Ni parice za sirokopasovni dostop, ceprav SiOLov?

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Mene pa ze lep cas muci ena zadeva. Do leta 2007 sem imel SiOL internet v stanovanju, pol sem se pa odjavil, ker ga pac nisem potreboval (so sli podnajemniki ven). No sedaj jaz zivim v stanovanju in bi rad imel internet, sem poskusil pred nekaj meseci s T-2 in dobil 3 negativne odgovore, sem poskusil sedaj spet s SiOL PRD, spet negativen odgovor, sem rekel ja ok, sem pripravljen placat tudi nov prikljucek, ce mi pol samo date internet, ja ne bo slo, lahko dobite telefonski prikljucek, omarica v vasi zgradbi pa je polna. To mi pa zdaj ze ni vec jasno, namrec smo v stanovanjskem bloku z 19 stanovanji, kjer je velika vecina penzionerjev pa par druzin srednjih let. Vse skupaj je mogoce nekih 5-6 stanovanj, ki imajo internet pa se od tega jih je verjetno vsaj pol na kabelski in ne na parici. Skratka, ni mi jasno kako ni placa za priklop, tudi ce placam prikljucek. Ajde razumel bi, da nocejo priklapljat tiste, ki bi samo izkoristili parico in sli konkurentom (pac mal oviranja konkurence, saj jim to ni nic tujega) vendar jaz ne morem dobiti interneta na nikakrsen nacin. Pa od 2007, ko sem imel SiOL PRD, pa do danes sigurno ni nihce v bloku priklopil internet. Al sam ne poznam pravih ljudi?
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
omarica v vasi zgradbi pa je polna

Oni imajo tako v svojih evidencah. Če to drži ali ne... mogoče bi lahko poklical telekomovega serviserja, pa da pogleda dejansko stanje.

Ne vem pa, kako je možno da to izjavijo. Itak gre iz "centrale" oziroma omarice v bloku vsaj ena parica do vsakega stanovanja. Razen če je kdo zasedel več paric, tvojo pa so enostavno odklopili in zdaj prosto binglja.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
> lahko dobite telefonski prikljucek,
Kaj s tem mislijo?

Če drugo ne, naroči to. Pa potem spet T-2 (imajo opremo v "tvoji" centrali?)

Lahko sicer po forumih probaš (SiOL-ov, potem pa še T-2; ker so tam zaposleni gor in gre včasih hitreje kot po uradni poti)
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Ja tudi meni ni jasno, so kao v operativi preverili na terenu in kao da je objekt (omarica na katero sem vezan) v celoti polno zaseden in ni nobenega prostega para vec. Ce hocem mi priklopijo klasicno telefonijo, vendar pa so dali mojo zgradbo na seznam blokiranega vkljucevanja sirokopasovnega dostopa leta 2008. Posledicno, tudi ce placam klasicni prikljucek, si lahko pod nos obrisem sirokopasovni priklop. Pa clovek bi popizdil.
jezen.gif


Res ne vem koga moram prosit, da mi ze dajo to pofukano parico. Tudi ce placam priklop. Ampak ne, kao situacija na terenu tega ne dopusca.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.352
3.441
113
Glej telefon je mogoče ker lahko spravijo več telefonskih linij na eno parico ( multipleksiranje) za net pa rabiš svoj par žic do centrale.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Bi raje imel DSL. Pa še Wii-ja bi vzel. Kablarji pa njihove vezave so me že stale in stale v preteklosti. Sem bil naročnik št.2 v Medvodah ko so prikapljali kabelski internet in sem plačal polno ceno za Nemota, so se spomnili menjat modeme, hop spet plačaj... pa tut kar pogosto imajo izpade ip telefonije - niso baš sjajni.
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Na DSL-ju (kjer že zdej jamrajo da je vse polno) pa misliš da bo net in ip tel deloval super?

V medvodah so sedaj nadgradili opremo in zadeve delujejo zelo kvalitetno. IP Tel pa deluje če deluje internet.
Edin Wii-ja nimajo v ponudbi ...
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Sej dve leti in pol nazaj sem vzel MacBooka, ko sem bil še pri starcih... zdaj pa nimajo nekih akcij - ja zaškripal pri Tuškotu, raje odpušča kot bi še novačil nove naročnike.
smile-1.gif
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Naroči ISDN
grims-1.gif


Če ti priklopijo ISDN je 99% da ni multipleksana parica.
 
22. jul 2007
12.816
1.318
113
123
Citat:
Uporabnik Bush pravi:
Naroči ISDN
grims-1.gif


Če ti priklopijo ISDN je 99% da ni multipleksana parica.
meni tudi ta varijanta ni pomagala z ISDN-jem, sem ga imel že od prej in ko sem hotel dobiti še internet so rekli da ne gre, ker ni prostih paric v naši uliciLPWWY
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Če glih ne rabiš pumpat dol filmov se zmeni s kakim sosedom nad ali pod tabo ali ob tebi, ki ima wifi, skonfiguriraj mu router ali postavi še svojeda tako da bosta delala v WDS načinu, pa mu rukni polovičko na mesec in si zmagal. Če boš zdaj telefon naročal boš vsak mesec plačeval naročnino za klasičen telefon, pa še internet, skratka če ti torrenti niso nuja je to po moejm dobra in poceni alternativa - če se sosed spunta lahko še vedno probaš kasneje s siolom ali s kablom.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Citat:
Uporabnik Bush pravi:
Naroči ISDN
grims-1.gif


Če ti priklopijo ISDN je 99% da ni multipleksana parica.
meni tudi ta varijanta ni pomagala z ISDN-jem, sem ga imel že od prej in ko sem hotel dobiti še internet so rekli da ne gre, ker ni prostih paric v naši uliciLPWWY

Bučke !!!!
ISDN je temelj digitalnih komunikacij - rabi svojo parico do centrale !!
Tukaj ni mozno nobeno multiplexiranje in tudi linija mora biti primerno cista - potemtakem je primerna za xDSL storitve !!!
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
Bi raje imel DSL. Pa še Wii-ja bi vzel. Kablarji pa njihove vezave so me že stale in stale v preteklosti. Sem bil naročnik št.2 v Medvodah ko so prikapljali kabelski internet in sem plačal polno ceno za Nemota, so se spomnili menjat modeme, hop spet plačaj... pa tut kar pogosto imajo izpade ip telefonije - niso baš sjajni.

Tole je tak argument, kot bi rekel, da se ne boš vozil z letalom, ker so bili včasih vsi premraženi pa še tiste žice med krili so zgledale čudno.

Kabelski net takrat in danes sta dve povsem drugačni stvari. Tudi kablaši so pod pritiskom konkurence, kar takrat niso bili, tako da, just go for it.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Glej telefon je mogoče ker lahko spravijo več telefonskih linij na eno parico ( multipleksiranje) za net pa rabiš svoj par žic do centrale.

V bistvu to ni povsem tocno - Telekom ponuja tudi priklop preko EMX, ki je malce boljsi multiplekser. Za nezahtevnega uporabnia (oziroma do stiri na isti parici) tiste hitrosti niti niso tako slabe, le cena je fino poporana ...

@OP: vsekakor nima smisla sprasevati po forumih, ampak je najboljse poklicati na Telekom, dobiti kaksnega serviserja da pride pogledat in pove kako in kaj.
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Optike baje letos sploh ne bodo delali, razen če je priključek že v zgradbi.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.343
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Verjetno je problem, ker si dal poizvedbo na T-2... ta je dal poizvedbo na SiOL, ce je kaj frej... dobil odgovor, da ni frej parice (ali je res ali samo zato, da ne bi dobila konkurenca je drugo vprasanje)... in sedaj ti tudi SiOL ne more odgovorit, da sedaj pa je frej parica, ker bi se lahko T-2 pritozil, da za njih ni, za SiOL pa je ...
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Kot vidim imaš v Medvodah možnost kabelskega interneta EVJ. To je ponudba:

Cenik storitev kabelski internet
v sodelovanju s kabelskim operaterjem EVJ Elektroprom

512 kbit/s / 128 kbit/s 14,00 €

1 Mbit/s / 256 kbit/s 20,00 €

2 Mbit/s / 348 kbit/s 23,00 €

4 Mbit/s / 768 kbit/s 26,00 €

10 Mbit/s / 1 Mbit/s 30,00 €

Ali pa trojček: http://www.tustelekom.si/index...&Itemid=113

Naredite preklop na enega izmed EVJ trojčkov
Trojček €/mesec

1/2 mega CATV IP telefonija 26

1 mega CATV IP telefonija 30

2 mega CATV IP telefonija 35

4 mega CATV IP telefonija 39

10 mega CATV IP telefonija 43