Netbook + mobilnik na internet - kako?

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Rad bi se povezal na internet po sledečem principu (nikoli še nisem tega delal, niti se nisem potrudil probat, zato sprašujem kar s prve):
Mam acerja aspire one in svoj telefon (K800). Telefon bi povezal z USB-kablom na računalnik in ga nucal kot "modem". Ko telefon povežem, dobim zraven še omrežno povezavo. Do tu mi je vse jasno. Kako pa telefon prisilim, da postane prehod? Kako zbudim to povezavo?
Je treba vpisat kak IP v tisti local area connection? Je to odvisno od ponudnika?

V glavnem, rad bi se povezoval podobno kot s 3G-modemom, ampak s telefonom (nizka poraba prenosa podatkov).

Ideje, izkušnje? Bolj me zanimajo precaution measures, tips & tricks, prednosti in slabosti ...
smile-1.gif


Hvala.
 

grobo

Pripravnik
23. jul 2007
893
0
16
Z drugega telefona pokliči svojega operaterja in te bodo vodili po korakih
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
vsaj za nokio in preko bluetootha je bilo potrebno na PC-ju kreirat novo dial-up povezavo. Na telefonu sem samo vklopil bluetooth. Sta se že potem ona dva med seboj zmenla, da bo telefon modem. Postopek za visto sem opisal v podforumu o mobilni teleofniji.
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Že mam. Sem klical na helpdesk pa smo takoj poštekali in rabiš mogoče 5 min nastavljanja, če že maš driver za telefon in vse potrebno poinštalirano.

Tako kot praviš, kreiraš novo dial-up povezavo, username, pass in številko.

Hvala obema.