Nexus 6P in 5X

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Telefoni so čedalje tanjši in potem zmanjka prostora za senzor + optiko, sploh če ima še optično stabilizacijo slike.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.022
52
48
ksz

USB Type-C, nič več Qi polnjenja, še vedno brez microSD... A bom res moral počakat na Nexus 13, da bodo enkrat naredili spodoben telefon brez bloatware-a.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.697
67
48
Kaj točno te moti pri Type C? Čimprej in čimveč naj bo novih naprav z njim. Končno odličen USB priključek.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.676
1.600
113
Je ze obstajal...nexus 5. Z usb c se bo treba sprijaznit im cez 1 leto bo vsepovsod, ampak da brezzicno polnjenje odstranijo pa je fail.

Nexusa z micro sd pa ne bos docakal.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.697
67
48
Ni odsotnost brezzicnega polnjenja na 6P posledica kovinskega ohišja? Na 5X pa dejstva za gre za mid spec telefon.
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
Kar se Qi polnjena tiče so povedali, da je prej bilo polnjenje težje, ker si se stalno motil pri vtikanju MicroUSB kabla, zdaj ko je USB-C pa to več ni potrebno. Zdaj kolko smisla ima ta izjava je pa drugo vprašanje. MicroSD ne bo, ker pravijo, da vse selijo v oblak (zato tudi 16GB osnovni model). Zanimivo je, da USB povezava NI USB 3.0, kljub temu da je vtič type C.
Telefona sta čisto OK, cena je pa kar konkretna.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Kot trenutni lastnik Nexus 5 sem kar malo razočaran. Zna bit, da bo Motorola celo boljša izbira za 400 € cenovni rang.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.022
52
48
MicroUSB imam vdelan v avtu, imam ga doma. pri starših, pri tašči... USB-C pa še niti videl nisem od blizu, torej bo prišla naslednja generacija Nexusa ali dve ko bo vsaj malo razširjen. Adapterja se mi pa ne da vlačit okoli, ima moja že tako težavo z iPhone4. 16GB je pa čisti fail za današnji čas imam eno tako žalost na Nexus 5. Boli mene k... če imam za 10TB oblakov, stratusov al karkoli, če sem na območju brez signala ali v tujini. Qi je pa tud super, ko ga enkrat začneš uporabljat.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Ne si delat tega. Verjemi da noces imeti kitajca. Jaz bi ti priporocal lg4. Mega raketa za zmerne pare in predvsem z podporo, ki je pri posevnookih neobstojeca.

Kot, da je pri kakem Samsungu, kaj bolje z podporo. Plačaš kot žuti, pa glej ga zlomka, da so se šele pred tedni spomnili, da bi SGS 4 GPE nadgradili na Android 5.1. Da o kakih popravilih ne govorim. 6x na popravilu. 7ič, ko mi pa poteče garancija pa mi rečejo, da je pokvarjen en čip, ki je namenjen za statistiko baterije ( potrebno plačilo za menjavo osnovne plošče). A v 4 servisih pa tega niso hoteli ugotoviti. Sem se pač sprijaznil, da imam 2% baterije, pa mi telefon še zdrži po 1 uro pogovora. Pa odkar je prišel na SGS 4 android 5, je to polom od poloma. Tak, da kaj ti pomaga neka kvazi podpora, če pa je sowftware za en drek, sploh njihov LagWiz. Povrh še pa ta blesav Knox. Samsungi so mi kar vredu, samo kaj ko telefon enkrat rootaš pa namestiš kak custom rom, pa ti gre garancija. Ker ne rabim pol programov in si namestim tiste, ki jih sam potrebujem.
Sem imel LGja G4 in G3 na preizkusu. Res dobra zadeva, ampak vsaj za mene je problem vzdržljivost baterije.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
Kot trenutni lastnik Nexus 5 sem kar malo razočaran. Zna bit, da bo Motorola celo boljša izbira za 400 € cenovni rang.

Nexus vsaj hitro dobiva popravke za premnoge exploite androida, če že človek rine v android, je po mojem nexus edina logična stvar za kupit.
 

Qmi

Fizikalc
22. jul 2007
1.056
1
38
41
Ljubljana
Še nedolgo nazaj sem tudi jaz tako mislil. Ampak nič več... Motorola je, če mene vprašaš, daleč najboljši približek nexusa. Žena ima moto g 2 generacije in je dobila posodobitev na 5.0 pred mano (Nexus 4).
Sem računal, da bom menjal N4 za 5X, pa me nova nexusa nista preveč prepričala
smirk-1.gif
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Ja, jaz sem tudi mislil, da bo 5X vreden nadgradnje s 5. Pa ni. Tudi prav
smile-1.gif
. Dela enako dobro kot prvi dan.

LP,
PIC
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
Citat:
Uporabnik Qmi pravi:
Še nedolgo nazaj sem tudi jaz tako mislil. Ampak nič več... Motorola je, če mene vprašaš, daleč najboljši približek nexusa. Žena ima moto g 2 generacije in je dobila posodobitev na 5.0 pred mano (Nexus 4).
Po drugi strani pa sem dobil 5.1.1 prej na Z3c in S6 kot na Moto X 2014
tongue-1.gif
 

darlev

Fizikalc
18. apr 2008
669
46
28
Ljubljana
Danes dobil update na android 6.0 (nexus 5)... Ne menjam dokler ne pride nexus 7.0...
smile-1.gif
Dela ko suš.... Ni varjante da grem na drug telefon... Mam ga pa eno leto in pol... Dela ko prvi dan...
 

disco

Fizikalc
21. jul 2007
1.102
0
36
Jaz imam nexusa 4 ze dve leti, pa se vedno dela kot prvi dan. Bom pa vseeno menjal za 5x ko pride k nam.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik Qmi pravi:
Še nedolgo nazaj sem tudi jaz tako mislil. Ampak nič več... Motorola je, če mene vprašaš, daleč najboljši približek nexusa. Žena ima moto g 2 generacije in je dobila posodobitev na 5.0 pred mano (Nexus 4).
Sem računal, da bom menjal N4 za 5X, pa me nova nexusa nista preveč prepričala
smirk-1.gif
Pazi pri nakupu iz ZDA. Tam so drugačne frekvence za UMTS in LTE. Možnost je celo, da ti bo telefon delal samo na GSM (v 90% primerov).
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik Ales pravi:
Nexus 5X od 9.11 naprej naprodaj pri Telekomu

KLIK

Je mogoče že znana cena? Ker nasploh sta 6P in 5X predraga v EU v primerjavi z US cenami. Cene so 40+% dražje, davek pa je le dobrih 20%, odvisno od države.