Nikon P900

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Fotoaparat je komaj prisel dobro na trg, vseeno me zanima ali je pri nas ze kaksen kupec? Kaksno mnenje? Na netu je sicer kar nekaj testov vendar ga dve strani, ki sta po mojem mnenju najbolj objektivni se nista testirali. PR Nikon materiala pa ne rabim.

Na hitro gre za kompakta s 83x opticnim zoom-om. Vem, da je kompakt in drugega niti ne rabim. Sedaj uporabljam prastari DMC-FZ50, ki pa v slabih svetlobnih pogojih malce zataji. Deluje pa se zmeraj kot prvi dan (made in japan). Ampak kot receno, iscem zamenjavo.. Tale se mi zdi kar primeren. Pa se fefraktorja ne bom rabil vec nositi s seboj..





Primerjava zooma, min, srednje, 83x povecava... malce za primerjavo, kaj je 83x povecava. Tri kilometrska zracna razdalja do stolpa zgoraj desno.
evil.gif






 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
In mislis da tole ne bo zatajilo pri slabih svetlobnih pogojih? Razn na sirokem kotu z F2,8...ostalo dvomim. Pa nad 300mm...brez stojala bo to neuporabno. Se pri lepem soncnem vremenu bo potrebno stojalo. Sploh za une ultrazoom goriscnice
LP
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Pa še nekaj...ime zadnje fotke je "Verm-4000mm-P900-0259" - predvidevam, da je tukaj šlo za full optični zoom + dodatno digitalni zoom. Torej je realnih 2000 mm malce manj blizu. To tudi pojasni dosti slabo kvaliteto te zadnje fotke.
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Camera Maker: NIKON
Camera Model: COOLPIX P900
Focal Length: 714mm (35mm equivalent: 2000mm)
Digital Zoom: 2.000x
Aperture: ƒ/6.5
Exposure Time: 0.0010 s (1/1000)
ISO equiv: 100
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Sem videl kasneje, ja. Ni panike, taksno povecavo bi potreboval namesto teleskopa, refraktorja. Trenutno uporabljam voyagerja 800x70mm (cca 100x optika max) ampak je preneroden za nosnjo s seboj. S taksnim fotoaparatom bi ubil dve muhi na en mah. Po spletnih fotkah in videu sodec je resolucija odlicna in cisto ok za moje potrebe. Fotografiranje je tukaj drugotnega pomena, itak manjka popolna rocna kontrola, nima rocnega fokusa recimo, raw formata... ampak me ne moti pretirano.

Lahko kdo od vas profijev pove, glede na specifikacije, kako se bo videla slika v slabih svetlobnih pogojih (ob zori recimo in mraku). V primerjavi s tem 10 let starim digitalcem, ki ga imam sedaj. Kupci teh super zoomov smo popolnoma druga ciljna skupina, brez strahu.
grin1.gif


http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz50/
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Tega ti noben no more povedat kaka bo fotka. Prevec dejavnikov vpliva na vse skupaj. Od goriscnice, svetlobe, nastavitev fotoaparata...
Bo pa avtomatika (po mojem mnenju) pri visokih goriscnicah (tam med 500 in 2000mm) itak navila ISO, pri zaslonki F6,5 ji drugega ne ostane in posledicno bodo fotke v slabih svetlobnih pogojih z dosti suma. Ali pa bo obratno...f6,5, nizek ISO in kratek cas=stresena fotka (resitev stojalo).

LP
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Ma...men to ne potegne...slikat neke oddaljene lokacije z nekim ultrazoomom, pol imas pa vmes 62km "zraka", vodne pare, meglic, smoga in kaj vem kaj se use in pol fotka sprana, neostra. Bi blo bl smotrno se premaknt blize....za moje pojme. Je pa perspektiva pol res drugacna.

LP
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
saj bi rekel, da to kupijo za ptiče in druge žvali slikat

samo po mojem je najkrajši čas osvetlitve, če streljaš direktno v sonce, še vedno več od sekunde
wink-1.gif
torej ne bo šlo.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.858
3.882
113
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
pa daljinski sprozilec, ki ga nimas tle kam montirati.
grin1.gif

A to na tem P900? Imaš vgrajen wifi in z aplikacijo na smartphonejih lahko slikaš, še celo live preview pomojem podpira. Kdo še rabi kable in zajle za daljinski spožilec leta 2015?!
grin1.gif
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
ksz

P900 je vrhunska mašina. Iz prve roke vam lahko povem, da se lahko naredi ostra slika brez stativa na polnem optičnem + digitalnem zoomu.

S tem, da je treba pri polnem 83x zoomu v zakup vzeti tudi to, da slika ni popolna že zaradi toplote v zraku, ki povzroči določene spremembe na fotografiji.

Lahko samo povem, da je ogromno ljudi imeli pomisleke dokler ga ni stestiralo, potem pa so bili presenečeni, da je lahko na polnem zoomu tako ostra fotografija. Amparat ima 5-osno stabilizacijo, tako, da je tudi med samim zoomiranjem slika manj tresoča.

To je fotografija narejena pri polnem zoomu.



To pa je približno enak zoom, če ga želimo dosečt z DSLR objektivom. 400mm 2.8 + 2x converter + Nikon V3 (2,7x crop)

img0504.jpg
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Dobro, to kaj je 'vrhunska mašina', je stvar potreb in pogleda. Za nekoga je p900 overkill, za drugega pa nekaj, kar ne bi imel niti za backup kamero. Vsekakor si pa povsem pravilno pristopi s tem, da si objavil fotko, narejeno s p900, potem se pa vsakdo sam lahko odloči, ali je to primerno za njega ali ne.
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
777
195
43
Najcenejša rešitev za vrhunske rezultate pri 2000+mm, so variante z teleskopi oz. digiskopija. Je pa seveda daleč od kakšne praktičnosti.
 
Nazadnje urejeno: