Neurja 2015

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Ne. Ena močnejša ploha zahodno in južno od LJ, mi je bilo kar čudno, zakaj so ceste zjutraj skoraj suhe, glede na napovedi.

Sicer pa imaš na meteo.si 12-urno zgodovino radarja, pa boš točno videl.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jaz sem iz Vrhnike. Okoli treh je bilo kar divje. Zdaj da bi prav kakšne debela toča padala ne bi mogel reči, je pa bučalo kot da gre tornado, padalo je pa tudi tako divje, da se nisem upal niti pogledat ven.

Sem pa zjutraj videl da so sosedovi avti ok (naši so pod streho), tako da prav razbijalo ni.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.636
6.044
113
pri taščici
poglej streho.. nad avti..
če bi kaj hudega bilo, bi že morale biti slike na netu..
tudi apk DEŽ ima 12 urni posnetek radarja.
 
Nazadnje urejeno:

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Kolikor sem jaz videl, je na Vrhniki bil samo ornk naliv, brez vidnejših trdih delcev.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
heh, pol pa napovejo neurje na štajeskem, faše pe žabarija...
Slovenija je majhna, sploh pa napoved ni bila omejena samo na Štajersko. Če ameriški meteorologi, ki imajo neprimerljivo zmogljivejšo opremo od naših, ne znajo napovedati, kje na tistih silnih ravninah in kdaj bo udarila močna nevihta ali celo tornado, potem res ne moreš pričakovati, da bodo pri nam na precej bolj kompliciranem terenu na minuto in kilometer natančno. Tega ni in še dolgo ne bo.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

A sem vam včeraj povedal, da ne bo nič?! Ob pol enih ponoči so padle točno tri ogromne kaplje na streho (sem preštel) in to je tudi vse, kar se tiste sinočnje panike tiče. Še mački se ni ljubilo noter v bajto tiščat in če to ni zadosti dober pokazatelj ...
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.752
2.554
113
Citat:
Včerajšnji geoinženirski tornado je na severu Nemčije povzročil precej škode.
26-letni moški v Hamburgu je bil ubit, ko so ga zadele razbitine strešnikov, medtem ko je njegova noseča punca bila ranjena.
Gasilci so morali rešiti tri osebe iz njihovih avtomobilov. Najmanj 30 oseb je bilo ranjenih, ko so jih zadele leteče razbitine strešnikov.
Padlo drevo med Hamburgom in Lübeckom je blokiralo železniško progo v obeh smereh. Velik del javnega prometnega sistema je s tem obstal.
Središče opustošenja je bilo v mestu Buetzow.

 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.288
23
38
Murska republika
Po nepotrebnem zganjajo paniko, istoje bilo na hrvaškem, osebno ne verjamem tem napovedovalcem čisto nič.Raje pogledam radar sliko in se prepričam kam gre pot oblakov in to je vse kar moraš vedeti.
 

burst

Pripravnik
12. nov 2014
831
0
16
KAKO NIČ??? P**** ti m******.

Stolklo je sadje, avte ... Zunaj je čez 20 stopinj, pa še zmer je en kup toče na kupih okol hiše. Ponoči se sveže pokošene trave sploh ni videlo, vse je bilo belo.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja - NIČ ! Pri nas v začetku posavja ni bilo nič, razen tistih treh ogromnih kapelj vode.
Moje sožalje, če ste pri vas že zdajle dobili takole, kaj šele bo kasneje!
rolleyes-1.gif
Taprava toča se po pravilu začne šele junija ...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.384
2.470
113
še v SLO - ampak komaj
Kje to ?

Pri nam je sicer okrog 3:00 par kapljic padlo - se je vidlo na avtu in na betonu - zjutraj ob pol šestih je blo pa že vse suho - na zemlji se sploh ni nič vidlo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.909
6.653
113
uff...ne bi bilo slabo enkrat spet vroče in suho poletje, kot je bilo tisto pred par leti, ker zadnja leta so poletje bolj boga, mogoče par dni nad 35, to pa je to...julij in avgust takšen..uffff
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.384
2.470
113
še v SLO - ampak komaj
ne-ne-1.gif


Cajt bi bil za eno normalno poletje - toplo in par neurji z dežom - ne pa potopi kot lansko poletje ali pa suše kot prejšnja.

Pa ne kaže najbolje - že pomlad je taka, da ne vem al je pomlad al smo iz zime skočili direkt v poletje.

Koji qrac sem si pred leti sploh kupil prehodno jakno.
stupid-1.gif