določne države, regije, mesta itd. Iz posta v post pa dokazuješ, da nisi dorasel tematiki, če bi ravno to porabo energije hotel preslikati na gospodarstvo. Najprej se obesiš na elektriko, o kateri evidentno nimaš pojma. Ko vidiš, da ti ne gre, primešaš še druge energente, kjer, ponovno evidentno, nimaš pojma. Malo še primešaš fiziko, kjer...ufff.... ti spet slabo gre. In na koncu, kot češnjica k zmešnjavi, še neko razklanost Slovenije in enotnost Švice...

Dal ti bom za primerjavo (plastično, številko so izmišljene) - Talum proizvede 1kg aluminija, ki ga proda za 10€, pri čemer je porabil za 8€ energije + ostali stroški. Jaz izdelam senzor za 100€, pri čemer sem porabil za 50€ materiala, energije, delovnih ur.

Porabil sem za pol manj energije kot Talum, a moj dobiček je za 2x večji. Kdo je gospodarsko bolj uspešen?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in tomi
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kako lahko trdiš nekaj takega?
Če govorimo o energiji - govorimo o energiji ! Ne govorimo zgolj o "električni energiji", ampak o nasplošno energiji.

Razumeš ali ne razumeš? Se zopet nekdo dela bukovo tnalo?

Torej mi prikazujete, da smo v zadnjih .. 12 letih tehnološko tako napredovali, da se to odrazi celo v tako izraziti zmanjšani porabi energije? Ob samo 300 tisoč ljudi v gospodarstvu proti dvema milijonoma populacije? Zakwa je pa potem Slo zunanji dolg ravno v teh ~ 12 letih narastel iz 5 milijard na 50? Številke so na pamet, toda - drži ali ne drži?
 
Nazadnje uredil moderator:
I

Izbrisan uporabnik 474

Ti si začel z električno energijo. Drži ali ne drži? Ti si potem privlekel še ostale energente. Drži ali ne drži? Nato si začel zraven mešati še fiziko in kemijo. Drži ali ne drži?

V predelavo neke stvari porabiš 100 enot energije, ob tem pa imaš 50% izgub. Torej za čisto predelavo potrebuješ 50 enot energije. Investiraš v optimizacijo. Še vedno predelava potrebuje 50 enot energije, vendar pa imaš sedaj izgub le 25%. Torej sedaj porabiš za isto stvar le 75 enot energije. Po tvoji čudni logiki si postal nenadoma manj uspešen, ker manj porabiš.
Razumeš ali ne razumeš

Če pa se že obešaš na zunanji dolg Slovenije - v letu 2009 (1 leto po gosp. krizi) je znašal 40.9 mrd €, leta 2020 pa 37 mrd. €. Leta 2019, torej preden se je Slovenija zadolžila za omiljanje posledic korona krize) je znašal zunanji dolg 31 mrd. €. Slovenija v evropskem prostoru spada med manj zadolžene države.
Tako da tvoje namigovanje o rasti dolga Slovenije - ne drži

Demz, ne gre ti
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8 in Kamele0N
I

Izbrisan uporabnik #9334

Nisem začel z električno energijo, ampak z "energijo", na splošno. Nalimal sem pa link statističnega urada. Zadevo sem sprožil v razmislek.

Ok, zadeva očitno ni aktualna, torej - end.