Nic brez nas z Darjo Zavirsek na mmc

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Gospa Darja
Branje vasega pisanja sem zakljucil kmalu, saj je neumnosti na svetu dovolj.
To kar ste zapisali v prvih vrsticah je tako zgreseno in zmotno, da ne recem razdiralno. Kot sociologa bi vas moralo biti sram zapisati kaj takega. Bere se kot zapis matematika, ki trdi, da je 1+1=2,3.
Ampak je ze tako, da imamo na svetu nekaj ved namenjenih mlatenju prazne slame in napihocanju lastnega ega. Je pac tako, da so povsem neorijemljive in kot take omogocajo doktorate v glavah posameznikov.

Pisete, da bo Bratuskova bila tarca napadov ker je zenska in navajate kako jo je SDS napadel s trajanjem vlade in dolzino kikle. Nekdo, ki je koncal neke fakultete in ima vec kot osnovno razgledanost se temu lahko samo nasmeji. Sam sem se. V cem pa je napad? Je SDS primerjala cm kikle z dnevi, tedni, meseci ali leti vlade? V neki matematcni nalogi bi vprasanje cesa je vec, moskih ali zenskih rok, naletelo na posmeh, saj bi se vsi vprasali koliko pa je moskih in koliko je zenskih. Verjetno bi se nssmehnili tudi ob vprasanju kaj je tezje, 500 kil zensk na tetnici ali 500 kil moskih na tehtnici?
Ce vi ne zaznate sarkazmav besedah SDS je to osebna zalost in jo ne plasirajte drzavljanom kot nacionalno katastrofo. Za vase pogleda na izjavo namrec obstaja pomoc. Le do prave ustanove je potrebno stopiti.
Me pa zanima nekaj. Ulica zahteva idstop elit. To je umik elit in skterjev, ne presedanje. Ce bo zahtevala se naorej isto, je SDS bilsamo jasnovodec in ne seksist. Se boste opravicili?

Dalje razlagate kako bo Bratuskova imela probleme ker je zenska v politiku in se bo delalo na deskrefitaciji po tej dimenziji.
Ali vasa razgledanost ne presega mosko-zenskih okvirjev? Ne vidite, da 20 let se deli levo in desno, rdece in belo, moje in tvoje, delu pa se denar in moc. Moski zenska je tukaj neznana dimenzija delutve.
Da bi v politiki deskrefitirali zenske ni bilo opaziti.
Irglova uziva mandate enega za drugim. Ce he kak nsoad je to zaradi usmerjenosti, pogkefov in ne spola.
Jelusucevs je bula ministrica, ministrica 'moskega dela' kot radi delite narod.
Kresalovo ni nihce napadel zaradi dobrega stasa inzenstvenosti, ampak polozaja in usmerjenosti
In talih je se mnogo.

Kako si drznete igrati na to karto?

Fenomen prepotentnih gospa in gpoducdn he tudi feministicna delitev dela. Posmehljibo ugotavljate, da moski z recesijo prevzemajo tudi nehvalezna delovna mesta, tista zenska in sicer blagajno, pult... Kako vas ni sram? Z recesijo se bo moski spustil na nizji nivo. Ste prepricani kaj govorite? Ali je mozno, da moski dela na blagajni in za pultom, ker je delodajalec sprejel odlocitev, da ga nosecnost, otroske bolezni itd ne zanimajo? Je torej moja miska izbira da delam na blagajni moj seksisticni poraz, ali je to odlicitev delodajalca? Se zavedate, da vecino spolne disjriminacije na temo porofnidkih zajruvite ve same? Spisobne ladtnice, delividje, direktorice...

