Netgear ReadyNAS Duo v2 vs. D-Link Sharecenter

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.598
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
sestavljam oz. izbiram NAS sistem, bolj kot ne za domačo uporabo oz. za varno shranjevanje fotografij.

na koncu sem prišel do izbire med tema dvema sistemoma, pa me zanima, če kdo pozna? seveda mi je D-Link precej bolj všeč, če drugega ne zaradi cene in dejstva, da podpira do 6 TB skupnih diskov (plan imam nabavit ali 2x 1 TB disk ali 2x 1,5 TB disk, do tega pridemo kasneje).

torej:

Netgear ReadyNAS Duo v2 - na Amazonu sem našel celo enega za 130€ ...

D-Link ShareCenter - na Amazonu ga dobim za 80€

za Netgear nikjer ne najdem podatka, kako velik disk lahko dam not, za D-Link piše do 6 TB.

poleg tega, za takšne sisteme, kateri diski bi bili najbolj primerni, na Amazonu sem našel diske, velike 2 TB tudi za manj kot 100€ ...

skratka, vsak nasvet bo prišel prav.

hvala!!

pozdrav.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Za nekje 200 EUR dobiš HP ProLiant MicroServer.

Ja malo večja škatla, ima pa prostor za 4 diske (plus prostor za 5,25 enoto, torej vsaj še en disk) in ... kup stvari, tako da bom le slabosti naštel:
- ni neslišen
- OS moraš sam uredit (ker je standarden PC, gre vsaki Windows ali Linux ali *BSD itd....)
- nima USB 3.0 (se pa od 15 EUR dalje dobi PCI Express kartica, not lahko daš dve)
- nima vgrajenega zvoka, če bi slučajno filme z njim predvajal, kar sicer gre brez problema (direkt priklop na monitor/TV, ne preko mreže)
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
To je samo pregled ponudnikov. (katera trgovina pošilja v Slovenijo in katera ne pa je itak tema zase...)
Disk je noter 250 GB (ali noben, odvisno od ponudbe).

Oni tvoji tudi nimajo diska, ampak z 300 EUR res ne bo šlo skoz. Je pač malo "močnejša" zadeva.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.618
203
63
Kranj
pošiljajo sem ravno preveril do PAY/CONFIRM me spusti....

Items: £54.99
Postage & Packing: £6.82
Order Total: £61.81

Items: £79.98
Postage & Packing: £6.21
Order Total: £86.19
 
Nazadnje urejeno:

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Koliko pa to pride? $10/mesec za hrambo npr. 1TB podatkov pa potem še cca. $120 za prenos 1TB podatkov nazaj k sebi v primeru "restore-a" in nekaj drobiža za upload/retreival zahtevek.

Si to dobro predstavljam?
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.598
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
ideja je sicer dobra, ampak ... ne vem, zaenkrat ne zaupam cloud rešitvam za to, da bi dejansko nekaj hranil ... call me crazy, samo enostavno ne ... plus, ko vse skupaj sešteješ, je ceneje imeti NAS, pa menjati diske na eno leto (1 - 1,5 TB na leto napolnem) ...
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
Koliko pa to pride? $10/mesec za hrambo npr. 1TB podatkov pa potem še cca. $120 za prenos 1TB podatkov nazaj k sebi v primeru "restore-a" in nekaj drobiža za upload/retreival zahtevek.

Si to dobro predstavljam?

Zadeva je dejansko arhiv/backup in glede na charging policy ni namenjen "uporabi". Daš gor in mirno spiš. Bi pa jaz to vseeno imel le kot backup backupa, ne kot edini arhiv.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.598
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
točno na Siol Box ne vem, vem pa, da pri nekaterih prav piše, da lahko nadomesti torrent na kompu, kar pomeni, da zvlečeš in pogledaš direktno z NAS-a ... ampak ne vem točno, ker me ta del totalno ne zanima, zanima me hramba fotografij in varnost njih. ter, da če je nuja, da lahko dostopim do njih praktično od kjerkoli, če le imam omrežje pri roki (kar je pa praktično danes povsod) ...
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
Vzemi Netgeara, ki ga navajaš v prvem linku, je po testih krepko pred ostalimi in tudi sam ga imam sicer v firmi za stržnik za bakupe, ga pa ima kolega in mu TV jemlje filme kar direktno z njega ........... nisem se pa poglabljal v uporabo za doma, je pa v enem Monitorju cca kako leto nazaj obširen test bil na to temo in je Netgear bil takrat naj naj na testu !
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Jaz bi vzel Netgear, ga imaš na Amazon.co.uk za 87 GBP (~110 EUR), pa izanglije.com ti vzamejo še 30 EUR (a če vzameš takoj zraven še dva diska na Amazonu, te poštnina pride približno enako.

Je še mene zamikalo... trenutno imam sicer Seagate BA110, a je le single disk NAS. Sicer imam nanj priklopljen še en 1TB 2.5 disk in delam backup, a to ni ravno prava stvar (najbolj me moti, ker nima torrent clienta - ima pa sicer global access funkcionalnost, ki pa jo sicer ne uporabljam), sam sem ga full poceni dobil. Mi je pa 1TB že malo premalo postalo (trenutno imam 87% zasedenega).
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
ideja je sicer dobra, ampak ... ne vem, zaenkrat ne zaupam cloud rešitvam za to, da bi dejansko nekaj hranil ... call me crazy, samo enostavno ne ... plus, ko vse skupaj sešteješ, je ceneje imeti NAS, pa menjati diske na eno leto (1 - 1,5 TB na leto napolnem) ...

Pobrisi RAWe :D
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.598
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
bom preračunal malo stvari, pa videl ... prebral sem par reviewjev, da tudi D-Link ni slab, da je sicer podhranjen za nekatere stvari - ampak za tisto, kar bi ga potreboval jaz, torej varen arhiv, do katerega lahko dostopam od kjerkoli, naj bi bil bestbuy.

DJ_Beat - RAW-i ostanejo samo pri pomembnih zadevah, drugje je samo JPEG ...
wink-1.gif