Kako vas ni sram, da v teh casih poslusate narod deliti se po eni dimenziji, dimenziji, kijo jeustvarila narava ali pa on sam? Zakaj to pocnete? Delo je bilo tisocletja razdeljrno na to in ono. Na podlagi konstrukcije telesa si ga pa lahko delal ali ne. Ima to nek evolucijski smisel?
In danes ko nam tehnologijs omogoca premagovsnje ovir konstrukcije telesa imamo naslednje evoluvijske korake. Poznamo jih kot neplodnost, negativni pritast, staranje prebivalstva, zanemarjanje otrok.. In pod imeni Hilda Tovsak, Zivcec Kalanova... V cem so te gospe drugacne od Zidarja, Srota, Kordeza?

Vam jaz povem gospa Zavirsek,
V tem, da nosijo v sebi tisocletja star gen, nezavedno znanje materinstva, ljubezni in s tem kljuca do obstoja. Tisicletja evolucije so povozile v 60 letih.

Nehajte nas delite in ne delajte sporov. Cas je da vi solani sociologi in pdihologi, politilogi in ostali nalagaci zavzamete polozaj zdruzevanja, resevanja ne pa delitev.
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
A to kao javno pismo pošiljaš teh gospe?


Aja, softi tema.
tongue-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik jolko pravi:
A to kao javno pismo pošiljaš teh gospe?


Aja, softi tema.
tongue-1.gif

Ja, softi tema, tema v kateri je info, prispevek in moje videnje. A ti moram napisat tvoje videnje?

Ja, javni odgovor, odprto pismo. Na mmc ne sodelujem, na 24jajc tut ne. Sem alter user in alter je dosti bran, da jo bo moje mnenje doseglo
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
V tem primeru malo čez spelčekr daj, ker bo sicer gospa rabila 5 let, da prebere....
wink-1.gif
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Imaš kar prav ja.
zmaga.gif



Btw, a ti je res tako težko pisati malo bolj čitljivo, brez zamenjavanja črk?
smile-1.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
To je kaka nova ženska upokojenska stranka?

8015747.jpg



Citat:
Nočemo vlade, kjer bi bil najpomembnejši kriterij, da »je naš, pa čeprav je nepismen«.

Važno, da ima kiklo:

Citat:
od vas pričakujemo, da boste od vseh koalicijskih strank odločno zahtevali, da ponudijo vsaj pol kandidatk za ministrice,

Ne spremljam politike kaj dosti, ampak kdaj je nazadnje kdo pohvalil katerega od nasprotnikov?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Dolg prispevek na preprosto temo. V Sloveniji smo pač spet nekaj poenostavili in preskočili. Preprosto smo pozabili, da imamo dve besedi, ki pomenita zelo različno: enakost in enakopravnost. Moški in ženske smo lahko v veliki meri enakopravni, ne moramo pa biti enaki. Sedaj se ubogi ljudje, ki ne razumejo pomena teh dveh besed in so pristali na "ENAKI", trudijo na vse kriplja iskati, kje je luknja, da to ne gre.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
super napisano ampak jst bi ti predlagal samo eno stvar.... čeprav je to tvoj trademark bi vseeno predlagal, da v grobem popraviš nekaj zgrešenih črk na ajfonu... pejt na laptopa, tam lažje zadaneš tipke s tvojimi zgaranimi debelimi prsti. Asfalt in lopata pač pustita svoje posledice
grin1.gif



Drugače pa jaz osebno take članke opažam že nekaj cajta, gre ti na kozlanje ko to bereš kako zelo "kredibilni" so tej naši mediji. Pravi ustvarjalci javnega mnenja so, pralci možganov. In narod je potem ves agresiven in alergičen na eno ali drugo stran, vidijo samo slabe stvari, dobrih stvari v življenju sploh več ne vidijo. Kaj lahko narediš proti temu? Ali napišeš en tak "članek" kot si ga sam, ali pa nehaš uporabljat medije. Jaz 24kur.com in Svet na kanalu A že več kot eno leto bojkotiram, bom pa verjetno še kakšnega medija.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
lahko pa se vržeš z mosta al pa odseliš stran od tega zmešanega sveta. opcij je velik. vprašanje je katera je prava